Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örökölni fogok egy ingatlanrés...

Örökölni fogok egy ingatlanrészt, de adósságot is. Ez a helyzet nem jó, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Örökölni fogok 20%-ot egy termelőcsarnokból, aminek az értéke legyen 100M, tehát az örökrészem 20M. A 80%-a féltestvéreimé és a mostohaapámé, ők használják ezt a csarnokot a vállalkozásukban. Viszont van hitel az ingatlanon, 50M. A rám eső hitelrész 10M lenne.


Tehát kapok egy 20M-ót érő ingatlanrészt, amit használni nem tudok, eladni nem tudok, viszont fizetnem kell 10M- hitelt, (amit szerény fizetésemből szintén nem tudok). Ők tudják fizetni, mert a vállalkozás kitermeli.


Mi a teendő?


1) Mondjak le az egész örökrészről (vagyon-hitel=10M)? Azért nem szívesen mondok le csak úgy.


2) Vagy egyszerűen ne fizessem a hitelt, de akkor meg beperelnek az elmaradt részleteket illetően, és minden más vagyonomon (pl. bankszámla, fizetésem, lakásom) behajtják...


3) Kezdeményezzek ingatlan megosztási pert. De mi van akkor, ha nem tudják értékesíteni (vagy csak féláron a haverjuknak), amiből aztán a végén nem látok semmit.



2014. márc. 28. 19:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Lemondani nem tudsz.

Visszautasítani tudod.

Vagy visszautasítod az egészet, vagy jön a teher is. Így megy ez. A teherért a hagyaték erejéig kell helyt állnod.

Az ingatlan megosztásával - feltéve, hogy lehetséges - a teher rád eső része még megmaradna.

2014. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Mondj le az örökségről, így hitel sem terhel. Ha nem tudod vele vállalni a költségeket akkor nincs más megoldás.
2014. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

simán ki lehet fizettetni velük, jelen esetben a különbözetet...


ez általában így van, az egyik fél kifizeti a másikat, vagy mindenkit ha sok az örökös, ha nem megy, akkor eladják és úgy oszlik meg..


tehát ne kezdj perbe, hanem bezséljétek meg...

2014. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Második, annyira nehéz felfogni hatvanadik leírás után is, hogy LEMONDANI az örökségről csak az örökhagyó életében, vele kötött szerződéssel lehet, míg azt VISSZAUTASÍTANI az örökség megnyílása után, egyoldalú nyilatkozattal kell?

Ergo a kérdező visszautasítani tud, nem lemondani. De ezt olyan sokszor leírtuk már, miért kell a hülyeséget szajkóznotok folyton?

2014. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg ugyan az,mindenki ugyan arra gondolt. Ügyvéd meg majd úgyis tudja mi a hivatalos formája.
2014. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%
Mondjuk a lényeg marhára nem ugyanaz...
2014. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ne lovagoljatok már ezen a lemondás/visszautasítás dolgon, mindenki érti, hogy a visszautasítás a helyes szóhasználat itt.


Én is valami ilyesmire gondoltam, hogy kifizetik a részem és átveszik a terhet. Viszont ezt nem akarják. (Nyilván, hiszen az ingatlant ugyanúgy ők használják, nem rekesztem le a 20%-át...) És még csak a törlesztőjük is kevesebb.


Szóval ez így nem kóser.


Megvenni meg ki akarná mostani nyomott áron? Olyat nem lehet,hogy felbecsültetem igazságügyi szakértővel, és az általa megállapított árat (levonva a rám eső hitel összegét) kifizetik?

2014. márc. 28. 19:52
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem ilyen egyszerű!


A cég ami a csarnokot használja, az bérli, vagy a tulajdonosa? Ha tulajdonos, akkor nyilván a cégben is tulajdonostárs leszel. Akkor nagyjából megoldott a dolog.


Ha bérli a cég a csarnokot, akkor nyilván fizet érte bérleti díjat. Ebből is szert teszel bevételre, ami szintén kiváltja a hitelt, sőt még maradhat is valamennyi belőle havonta...

2014. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Bár ilyen egyszerű lenne!

Az első esetről van szó: azaz a vállalkozás tulajdonosa a csarnok tulajdonosa is egyben, viszont a vállalkozás egyéni vállalkozás!


Társas forma esetén kaptam volna részesedést (más kérdés, hogy az is patthelyzet lett volna, mert se nyereségből nem kaptam volna részesedést, se az üzletrészemet nem tudom, hogy tudtam volna eladni, igaz, a teher sem engem terhelt volna..)

2014. márc. 28. 20:07
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt a 10-es hitelt rögtön ki is tudod fizetni és békén hagynak, ez biztos? Mert akkor kapsz tíz millát, úgy meg, ha tényleg csak annyi az adósság, akkor meg semmit. Nem tudom, hogy ez mennyire biztos neked, hogy csak 10-et kéne befizetned, mert ha megtartod, lesz 10 millád; ha meg nem, akkor semmi. Viszont ha meg nem lenne tutkó, és veszítenél is az örökséggel, akkor ne fogadd el; de én am nem értek ilyen dolgokhoz.
2014. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!