Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet elfelejteni a...

Hogy lehet elfelejteni a gyermekkori sérelmet? 18L

Figyelt kérdés

Ha gyerekkoromban nem kaptam annyi törődést, szeretetet mint amennyit a nővérem kapott a szüleimtől, a nagyszüleimtől ezért mindig úgy éreztem, hogy sosem vagyok elég jó, elég szerethető és ezért önbizalom hiányos is lettem, mit tegyek hogy túl legyek ezen és ne érezzem magam kevésnek?

Nem szeretnék ezzel a gyerekkori sérelemmel élni, mert ez ki hat az egész életemre.



#sérelem #érzelmibántódás
2020. jan. 8. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
engedd el
2020. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű elengedni, mert az emberbe bevésődik, hogy nem elég jó, ha nem kap elég törődést, főleg ha azt látja, hogy a másikkal sokkal jobban bánnak.
2020. jan. 8. 22:25
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az segít ha nem vagyok otthon és sokáig nem is beszélek velük. :)
2020. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
engedd el
2020. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
87%
Nos, velem is ez a helyzet. Bármit is teszel ez mindig ott lesz benned. Idővel talán jobb lesz, ha majd érzed valaki felől, hogy szeret. Tudom, hogy nehéz ezeket a dolgokat elengedni, de muszáj, mert a végén még jobban belefogsz mártózni ebbe az elkeseredettségbe. Vedd körül magad olyan emberekkel, akik szeretnek. :)
2020. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is nagyon sok sérelmem van kiskoromból 19/f

Én úgy gondolom hogy egy jó párkapcsolat a megfelelő tipusú emberrel, még profitálthat is ezekből a sérelmekből hiszen még több teret ad ahhoz hogy foglalkozhasson veled a fiú.

És ha találsz egy arra alkalmas fiút (én épp keresem a lányt) akkor az helyre fogja rakni a lelkedet teljesen és még kényelmesebben is fogod magad utánna érezni mintha simán csak "feldolgoznád" a dolgot, remélem segítettem 🙂

2020. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem egy külső kapcsolat vagy egy ellenkező nemű illető fog “rendbe rakni”, ez naivitás. Te tudod magad meggyógyítani, és nem szégyen segítséget kérni. Elengedni nem lehet felszólításra.
2020. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Kitörölni nem tudod, de tetszőleges szakember segítségével fel tudod dolgozni.
2020. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Magad számára/szemében kell sikereket elérned, a saját önbecsülésedet kell kialakítanod, hogy tudd, értékes vagy a saját magad szemében is. Ezután olyan embereket kell keresned, akiknek kölcsönösen fontosak vagytok egymással. Ezután a családoddal olyan kapcsolatot kell kialakítanod és fenntartanod, ami számodra érzelmileg előnyös. Lehet, hogy a kapcsolatot nagyon le kell szűkíteni velük.

Egy rövidebb pszichoterápia javasolt.

2020. jan. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, és kb. te is ennyire foglalkozz velük most, hogy felnőtt vagy.

És ez nem bosszú egyáltalán. Nálam így alakult, 100 km-re laknak, de az óceán túlsó partján lakó kedvenckéjük (a nővérem) gyakrabban látogatja anyámat, mint én. Ő volt a kivételezett kedvenc, én a lesajnált senki voltam otthon. (Megjegyzem, hogy végzettségünk, karrierünk ugyanaz a nővéremmel, házasság, gyerek ugyanúgy, szóval abszolut nem volt miért sztárolni őt, engem pedig lenyomni.)

Azért nem megyek, mert nincs rá igényem. És így jobb. Ez van.

2020. jan. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!