Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rossz ötletnek számít családta...

Rossz ötletnek számít családtagtól kölcsönkérni?

Figyelt kérdés

Az elején kezdem, de igyekszem rövidre fogni.

15 éves voltam amikor anyukám meghalt rákban, majdnem 10 évig küzdött a betegség ellen.

Apukám alkoholista volt, de szerencsére a "jobbik fajta" (már ha van ilyen)

Az ő testvére a keresztapám, aki Amerikában él, sikeres üzletember.

Milliókat adott kölcsön vagy örökbe apukámnak amikor megszorultunk anyukám betegsége miatt (több év alatt 500 ezereket, meg 1-2 milliókat, volt amit úgy adott,hogy nem kell vissza, volt amit úgy hogy részletekbe visszafizetjük)

Ezt apukám szinte mind elitta, és semmit sem adott vissza neki.(egy idő után már nem is adott neki többet)

A keresztapám kivitte anyukámat Amerikába, mindenféle csodaszert vett neki, ottani szuper orvosok kezelték, és bár megmenteni nem tudták, de valószínűleg ezért is kapott 10 évet a betegség kialakulásától.(ami nekem sokat jelent, hisz sokkal rosszabb lett volna ha 8-10 éves koromban veszítem el őt - anyukám és a keresztapám sosem voltak puszi-pajtások mégis megtette érte/értünk)


Keresztapám azt mondta,hogy lemondott az összes pénzről amit apukámnak adott, és amikor már nem adott neki többet, akkor is azt mondta,hogy sajnálja, mert ha látná,hogy van valami változás, akkor adna neki még, de a kocsmázást nem támogatja.


Mivel apukám is meghalt, rám maradt a ház, 21 éves vagyok, alig pár hónapja dolgozok, és a magyar átlaghoz képest jól keresek.

A ház viszont egy "putri" egy időutazás ide belépni, a 90-es évek legelejét idézik a bútorok, meg úgy minden.

Már belekezdtem a "fejlesztésbe", de csak apránként.

Ahhoz,hogy vállalható legyen vagy 10 millió forint kéne, ami rengeteg pénz.

Minden elavult, a fűtéstől a vízellátásig, sok mindent csak a lélek tart egyben.

Már gondoltam rá,hogy keresztapámtól kérek kölcsön, persze nem ennyit, de hamar elvetettem az ötletet.

Aztán több családtag is azt javasolta,hogy kérjem meg keresztapámat, hogy valamennyit adjon kölcsön.


Igazából szerintem nem lenne ellenére, hisz apukámnak is adott volna ha nem issza el, én pedig már csak elvből is, de becsülettel törleszteném neki.Banktól semmiképp nem kell pénz.

Ha 10-et nem is, de elgondolkoztam rajta,hogy 2-3 milliót kölcsönkérek tőle, és havi 30 körül tudnám neki törleszteni.

Egyenlőre nem merem felvetni sem neki.

Pedig azt gondolom,hogy belemenne, és még kamatot sem számítana fel rá (ha mégis az sincs ellenemre, amennyiben kedvezőbb mint a banki).

Tartom vele a kapcsolatot, ha Magyarországon van, akkor szinte mindig találkozok vele, de ő nem olyan,hogy magától ad, vagy felvetne ilyesmit, neki mondani kell ha akarok valamit.

(én még sosem kértem tőle pénzt)


Nem arról van szó,hogy neki megterhelő lenne ennyit kölcsönadni, csak az elvek, és a büszkeség miatt nem tudom, hogy ez mennyire lenne járható út.


2017. okt. 3. 18:57
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Kizárólag őszinte vélemények érdekelnek, nem sértődök meg semmin sem.
2017. okt. 3. 18:58
 2/31 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, ha a lelkiismereted engedi, hogy más pénzéből újítsd fel az otthonod, akkor kérj kölcsönt. Vagy ha kell, és jobban örülnél neki, hogy a saját erődből tennéd meg ugyan ezt, akkor ne tedd meg, hogy kérsz.

CSAK VIGYÁZZ!

Mert elég egyszer kérni és könnyen rá szokik az ember, hogy ha bajban van, akkor mástól kérjen kölcsön nem egyszer, nem kétszer, hanem jóval többször.

És nem biztos hogy az életedben ez az egy kihívás lesz csak. Sőt biztos is.

2017. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Nekem olyan természetem van, hogy SOHA senkitől nem kérek semmit. Se pénzt, se szívességet.

Ennek ellenére én teszek millió szívességet, de semmilyen viszonzást nem kérek érte.

Talán ezt is a szabadságom részének tekintem, hogy nem vagyok senki lekötelezettje semmilyen szempontból.

Ha hitelre van szükségem, elmegyek a bankba és hitelt veszek fel, amit kamatostól visszafizetek.

Egyedül ha a gyerekem élete függne tőle, akkor én is megtenném és akár térden csúszva kérnék akitől csak lehet, de egyébként kizárt.

De ez én vagyok!

A te esetedet nézve a helyedben én egy lakásfelújítás miatt biztos nem venném fel a pléhpofát és kunyerbálnék olyantól, aki már rengeteget adott a családotoknak (apádnak) és nem kapta vissza.

Azt mondod, sokszor jön, akkor látnia kell, hogy milyen körülmények közt élsz. Ha ennek ellenére arra vár, hogy kérj, akkor pláne ne kéregess tőle!

Tetszik, nem tetszik, irány a bank!

2017. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
En szégyelleném magamat,ha kölcsönkérnék.Hiszen már nagyon is sokat segitett.A házadat meg apránként is lehet csinositgatni.En azt hiszem mindennek va
2017. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Én sose kérnék kölcsönt. Se rokontól, se banktól, hacsak nem lenne rá hatalmas szükség, de a lakásfelújítás nem hatalmas szükség, a közelében sem jár.

Egyrészt nem akarok kéregető lenni, másrészt tartozni sem. Kölcsönre se vettem soha semmit, hanem összeraktam az árát, és utána volt meg.

De ezt neked kell eldönteni, és ha téged nem bántana a dolog, és azt írod, kapnál is, akkor rád ezek nem vonatkoznak.

2017. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
folyt.En azt hiszem mindennek van határa.
2017. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

3-as vagyok

Ez a 30ezres "törlesztés" több millió esetében meg nevetséges elgondolás, magad sem gondolod komolyan.

Pontosan tudod, hogy úgysem fogadná el, ez egy ilyen volumenű ember esetében olyan, mintha te kapnál valakitől havonta 50 fillért, akinek 200ezret adtál "kölcsön"

2017. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
szerintem az hogy a bútorok régiek, hát istenem ez van, azt majd kicserélgeted, viszont hasznos beruházásra én kérnék... energetikai korszerűsítés, meg ilyesmi... rezsire kevesebb menjen el, ezt elmondod neki, hogy pl több száz ezer egy fűtőrendszer nyilván nincs rá pénzed, de ha segít, akkor meg tudod csinálni, kevesebbet kell majd fizetned a fűtésre, és így lesz mit félrerakni, lesz miből visszafizetni, szerintem egy pénzembernek tetszene ez a vállalkozó kedvű mentalitás... de azért, hogy nagyobb tévém legyen biztos, hogy nem kérnék kölcsön...
2017. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%
Én csak akkor kérnék kölcsön, ha vészhelyzet van. Csak azért, mert öregecske a ház és a berendezés, de van hol laknom, és lassanként akár fel is tudom újítani, biztosan nem kérnék.
2017. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Az emberi természet már csak ilyen: mindig a fejőstehenet kell fejni.
2017. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!