Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni ha a rokonokat...

Mit lehet tenni ha a rokonokat csak az érdekli hogy van-e barátom? 22N

Figyelt kérdés

A nagyszülőkön kívül a többi rokonunk messzebb lakik. Van akik sosem keresnek minket közvetlenül, csak a nagyszüleimen keresztül kérdezősködnek arról hogy van-e barátom. Semmi más nem érdekli őket csak ez.

Sajnos most nincs párom jelenleg. Egy kapcsolatom volt eddig, viszont nem számoltam be róla mindenkinek. A szüleim, nagyszüleim tudtak róla. Ráadásul nagyon megszenvedtem a szakítást. Most jól érzem magam összességében, de nagyon rossz a kedvem hogy állandóan ezen csámcsognak hogy miért nincs barátom.

Mit lehet így tenni? Egyre kínosabb ez az egész..



2017. aug. 6. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezz rá a szexuális életükre vagy valami hasonló személyes dologra.
2017. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezt csinálják velem is. Rákérdeznek, hogy van-e már barátom, mondom, hogy nincs. Onnantól kezdve hozzám se szólnak! Maximum annyit, hogy ezt meg azt csináljak, hogy legyen barátom, vagy hogy azért majd szóljak, ha az esküvő lesz.

Én csak annyit teszek ez ellen, hogy ha lehet, kerülöm a rokonokkal való találozást... Nem a legkonstruktívabb "megoldás", de ez van. Nem akarom megmondani nekik, hogy ez nekem rosszul esik, mert csak mégszánalmasabbnak érezném magam tőle. :(


26/N

2017. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon rosszul esik. Szerencsére a távolság miatt nem sokszor találkozok velük. De ez a sunyi módon másokon keresztül érdeklődés háborít fel. Szerintem ez magánügy és annak mondom el akinek akarom. Egyébként meg senki nem jókedvében van egyedül. Most nekem így alakult. De azért nem fogok összejönni valakivel hogy örüljön a kedves rokonság..


#1: Hehe. Jó ötlet :)

#2: Kitartást neked is!:)


Zöldet adtam a válaszokra!

2017. aug. 6. 14:55
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Mondd meg nyiltan, hogy nincs.

Persze, tedd hozzá, csupán azért, mert csak olyanok vannak látókörödben, mint ők!

2017. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem is folyton nyúznak vele. Nem dolgozzák fel, hogy csak azzal jönnék össze, akivel tényleg el tudok képzelni valami hosszabb távút. De ezt még fokozzák, hogy ha véletlenül bármilyen lány baráttal megyünk valahova, akkor hogy miért ebbe ölöm az időmet....

Gyakorlatilag amint lehet, menekülök a társaságuktól. Én sem jókedvemből vagyok egyedül, hanem mert eddig vagy átvertek, vagy már az ismerkedés is elfulladt.

23F

2017. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Biztos mulatni akarnak, csak nincs senki aki meghívja őket a lagziba, rokonnak meg elvileg alapvető, hogy meghívja, különben megy a sértődés.
2017. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ezek után én a szüleimen kívül senkit nem hívnék meg az esküvőmre. Ugyanis csak ők támogattak lelkileg is mindenben. A kedves rokonok egész egyetem alatt azzal idegesitettek hogy egyetem mellett miért nincs már teljes állásom ...

Januárban fogok végezni, szóval ez már nem téma. Most érdekesebb a miért nincs barátom dolog.


Ahogy olvasom másoknak is ilyen rokonaik vannak. :(

2017. aug. 6. 15:25
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig olyan téma az idősebbeknél, hogy "fijam van má jány? Oszt mé nincs? Szeggyé fel má valakit! Mén nem szedsz fel" a lányoknál/nőknél meg mindig az van, hogy "mé nincs valami pasid aki eltart? Há ne legyééé má hülye" tipikusan az amikkor nincs téma és próbálnak beszélgetni. Ilyenkor mondani szoktam valami nagy idiotaságot. Pl van valakid? Én : nincsen senki nem bírják elfogadni a nők, hogy tökéletes vagyok. Akkor már azon poénkodnak, hogy mennyire poénos vagyok meg stb. Az idősekre ezért nem kell haragudni meg megsértődni rá kell vágni valami baromságot és nyomni tovább a hülyeséget. Ne legyetek már ennyire negativak.
2017. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Metionin ***** válasza:
100%
Engem kb. 14 éves korom óta ezzel nyúztak...hála az égnek leszoktak a járkálásról már évek óta de akkoriban ha volt valami ünnep és átjöttek, ez volt az első (és gyakran az egyetlen) kérdés amit feltettek. Esetleg még megkérdezték hogy megy-e az iskola. Eszükbe sem jutott, hogy egyébként lehet velem beszélgetni. Most 27 vagyok, minap találkoztam a régi szomszédunkkal, 60-as házaspár, a néni érdeklődött a szüleim iránt, de a papi (egyébként rendkívül pofátlanul) a szavába vágva megkérdezte hogy "férhementémá" majd miután kissé ingerült nemmel válaszoltam, azonnal indult is tovább, húzva a nénit, aki szegény még beszélgetett volna. Ez van, van akinek ez az egyetlen téma, ami foglalkoztatja, le kell szarni. Hidd el, ha barátod lesz, akkor jön a naésazesküvő és a naésagyerek. Esetleg válaszold azt, hogy nincs mert nem tudsz választani a sok udvarló közül, vagy hogy neked most nincs időd fiúkkal foglalkozni (én mindig az utóbbit mondtam).
2017. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindig ezzel piszkáltak. Mintha nem is lenne más téma. És persze éreztették, hogy selejt vagyok, mert nincs pasim. Mintha az ő házasságuk vagy bárkié jó lett volna.

Megkérdezted, hogy működik a házasságuk? Vagy miért szeretnek házasok lenni? Lehet, összevesznek a végén :D

2017. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!