Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezen meg fog majd...

Szerintetek ezen meg fog majd sértődni az anyám? 16l

Figyelt kérdés

Régóta gyűjtök egy laptopra, ha minden a terv szerint működik télen megveszem. Nem akarom bevonni a koliba, ezért itthon fog maradni, viszont nem akarom, hogy anyám használja. Van itthon számítógép amúgy, de az nagyon lassú, szóval lehet azt mondaná, hogy azért akarja használni. Viszont tudom milyen, tuti a dolgaim nézegetné, és aztán hisztizne valami mondvacsinált dolgon. Volt rá példa, rá kerestem egy japán filmre, és azt hitte valami drog...

Illetve mivel tudom mennyire ért a dolgokhoz, tuti összeszedne valami vírust, erre is volt már példa.

Egyébként a kapcsolatom sem túl jó vele.


Szerintetek meg fog sértődni,ha megmondom, hogy ne használja? Illetve, hogy mondjam meg majd neki?

Azt nem mondhatom, hogy mert kutakszik, mert szerinte ő nem szokott, és a vírus összeszedését sem mondhatom,mert akkor még azon sértődik meg, hogy biztos ostobának nézem.


2019. aug. 20. 14:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%

1. Miért nem viszed magaddal a koliba? Én vennék egy páncélszekrényt,oszt' meg van oldva. Egyébként így minek veszed meg?

2. Ha nagyon otthon szeretnéd hagyni,akkor csinálsz magadnak egy jelszóval védett fiókot. A másikat pedig használhatja az anyád.

2019. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj majd rá egy admin és egy vendég fiókot. A tartalmat, a letöltéseket és az admin fiókot jelszóval tiltsd le, a vendég fiókból pedig tudjon böngészőt használni, de megnyitni semmit. Ha szól, hogy miért nem látja az X mappa tartalmát vagy nem látja, mire kerestél rá korábban, kiderül, hogy kutatni szeretne. Valószínűleg egy felháborodott támadás lesz az eredmény, hogy biztos rossz, csúnya, stb. dolgokvannak benne, ezért rejted el előle, de bárhogy mondja, nem kell megosztanod senkivel.
2019. aug. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%
Tegyél rá jelszót és kész. Mondjuk akkor én anyád helyébe lakatot tennék a hütőre és kész. Mindenki használja azt amit megvett.
2019. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
67%
miért adnád oda édesanyádnak ha a saját pénzedből vetted? mondd meg neki, hogy ez a tiéd, és az engedélyed nélkül ne használja, jelszavazd a gépet ha még ezek után próbálkozna.
2019. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%

"Nem adja meg. A kérdező a saját pénzéből veszi, az övé. Joga van arra és úgy használni és azzal megosztani, ahogy neki jól esik."


Nekem is ez a véleményem. Amúgy én családon belül sem szerettem soha ezt a közösködést. Egyáltalán nem evidens, hogy veszek valamit magamnak, és más is használja. A laptop szerintem barmira személyes cucc. Nálunk nem divat ez, egymás holmijára rájárni.

2019. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Aki lelakatolná a hűtőt, az a lánya bugyiját is hordaná? Ő vette, nem? Joga van hozzá.
2019. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
6%
Miért ekkora probléma ez? Nekem is és a két fiamnak is van saját laptopja, de amikor valamelyikünké elromlott akkor nyugodtan használhatta valamelyik másikat amíg az övé a szervízben volt vagy újat nem vett, ha nem érte meg javíttatni. Soha nem volt belőle probléma. Amiről most netezel azt amúgy ki vette?
2019. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
5%

Aki lelakatolná a hűtőt, az a lánya bugyiját is hordaná? Ő vette, nem? Joga van hozzá.


Nem hordanám, de a kettő nem ugyanaz. Amig nincs komplett külön élet addig necces ha a tini azzal kérkedik hogy az ő pénze. Honnan van? Kitől kapta? Dolgozott érte? Addig ki tartotta el mig arra gyüjtött? Egyébként sem értem mi olyan titkos ebben. Előzményeket lehet törölni ék kész. Ez megint szimpla tinihiszti.

2019. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
Fizessen bele és akkor ő is használhatja. Vagy ne fizessen, de akkor ne is járjon rá más cuccára.
2019. aug. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19%
Először is gondold meg, hogy egy kisebb notbook nem volna e elég az igényeidnek? Azt könnyebb hordani és biztonságba helyezni egy kollégiumi szobában. Tudsz róla netezni, tanulni, adatot tárolni. Még filmezni is. Legalább hétközben is használhatnád, amellett hogy védve lenne a magánéleted.
2019. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!