Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ötletnek számít családta...

Rossz ötletnek számít családtagtól kölcsönkérni?

Figyelt kérdés

Az elején kezdem, de igyekszem rövidre fogni.

15 éves voltam amikor anyukám meghalt rákban, majdnem 10 évig küzdött a betegség ellen.

Apukám alkoholista volt, de szerencsére a "jobbik fajta" (már ha van ilyen)

Az ő testvére a keresztapám, aki Amerikában él, sikeres üzletember.

Milliókat adott kölcsön vagy örökbe apukámnak amikor megszorultunk anyukám betegsége miatt (több év alatt 500 ezereket, meg 1-2 milliókat, volt amit úgy adott,hogy nem kell vissza, volt amit úgy hogy részletekbe visszafizetjük)

Ezt apukám szinte mind elitta, és semmit sem adott vissza neki.(egy idő után már nem is adott neki többet)

A keresztapám kivitte anyukámat Amerikába, mindenféle csodaszert vett neki, ottani szuper orvosok kezelték, és bár megmenteni nem tudták, de valószínűleg ezért is kapott 10 évet a betegség kialakulásától.(ami nekem sokat jelent, hisz sokkal rosszabb lett volna ha 8-10 éves koromban veszítem el őt - anyukám és a keresztapám sosem voltak puszi-pajtások mégis megtette érte/értünk)


Keresztapám azt mondta,hogy lemondott az összes pénzről amit apukámnak adott, és amikor már nem adott neki többet, akkor is azt mondta,hogy sajnálja, mert ha látná,hogy van valami változás, akkor adna neki még, de a kocsmázást nem támogatja.


Mivel apukám is meghalt, rám maradt a ház, 21 éves vagyok, alig pár hónapja dolgozok, és a magyar átlaghoz képest jól keresek.

A ház viszont egy "putri" egy időutazás ide belépni, a 90-es évek legelejét idézik a bútorok, meg úgy minden.

Már belekezdtem a "fejlesztésbe", de csak apránként.

Ahhoz,hogy vállalható legyen vagy 10 millió forint kéne, ami rengeteg pénz.

Minden elavult, a fűtéstől a vízellátásig, sok mindent csak a lélek tart egyben.

Már gondoltam rá,hogy keresztapámtól kérek kölcsön, persze nem ennyit, de hamar elvetettem az ötletet.

Aztán több családtag is azt javasolta,hogy kérjem meg keresztapámat, hogy valamennyit adjon kölcsön.


Igazából szerintem nem lenne ellenére, hisz apukámnak is adott volna ha nem issza el, én pedig már csak elvből is, de becsülettel törleszteném neki.Banktól semmiképp nem kell pénz.

Ha 10-et nem is, de elgondolkoztam rajta,hogy 2-3 milliót kölcsönkérek tőle, és havi 30 körül tudnám neki törleszteni.

Egyenlőre nem merem felvetni sem neki.

Pedig azt gondolom,hogy belemenne, és még kamatot sem számítana fel rá (ha mégis az sincs ellenemre, amennyiben kedvezőbb mint a banki).

Tartom vele a kapcsolatot, ha Magyarországon van, akkor szinte mindig találkozok vele, de ő nem olyan,hogy magától ad, vagy felvetne ilyesmit, neki mondani kell ha akarok valamit.

(én még sosem kértem tőle pénzt)


Nem arról van szó,hogy neki megterhelő lenne ennyit kölcsönadni, csak az elvek, és a büszkeség miatt nem tudom, hogy ez mennyire lenne járható út.


2017. okt. 3. 18:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
76%
Tehat 3 misit kernel kolcson es havi 30-at torlesztenel. TÍZ éven át? Ez lehúzás.
2017. okt. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
59%
Kölcsönpénz = Más f@$Zával vered a csalánt. Azt mondod jól keresel, akkor szépen türelmesen 5-6év alatt rendbeteszed a kéglit. Bekkeld ki, ne az öreget húzgáld a "aggyá má neked úgyis sok van" tarhálassal.
2017. okt. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%

A kölcsönkérés eleve nagyon ciki, igazi proli dolog, amikor az ember passzióból tovább nyújtózkodik, mint amíg a takarója ér. Nekem nem férne bele se vészhelyzetben, kényelmi dolgokért meg pláne. Dolgozz, tedd össze apránként, és meglesz, más is így jut előrébb, tehát nem lehetetlen. Nem is értem, miért az jut előbb eszedbe, hogy 21 évesen, pár hónap munkaviszony után neked felújított lakás kell, milliós változtatások, de azonnal, mégpedig kölcsönből. Persze, sokkal jobb a kipofozott lakás, mint a leharcolt, lerobbant, de miért az az első gondolatod, hogy mással finanszíroztatod? Majdnem ugyanaz, mikor megy az áruhiteles nagyképernyős tv, meg provident minden sz..ra karácsonykor, vagy a hatalmas lakáshitel a semmire, 10-20 évre, mert minden kell egyszerre, aztán meg megy a rinyálás a retek klubbon, ha nem bírja fizetni.

