Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek adnátok igazat ilyen...

Kinek adnátok igazat ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a családommal és kb évente egyszer hazalátogatok a szüleimhez 2-3 hétre. A testvérem sem otthon lakik már mert a fővárosban kaptak munkát, így ők havonta minimum egyszer látogatnak haza vidékre. Ők olyankor ott töltik a hétvégét.


A szüleim háza elég kicsi, ezért ha én és a testvérem is ugyan akkor megy látogatóba családostól akkor alig férünk el. Kicsik a közös helységek is és 1 fűrdőszobájuk van mert 1 szintes a ház. Eddig nem volt gond mert az ő párjának a szüleinél voltak mikor mi mentünk, de azóta már ők is pesten laknak.


Idén ők is ugyan akkor akartak ott aludni mint mi. Hiába mondtam a szüleimnek hogy ne engedjék nekik, kicsi a ház, leülni alig bírunk, nincs nappali, a konyha kicsi, 1 fürdő van és sokan lennénk így, de ők örültek hogy együtt az egész család, viszont mi nem azért megyünk haza külföldről hogy ott kerülgessünk mindenkit, még csak hétvégén sem. Ráadásul pénteken érkeztünk, ők meg már rögtön ott is voltak nemsokkal hogy megérkeztünk hulla fáradtan mert messze van nekünk kint is a reptér és a szüleimtől is messze van, így péntek hajnalban keltünk és egész nap úton voltunk.

A testvéreméknek javasoltam korábban hogy ne aludjanak ott, jöjjenek reggel pl szombaton és este hazamennek de ők nem akartak levezetni egy nap 2x 1,5 órát.

Jól össze is vesztünk ezen. Ilyeneket mondott hogy nem az ő baja hogy mi külföldön élünk és hogy neki is joga van idejönni.

Szerintetek is olyan nagy kérés hogy ők évente 1szer mikor mi megyünk akkor nem alszanak ott?


okt. 15. 00:44
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
84%
Na de a testvére ebből csak 1 vagy 2 éjszakát lesz ott, ha jól értem. A többiben lehet pihenni.
okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
33%

"ők sokkal gyakrabban tudnak menni"


Mert az év többi napján ki vannak tiltva, vagy mi?

okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 Micimacko67 ***** válasza:
82%
Kérdező, csak kérdezném! Milyen viszonyban vagy a testvéreddel és a családjával? Milyen gyakran látjátok egymást? Ha jóban vagytok, akkor miért nem lehet együtt kibírni 2 éjszakát? Ha utáljátok egymást, akkor más a helyzet természetesen!
okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem el hogy komoly a kérdés. Nekem is külföldön él a nővérem, és kicsi a házunk. Én otthon élek, az egyik nővérem külföldön a másik nővérem pedig másfél órányira tőlünk. Ugyan így szokott lenni, hogy ha a a nővéremék jönnek haza külföldről pár hétre akkor jönnek a másik nővéremék (ez összesen 5 gyerek, négy felnőtt, plussz mi hárman a szüleimmel) és kicsi a házunk, de senki sem hisztizik. Örülünk hogy az egész család eggyütt van, és igen mindenki körbeölelget mindenkit, és mindenki kerülgeti a másikat. Senki sem csapja ki a hisztikét hogy jajj nem férünk el. Felnőtt ember vagy könyörgöm. Pár napot amúgy is ki bírsz
okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
91%

100 nm-es ház és nem fértek el benne egyetlen napig.

Mi egy 40 nm-es házban elférünk nyolcan három napig, amikor összejön a család. És igen, egyetlen fürdőszoba van. De mondok jobbat, az előző házban még fürdőszoba sem volt és ott is megoldottuk.

okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
3%

Kettyós itt az egész banda.

A tesód pont akkora gaz, mint te.

Anyád meg nem veszi figyelembe a többieket.

okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

A testvéremmel soha nem volt olyan jó a viszony. Gyerekkorunkban is rengeteget veszekedtünk. Szerintem irigy rám hogy én külföldön élek mert ő is szeretett volna kint élni, viszont a párja nem beszél se angolul se németül. A diplomát is akkor kapta meg amikor el törölték a nyelvvizsgát a diplomához


Anyámék amúgy mindent ráhagynak, attól tartanak hogy valami miatt megharagszik rájuk és nem akar velük beszélni többet mert amúgyis elég makacs.

okt. 15. 18:46
 38/46 anonim ***** válasza:
88%

Igen, persze, biztos irigy Miss Pcsára a külföldi naccsasszonyra, akinek egy itthoni hotelre sem telik nagy jó dolgában, inkább az idősödő szülei nyakán élősködik három hétig. Ultra gáz.

Azt meg mégis hogy mered te megszabni a szüleidnek, hogy a tulajdon házukban vendégül láthatják-e a másik gyereküket? Mi a fészkes fenét képzelsz magadról?

Én megmondtam volna anyád helyében ezt hallva, hogy akkor takarodj el szállodába és amíg nem kérsz bocsánatot a testvéredtől ezért a minősíthetetlen viselkedésért, pofavágásért (mert nyilván vágod őket, ne hidd, hogy nem vágja le mindenki), addig ide ne is gyere.

okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
87%
Jajj te szegény! Így most egy napig nem te leszel a világ közepe. Te mintél ki külföldre,te vagy az,akinek egy évben csak egyszer hiányzik az anyja. A tesód havonta látogatja. Hogy várod el azt anyádtól,hogy majd kirakja miattad? Egy normális ember inkább örülne,hogy legalább egy napig látja a testvérét,még ha nem is olyan hú de jó a viszony.
okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
26%

Hihetetlen hogy elősködesnek hivjatok ha egy ember egy évben 3 hétre hazamegy a szüleihez. Hol máshol lakna? Nekem mindig természetes volt hogy a szüleihez megyek. Aki nem volt meg ilyen helyzetben az nem tudja. Csak elmondom hogy ilyenkor minden percéet ki akar használni az ember, hiszen nincs sok idő. 3 hétbe kell belezsúfolni mindent. A testvérel nem jó a viszony, nem most fog megjavulni. Viszont a szülőknek is kedvezni kellene akik csak most látják együtt a családot. Szerintem is ki lehet bírni egy ilyen nagy házban ennyi embernek 1-2 napig.

Tehát kérdező embered meg magad, ezt a 2 napot nem igaz hogy nem bírod ki. A szüleid miatt tedd. Ha nem akarod miattuk se, akkor aludjaktom Pesten egy napot.

okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!