Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezek alapján önző családtag...

Ezek alapján önző családtag lennék? 27N

Figyelt kérdés

Elég szegény családból származom, 1 kezemen megtudom számolni hány embernek van érettségije, mert van olyan rokonom aki a 8 általánost sem végezte el és már 30 felett van. Felépítettem a saját életemet, iskolát végeztem, van már saját házam, fizetem a hitelemet, van egy férjem és várandós vagyok az első gyermekünkkel. Ennek ellenére a húgomnak börtönben van a párja, egyedül neveli a kisgyerekét, az anyósa nyakán élve, az unokanővérem a 4. gyermekével várandós, albérletből albérletbe járnak mert a férje egy léhűtő, nem tudnak sehol sem fizetni és állandóan a hajléktalanság meg a gyámügy fenyegeti őket. A hugomat sokáig segítettem anyagilag, az unokanővérem gyerekeinek éveken keresztül én vásároltam a cipőt hogy legyen mibe oviba/suliba járni. Idén az egyik gyerekét konkrétan beiskoláztattam én vettem meg a tanszereit pedig már akkor is várandós voltam.

Most őszintén már csak magamra, a férjemre és a születendő gyermekemre akarok/tudok koncentrálni mind anyagilag mind szellemileg.

A segítséget továbbra is elvárják, amit őszintén már nem tudok és nemis akarok megadni. Elegem van, hogy a saját hülyeségükből kerültek mind ilyen helyzetbe és mindenki hozzám fordul ha kell segítség. Emiatt néha bűntudatom van, hogy nem segítem őket de őszintén inkább már nemis akarok tudni a nyomorukról, hogy ne fájjon lelkileg és ne kelljen ezekkel foglalkoznom. A saját életemmel szeretnék haladni és fejlődni és nem másokat támogatni.

Ez önzőség volna?


okt. 9. 14:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Onnantól nem segítség, hogy elvárják...

Nyugodtan meg lehet szakítani a kapcsolatot.

Gyűlölöm az ilyeneket, akik a semmire ellik tele az országot a léhűzők újabb generációjával.

okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!