A nők általában jobban tartják a rokonságot, mint a férfiak?
Én a családomban egyértelműen ezt láttam, anyám és nagyanyám nagyon szerették tartani a rokoni kapcsolatokat, menni máshoz vendégségbe, hívni másokat, apámnak meg nagyapámnak ez inkább nyűg volt, ők jól el voltak nélküle. Még nagybátyám is mondta egyszer viccesen az unokatestvéreire, de valamennyi igazságalapja volt, hogy "ők tartják a rokonságot, mi meg a távolságot".
Az az érdekes, hogy az apám rokonai is anyámat hívják, ha valamit akarnak, de mondjuk anyám részén összetartóbb nagycsalád is volt, főleg lánytestvérek és ők akartak sok találkát, nagy sütés-főzést tartani. Apám szerette a kényelmet és főleg az ilyen ottalvós bulik idegesítették, de anyám annyira akart menni, hogy azért párszor eljött a kedvéért, máskor mentünk nélküle.
Nekem gyerekként jó volt, de így most már engem is fárasztana a sok rokoni találka, valamilyen szinten kell ápolni a kapcsolatot, de túlzásba nem kell esni. Meg amit láttam, hogy sok esetben a mások kibeszélése és a pletykálás ment a nők közt, férfiak is voltak, akik részt vettek benne, de ők politikáról vagy autókról is beszéltek. Tudom, ez ilyen hagyományos vidéki felosztás, hogy a nők és a férfiak másról beszélnek, városokban már nem ennyire merev ez.
Pedig a 9-nek igaza van, csak a mai libso vilagban tilos kimondani h valami a noknek megy jobban, valami meg a ferfiaknak.
Valahogy a nok azt is degradalonak erzik ha a rosszabb oldalukat emelik ki, de azt is ha a jot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!