Most teljesen mindegy, hogy milyen előzménye van a dolognak, és milyen tapasztalatokat gyűjthetett a nagybátyád már veletek kapcsolatban. Ez akkor is lehúzás, meg "neki van, meg se érzi". Tudod, milyen sz...r érzés, amikor mások látatlanban taglalgatják az ember anyagi helyzetét? Milyen jogon osztanád be a pénzét, és hoznád kellemetlen helyzetbe? Mit szólnál, ha valamelyik nálad szegényebb rokon ugyanígy apellálna a te segítségedre, csak mert ő meg azt látja benned, hogy "saját háza is van, és átlagon felül keres"? Mindenki gazdálkodjon abból, amit maga megtermel, és akkor nincs vita, rossz érzés, kellemetlenség.

2017. okt. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet, de papírozzátok le akár ügyvéddel, főleg nagy összeg esetén.


Hajlamosak acsaládtagok elsiklani, hogy az KÖLCsön és vissza KELL adni.

2017. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen esetén én nem mennék bele.


Adnák hárommilliót szerződéssel, és havi 50-es törlesztőre, kamatokkal.


Vagy elhajtanálak, hogy ne az én pénzemből rendezkedj, hanem gyűjtögess.

2017. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
90%

A meg másik, hogy mi jogon osztod be MÁS pénzét? Ha nekem azzal jönnél, hogy "dehát neked van", akkor kitessékelnélek az ajtón és szia.


A sajátoddal úgy gazdálkodsz, ahogy akarsz, de máséval nem.

Plusz semmi fix munkád nincs, ha kirúgnak, miből törlesztesz, hmmm?

Ja, hogy akkor szétteszed a kezed, hogy "családtag vagyok" és ennyi?

Holott a bank bizony kiszedné belőled, vagy lefoglalózna mindenedet.


Eléggé gáz vagy, kérdező.

2017. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Egyébként miért nem adod el, és veszel egy másikat, akár banki segítséggel?


Mert a régi bútorok kicserélése nem ok, amiért kölcsön kelljen kérned, csak lehúzás.

2017. okt. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lusta voltam elolvasni a válaszokat így lehet, hogy már felmerült a kérdés.

Az nem opció, hogy eladod a házat és veszel belőle egy kisebb lakàst? Akkor nem adósodsz el és könnyebb lesz azt újítgatni mint egy nagyobb házat. A nyílászárók cseréje majd' 1 milla, attól függ mennyit kell kicserélni. A fűtés is elavult, az sem két fillér. Ha mindenképp maradni szeretnél, akkor nyilván nincs más megoldás mint kölcsön kérni, akkor én a helyedben megpróbálnám. Veszíteni nem veszítesz semmit, maximum nemet mond.

2017. okt. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Én sem kérnék kölcsön lakásfelújításra. Arra te is össze tudod gyűjteni a pénzt apránként ha olyan jól keresel. Esetleg egy lakástakarék kasszát is nyithatsz magadnak és abból is tudsz néhány év múlva egy nagyobb volumenű felújítást finanszírozni.

A keresztapád már így is sokat segített a családodnak.

Egyébként más ilyen korú fiatalhoz képest még nem is vagy rossz anyagi helyzetben a saját házzal meg jól fizető melóval. Inkább örülj hogy nem kell lakáshitelt felvenned "csak" felújítani. Azt szépen apránként is lehet saját erőből, hidd el, tapasztalat.

A kölcsönkérést meg hagyd meg arra az esetre ha TÉNYLEG megszorulnál.

2017. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Írtam,hogy nem fogok megsértődni, de beszarok ,hogy egyesek miket ki nem találnak :D Erre azt mondom,hogy ne magatokból induljatok ki.

Nem véletlen nem kértem még tőle eddig pénzt, nem keresek 300 ezret sem, nem is értem honnét a p-*sából találtok ki ilyeneket?

Ha annyira leakarnám húzni akkor szépen néznék, és kitalálnék valami nagy dumát, arra szerintem simán adna ha nem is 2-3 milliót, de elegendőt.Ha már apámnak adott akiről régóta sejtette,hogy szeszkazán, akkor nekem miért ne?Hisz bennem még bízik is.

Nem kérném a noname emberek véleményét arra,hogy igazoljam magamat egy esetleges lehúzás miatt.

Teszem hozzá, ahogy az embereket ismerem, az ide írók közül is 10/7 simán kérne minden szarra, csak jobb itt áltatni magunkat.Persze akinek még a lehetősége sincs meg, az könnyen mondja,hogy benne fel sem merül ilyen.De mindig tisztelet a kevés kivételnek.Pl. én sosem vennék Ferrarit mert sokat fogyaszt, és nem annyira tetszik mint más jó kocsik.Persze ezt azért mondom, mert sosem tudnék Ferrarit venni, de jobb azt gondolni,hogy én nem akarom mintsem az igazságba belegondolni,hogy az "élet" sosem fogja megadni ezt nekem.

Ezt csak a sok "kitaláció" és túlgondolás miatt írtam, amit egyes válaszolóktól kaptam.

Amúgy sem merném felvetni keresztapámnak ezt az egészet, ehhez pofa kell, és szerintem nekem ez nincs, és nem is lesz meg. De pont ezért írtam ki a kérdést, mert így legalább tudom,hogy nem bennem van a hiba, hogy soknak gondolom ezt.


A normális válaszokat köszönöm szépen, nyomtam pár pacsit, a negatív miatt meg senki ne sipákoljon a paraszt válaszokat -bár nehezen-, de értékelés nélkül hagytam.

2017. okt. 4. 17:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!