Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonok keverése, gáncsoskod...

A rokonok keverése, gáncsoskodása kezdi megmérgezni a barátságunkat. Mire jó ez? Mit lehet tenni? Kezdek belefáradni.

Figyelt kérdés

Nagy a rokonságunk. Nem vagyunk kisebbség, csak a szülők újra házasodása révén lettek fogadott testvéreink, így nőtt a rokonságunk szép nagyra. Az egyik családdal nagyon jóban vagyunk. Ők igen jómódúak, és mi sem állunk túl rosszul, a többi rokonhoz képest kicsit jobban. Eljárunk együtt kirándulni, nyaralni, túrázni. A többiek is hívva vannak időnként, de pénzhiányra hivatkozva ezeket mindig lemondják. De még a legapróbb kirándulást is, ami pedig nem is kerülne pénzbe, csak elmenni piknikezni a közeli parkba.... A többiek sokszor anyagilag lehúzzák ezt a jómódú rokont. Ő szívesen segít, de nem szereti, ha hülyének nézik. Azt mondja, azért is szeret velünk jobban eljárni, mint a többiekkel, mert mi kifizetjük a saját költségeinket, ha együtt vagyunk, de a többiek csak néznek, és rá várnak mindenhol, hogy fizessen ő. Aztán meg a háta mögött szidják, irigykednek. Meg közös témájuk sem nagyon van, unatkoznak egymással. Mi nem akarjuk, hogy anyagilag támogassanak minket, és ha meghívnak valahová, igyekszünk elhárítani, vagy pedig viszonozzuk. Az érdeklődési körünk nagyon hasonló, ezért jó velük lenni.

Viszont a rokonság ezt nem nézi jó szemmel, és folyton kevernek. Ellenünk uszítják a családot, valótlan dolgokat állítanak, hogy mi irigyek vagyunk rájuk és kibeszéljük őket stb, pedig ez nem igaz. Többször tisztázni kellett már ilyen helyzetet, szerencsére eddig megbeszéltük, elhitték, hogy nem igaz az egész. Viszont mostanában annyira belendültek, hogy ők kezdenek hinni nekik, én meg bele vagyok fáradva a magyarázkodásba, mikor meg nem követtem el semmit. Fontos nekem ez a jó viszony. A többiekkel is, de bennük sokat csalódtam a fenti dolgok miatt.

Nem értem, mi a céljuk. Miért jó ez nekik, mikor én egyiküknek sem próbáltam ártani soha, barátságos vagyok mindegyikükkel. Nem tudom, mit lehetne tenni.


2014. febr. 27. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenki egyszerre egy helyen üljön össze és úgy beszéljétek meg a dolgokat.
2014. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szembesíteni kell a rágalmazót a rokonnal a jelenlétetekben.
2014. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen összejövetel, hogy akkor mindenki mondja el a magáét. Az egyik rokon azóta normálisabb, a többinél nem változott semmi, legfeljebb annyi, hogy megpróbálnak fifikásabbak lenni. Szóval a jómódú rokon előtt megjátsszák az összetartót, telefonon érdeklődnek, hogy mi hogy vagyunk, meg ilyenek, aztán velem meg, ha négyszemközt találkozunk, távolságtartóak.

Szembesítés is volt már, akkor elismerte a rokon, hogy én nem is mondtam semmit, de ettől függetlenül azóta is kever. Nem lehet megfelelni, mert direkt olyan helyzetet teremtenek. Pl. karácsony előtt az egyik írt üzenetet, hogy ne ajándékozzunk, mert felesleges. Egyet értettem, megbeszéltük,örültem, hogy egyet értünk. Erre ő hívta a rokont, hogy én nem vagyok hajlandó vele ajándékozni. Még jó, hogy megvolt az üzenet, amit meg tudtam mutatni, mielőtt még szemétnek lettem volna kikiáltva. Folyamatosan vannak ilyenek, és én bele vagyok már fáradva, unom a sok magyarázkodást.

2014. febr. 27. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt kell tenni, hogy a barátságra és egymásra kell koncentrálni, és azokat a rokonokat, akik kavarják a fekát, ki KELL zárni az életetekből.


Nem szerethetsz mindenmkit, nem lehet jó mindnekinél, nem szerethet mindenki, mindig lesz olyan, aki sz.rt kavar. Inkább kevesebb embert tart meg, és csak azokat, akik biztosan szeretnek, a többit ignoráld.


Az ember a rokonokat kapja, amikor megszületik. A barátokat azonban VÁLASZTJA. A rossz rokonokért szokott a Jóisten a jó barátokkal kárpótolni - legalábbis a mondás szerint.

2014. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De szépen leírtad! :-) Köszönöm szépen!
2014. febr. 27. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy a kavaró, egyszer már lebukott rokonoknak miért hisznek újból? Miért neked kell magyarázkodnod?
2014. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az, ezért kezdek már belefáradni. A keverő rokon a családfő rokonsága, és ő elfogult velük, meg elnéző.

Néha megharagszik rájuk, és akkor nyugi van egy darabig. Aztán kibékülnek, és kezdődik megint a keverés.

Az indítékot sem értem, mi bajuk velem. Nem ártottam nekik, mégis folyamatosan próbálnak befeketíteni. Miért vagyok szálka a szemükben? Tényleg létezik, hogy szimplán csak a jó kapcsolatot irigylik?

2014. febr. 28. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!