Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nők általában jobban tartják...

A nők általában jobban tartják a rokonságot, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Én a családomban egyértelműen ezt láttam, anyám és nagyanyám nagyon szerették tartani a rokoni kapcsolatokat, menni máshoz vendégségbe, hívni másokat, apámnak meg nagyapámnak ez inkább nyűg volt, ők jól el voltak nélküle. Még nagybátyám is mondta egyszer viccesen az unokatestvéreire, de valamennyi igazságalapja volt, hogy "ők tartják a rokonságot, mi meg a távolságot".

Az az érdekes, hogy az apám rokonai is anyámat hívják, ha valamit akarnak, de mondjuk anyám részén összetartóbb nagycsalád is volt, főleg lánytestvérek és ők akartak sok találkát, nagy sütés-főzést tartani. Apám szerette a kényelmet és főleg az ilyen ottalvós bulik idegesítették, de anyám annyira akart menni, hogy azért párszor eljött a kedvéért, máskor mentünk nélküle.

Nekem gyerekként jó volt, de így most már engem is fárasztana a sok rokoni találka, valamilyen szinten kell ápolni a kapcsolatot, de túlzásba nem kell esni. Meg amit láttam, hogy sok esetben a mások kibeszélése és a pletykálás ment a nők közt, férfiak is voltak, akik részt vettek benne, de ők politikáról vagy autókról is beszéltek. Tudom, ez ilyen hagyományos vidéki felosztás, hogy a nők és a férfiak másról beszélnek, városokban már nem ennyire merev ez.



szept. 7. 09:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Pedig a 9-nek igaza van, csak a mai libso vilagban tilos kimondani h valami a noknek megy jobban, valami meg a ferfiaknak.

Valahogy a nok azt is degradalonak erzik ha a rosszabb oldalukat emelik ki, de azt is ha a jot.

szept. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Senior Séf ***** válasza:
71%
Igen. Ideje lenne beszopni, hogy a két nem agyának más a felépítése. A nők pl ötféle dolgot is képesek egyidejűleg csinálni, míg mi, pasik, csak egyet.
szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk apum az, aki jobban tartja a kapcsolatot, összejöveteleket szervez. Szóval szerintem nem a nemtől függ.
szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
60%
A kivétel erősíti a szabályt, utolsó.
szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!