Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted illetlenség a...

Szerinted illetlenség a szülők tudta nélkül megházasodni?

Figyelt kérdés

Mondjuk külföldön leszervezni egy kéttanús esküvőt úgy, hogy a szülők nem is tudnak róla. Aztán a szülők megsértődnek, mert kihagyták őket a nagy lakodalom lehetőségéből.

Illetlenség, jogos a sértődés, ha egy pár a szülők tudta nélkül házasodik meg?


2019. szept. 26. 23:04
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
25%

Nekünk is külföldön volt az esküvő . Ketten mentünk ki tanúk nélkül mert az is biztosítva volt. Viszont nem titokban történt mert mindenki tudta, hogy miért megyünk ( esküvő,nászút egybe) tehát nem volt sértődés mert a szülők már tudták, hogy mindkettőnknek ez a vágya illetve itthon is volt egy kis családi összejövetel utána.

Titokban nem csináltam volna .

2019. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
84%
Ismerek ilyet aki így házasodott külföldön. Csak hazatelefonált és közölte a jó hírt. Alapvetően, ha az én gyerekem csinálná ezt, természetesen nagyon szomorú lennék és elgondolkodnék, miért döntött így. Az ismerősöm esetében azonban meg tudom érteni ezt a döntést, mert a szülei kontrollmániások és anyagilag is kihasználták. Utálták a vőlegényt is, mert külföldi.
2019. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem az.
2019. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem valahogy igy tisztesseges:

Egyszerre ertesiteni a ket szulopart egy normalis papir levelben vagy emailben, hogy draga szuleim a parommal ugy dontottunk osszehazasodunk. A sors ugy hozta blabla itt hazanktol tavol ket jobaratunk jelenleteben tennenk ezt meg ekkor es ekkor. Nagyon szeretjuk egymast es benneteket is. Remeljuk tiszteletben tartjatok a dontesunk es a legkozelebbi hazalatogatasunkkor egy kozos vacsoraval megunnepelhetjuk veletek is ezt az alkalmat.



Igy legalabb tajekoztattad, de nem hagytal neki beleszolast es egyertelmusitetted hogy tartsak tiszteletben.

Masik lehetoseg de az gazosabb es hazugsag is van benne....ha olyasmivel talalpd egy nappal az eskuvotok elott, hogy holnap osszehazasodunk mert egy ilyen olyan valamhez csak ugy jutunk hozza vagy kedvezobben biraljak el bocs ez most igy alakult es amugy se yzerettunk volna lagzit es nagy eskuvot. Ha hazamegyunk szeretnenk benneteket egy ettermi vacsoraval karpotolni (vagy ha van otthon ingatlanotok akkor hivjatok meg oda oket).

2019. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

Egy esküvő két emberről szól. Ha ők ilyen minimálos „aláírjuk a papírt oszt csőh” módon akarnak házasodni, akkor el kell fogadni ezt is 🙂


Persze vannak szülők, akikbezt nem tudják megtenni, de különösebben nincs hozzá közük. Vagy elfogadják, vagy ronyálnaknéletük végéig.

2019. szept. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
58%

Régi kérdés, gondolom azóta már megvolt a nagy nap.

Mi ketten házasodtunk, két tanúval. A férjem szülei már nem élnek és megvolt az okunk, hogy miért nem szóltunk az én szüleimnek. Szerintem, ha a gyerek nem hívja meg a szüleit, akkor a szülönek kéne magába néznie és elgondolkodni a miérten, és nem megsértödni meg puffogni. Az a nap, és hogy mindenki akit szeretünk és fontos nekünk, elsösorban a gyereknek fontos. A legtöbb gyerek szívesen meghívná az anyját és/vagy apját, ha nem lenne valami gixer. De mivel el akarnak kerülni valami esetleges balhét, inkább nem hívnak meg senkit. Ès akkor pl nincs az, hogy mindenki ott volt, csak a szülö(k) nem.

2020. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
79%
Nekem nagyon rosszul esne, ha nem tudnék róla.
2020. nov. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!