Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az gáz, ha valaki a saját...

Az gáz, ha valaki a saját nagybátyjába szerelmes?

Figyelt kérdés
lehet vérfertőzés, ha a saját nagybátyáddal úgy alakulnak a dolgok? az apád ikertesójával?
2013. máj. 18. 22:29
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
értem :( tudom is ... :( köszönöm
2013. máj. 18. 23:33
 22/27 anonim ***** válasza:
55%

Ez bizony vérfertőzés, meg már a korkülömbség sem elfogadott társadalmilag.

Btk. 203. § (1) Aki egyenes ági rokonával közösül vagy fajtalankodik, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető a leszármazó, ha a cselekmény elkövetésekor tizennyolcadik életévét nem töltötte be.

(3) Aki testvérével közösül, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

A magyar jog szerint a bácsikát minimum egy évre lecsukják, viszont mivel fiatalka vagy, valószínűleg a maximális 5 évet kapná.

Ha tényleg szereted, már csak emiatt nem kezdenél ki vele.

2013. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Fúj, ez tényleg gusztustalan. Én a helyedben megpróbálnám elterelni a figyelmemet, és amennyire csak lehetséges, annyira keveset találkoznék a nagybácsival. Ha lenne lehetőségem, meg is szakítanám vele a kapcsolatot.
2013. máj. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Fura, hogy egyáltalán eszedbe jutott ez. Lehet némi szeretethiány van a dologban, ő meg közel van, és rávetíted az ideáidat.

Nekem is van két unokahúgom. Nagyon jó nők, de nem tudnám elképzelni, hogy megcsókoljam őket...brrrr :)

2013. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat :( amúgy lehet, hogy van benne valami (a szeretethiányosban) mert apukám sokszor távol volt munka miatt, és olyankor ő volt velem. és ő meg apukám ugyanaz szinte
2013. máj. 19. 17:28
 26/27 anonim válasza:
52%

Csak szólok hogy az unokahúg és nagybáty nem egyenesági rokonok, mivel egyik nem leszármazottja a másiknak!

Csjt. szerint a házasságkötés egyik akadálya a testvér vérszerinti leszármazója, mely alól a jegyző felmentést adhat! Magyarán még össze is házasodhatnátok a jegyző engedélyével!

Nem támogatni akarlak, félre ne érts, csak az mondom, hogy a törvény nem zárja ki teljesen ezt a fajta kapcsolatot...


Egyébként egyáltalán nem olyan mintha az apjába lenne szerelmes, mivel lehet hogy ikrek és ugyanúgy néznek ki, bár ez sem feltétlen igaz, mivel vannak kétpetéjű ikrek is, de attól még a személyiség, viselkedés teljesen más!

Ha bárki barátjának, barátnőjének akibe szerelmes van egy iker testvére, nem hiszem hogy úgy gondolja, hogy olyan mintha a másikba lenne szerelmes...


Ettől függetlenül szerintem is szeretethiány vagy valami hasonló állhat az érzelmeid hátterében, vagy csak az erős kötődést, szeretetet, odafigyelést "értelmezed" félre.

Kisgyermek korban gyakori, hogy a lányok az apjukba "szerelmesek", ami sokak szerint nem normális dolog, de ennek is a hátterében végül is az állhat, hogy nagyon is szeretik az apjukat, és a kicsik nem tudnak annyira különbséget tenni szeretet és szerelem között, de ez idővel elmúlik...

2013. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
9%
Apád kib....a mint macskát szarni a testvérét rossz esetben még le is gyilkolná,hülye vagy mi az ,hogy nem tudsz magadnak parancsolni.A nagy bátyó biztos meghúzna de pár alkalom után dobna.
2013. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!