Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elfelejteni a...

Hogy lehet elfelejteni a gyermekkori sérelmet? 18L

Figyelt kérdés

Ha gyerekkoromban nem kaptam annyi törődést, szeretetet mint amennyit a nővérem kapott a szüleimtől, a nagyszüleimtől ezért mindig úgy éreztem, hogy sosem vagyok elég jó, elég szerethető és ezért önbizalom hiányos is lettem, mit tegyek hogy túl legyek ezen és ne érezzem magam kevésnek?

Nem szeretnék ezzel a gyerekkori sérelemmel élni, mert ez ki hat az egész életemre.



#sérelem #érzelmibántódás
2020. jan. 8. 22:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem fogsz rajta soha túl lenni. Mi dig is azért kell teperj,hogy bebizonyítsd magadnak,hogy jobb vagy. Reggel álj tükör elé és mond el.hogy jóreggelt Anita, de csinos vagy ma! Egy idő utan el ia hiszed. A bizonyítási vágy magad felé meg csak sikereket fog hozni amivel lassan lesz önbizalmad,de akkor sem leszel magadnak eleg jó. Nagyon sok rettenetesen gazdag és sikeres ember van így ezzel,hogy övé a fél világ mégis valamit bozonyítani kell.


Hogyha lesz parod ő is mondogatni fogja,hogy szép vagy,okos vagy stb. Nekem volt ilyen önbizalomhiányos párom. Első időkben nagyon nehéz amikor folyton féltékenykedés megy mert xy sokkal szebb. Nem vetkőzök le előtted mert csúnya vagyok. Nem megyek strandra mert hogy nezek ki. Ne beszélj hangosan mert minket néznek. Miközben egy meseszép,borzalmasan intelligens hölgy volt. 2év után jutottunk el oda,hogy strandoltunk emberek közt..

Szóval hajrá! Te is szuper vagy!

2020. jan. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Segítség nélkül nehezen. Anyámtól soha nem kaptam szeretet. Haláláig mondta úton/útfélen, ismerősnek/ismeretlennek, hogy nem kellett volna megszületnem. Kerestem, vágytam a szeretet. Többségében rossz helyen, párkapcsolataimban ezt kihasználták.

Fiatal vagy még, bőven van lehetőséged változni/változtatni.

2020. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Hagyd abba az önsajnálatot.

Már nem vagy gyerek. Irigykedni sem kell a nővéredre.

Gondold újra, azért mert mások nem adták meg neked amit szülőként kellene, azért nem te vagy kevés, hanem ők.

Ezért nem kell neked bűnhődnöd.

És így legalább te nem fogod elkövetni ezt a hibát.

Valamint ezáltal vagy sokkal erősebb a nővérednél. Már eleve az is voltál. Megállsz a saját lábadon. Persze az mindig nehezebb.

Mondhatnám úgy is, sz4rn1 beléjük, éld az életed, fiatal vagy. Juppiii

2020. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyanokkal vedd körül magad, akik szeretnek, és próbáld minél jobban elmélyíteni ezeket a kapcsolatokat. Igaz, hogy nem mások fogják varázsütésre begyógyítani a sebeidet, hanem saját magadnak is dolgoznod kell rajta, de az ember társas lény. Mások visszajelzései nélkül nem tudunk igazán képet alkotni magunkról, a közösség része a lényünknek, fontos számunkra, hogy milyennek tartanak mások. Ezért is lehetett ilyen nagy negatív hatással rád a családod.

Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenki helyesen ítél meg, vagy igaza van, ha rosszat lát benned. Szükséged van helyes önértékelésre, alapvető önbizalomra ahhoz, hogy meg tudd különböztetni, ki az, aki jogosan kritizál, ki az, aki ok nélkül bánt. Ezért legyél sokat olyanokkal, akik megmutatják neked a jót önmagadban azzal, hogy elfogadnak, szeretnek.


Tudd, hogy nem vagy, nem lehetsz eredendően rossz. Akik ellen nem követtél el semmit, azoknak nem lehet valódi oka arra, hogy bántsanak téged, csak saját, helytelen belső késztetésből teszik. Nem a te hibád, hanem az ő gyarlóságuk. Amikor visszagondolsz az emlékeidre, amikben elhanyagoltak, bántottak, gondolj bele józanul, mivel érdemelted ezt ki, és rá fogsz jönni: semmivel az égegyadta világon.


Vagy úgy érzed, tényleg olyan súlyos hibáid lehetnek? Nézz körül, a világ tele van olyan tökéletlen emberekkel, akik nem a legszebbek, vannak jellemhibáik, rossz szokásaik, de van jó oldaluk is, és szeretik őket! Van családjuk, vannak barátaik. Gézát szereti a barátnője, pedig nem egy Adonisz. Lujzi nénit szeretik az utcabeliek és a családja, pedig nagyon csúnyán kipletykál másokat. Dodit szeretik a kocsmai a cimborái, pedig lusta fürödni, Fruzsit is szeretik a barátnői, pedig folyton a pudlijáról beszél, és az marha unalmas.


Senki sem tökéletes, hát te sem lehetsz olyan rossz, nem lehetsz rosszabb. Te is vagy olyan jó mint mások. Tudatosítsd ezt magadban.


Az azért nem árt, ha megpróbálod kidomborítani a jó oldalad (külsőleg, belsőleg), jót tesz az önbizalomnak, meg hát fejlődni sem rossz dolog. Vegyél fel valamit ami jól áll, fésülködj meg szépen, ha akarod, mehet egy kis smink is (nem kell hollywoodi külsőt erőltetni magadra, csak ami jólesik, amit még természetesnek érzel magadon), nézz a tükörbe, mosolyodj el, és nyomás, legyél kedves az emberekkel, csináld amit szeretsz, érezd magad jól, érezd magad jónak!


Sok sikert, nagy ölelés!

2020. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2020. jan. 9. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!