Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családom folyamatosan...

A családom folyamatosan beszólogat nekem, jogosan?

Figyelt kérdés

1,5 a kisfiam ès mèg itthon vagyok vele.

Folyamatosan megy a beszólogatás, hogy milyen marha jó dolgom van ès mièrt nem dugom be a gyereket bölcsibe ès megyek vissza dolgozni ahelyett, hogy otthon vagyok ès van időm magammal is foglalkozni.

Igyekszem nem foglalkozni ezzel meg hárítani de már betelt a pohár, hogy valaki mindig beszól emiatt.

Vagy tènyleg ez annyira nagy dolog, hogy itthon vagyok a gyerekkel?



2015. aug. 25. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
háát az sem egészséges ha 3 évig otthon ül az ember, anyukám pl.alig várta hogy mehessen dolgozni, mert teljesen beszűkült. Az megint más ha közben ide-oda mész és teszed a dolgod,attól függ mivel töltöd a minden napjaidat.
2015. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Irigység. Tudod jól te is, ahogy mindenki.

Nem kell felvenni.

2015. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez családfüggő. Van, ahol kihasználják a maximumot, van, ahol nem tudják és van, ahol nem akarják.

Én pl. későn szültem, a gyerekem 8 hónaposan ment a bölcsibe én meg dolgozni. Nem voltam rászorulva, de így akartam. Semmi hátrányunk nem lett belőle.


A tesóm három gyerekkel 10 évig otthon volt. Abban sincs kivetni való. Ő meg így akarta.


Semmiképpen ne a család ítélkezése érdekeljen. Ezt Te döntöd el, illetve a körülményeitek.

2015. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Elhiszem, hogy nehéz, de próbáld meg elengedni a füled mellett. Egy dolog, hogy (ha megengedhetitek magatoknak, akkor) nincs is ezzel semmi baj, de még csak közük sincs hozzá.
2015. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem.Én mind a két gyerekkel otthon voltam 3 évis,az utolsó félévben jártam el kisegíteni egy héten 2x egy kisboltba,de csak akkor,ha apuka vagy a nagyik ráértek.
2015. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

- Ha normálisan éltek, akkor nem jogos. Szerintem csak féltékenyek, mert nincs kedvük dolgozni :)

- Ha komoly anyagi gondjaitok vannak és te mégis otthon lennél 3 évig, az valóban luxus és felelőtlenség.

2015. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez a te életed. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de aki ezért "beszól", az nem túl jó fej :( Ilyenkor nehéz megőrizni az önazonosságot, és szurkolok, hogy a rosszindulatú megjegyzések leperegjenek rólad, és legyen erőd olyan döntést hozni, ami neked és a kisfiadnak a legmegfelelőbb! Függetlenül a környezet véleményétől.
2015. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt ti döntitek el a pároddal. Mi szolgálja a család érdekét? Hogy keress egy kis pénzt, vagy hogy a gyerekkel otthon legyél?

Családod alatt kiket értesz? Anyukád-apukád, vagy anyós-após? Nagynénik? Mert az sem mindegy, hogy ki csesztet...

2015. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

én nem azt mondom hogy kivetni való lenne abban ha otthon ülsz,de attól függ értelmesen töltöd a mindennapjaidat vagy már csak babanyelven tudsz gügyögni, mert beszűkült az agyad. Ha az előbbi akkor a család szépen fogja be és törődjön a maga dolgával, ha utóbbi akkor valszeg elegük van a pelusos-hányásos sztorikból amiket a kismamák ontanak magukból.

off: több infó kéne

2015. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezt TI döntitek el, hogy beadjátok e bölcsibe a kicsit vagy sem.

Mi sem adtuk be a kislányomat, aki most ovis.. hamarosan megszületik a kistestvére és őt sem fogjuk bölcsibe adni, pedig nem állunk anyagilag szuperül. De akkoris ezek az elveink, hogy a gyerekek csak oviba járhatnak, bölcsibe nem. (Főleg azért, mert én a pelenkás babámat nem fogom rábízni egy idegenre, hogy vagy észreveszi, h cserélni kell a pelust vagy nem, aztán ott ül a pisiben 2 órán át és még egyéb ilyesmi miatt - sok ilyet hallottam ismerősöktől, akik megbánták a bölcsibe adást végül)

Mondjuk nekünk szerencsénk van, senkitől nem kaptunk -főleg nem a családtól- olyan beszólást, hogy miért így csináljuk.

Tehát szerintem nem jogos egyáltalán, hogy beszólogatnak.

Nyugodtan kérdezz vissza, hogy "A ti lakásotokban lakunk, a ti kajátokat esszük? Nem? Akkor meg minek szólsz bele??! "

2015. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!