Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha ilyen helyzetben hívnám a...

Ha ilyen helyzetben hívnám a rendőrséget, mi történne?

Figyelt kérdés

Nos ez csak kérdéses jelleggel írom ki, mert nem tudom, hogy hülyeség lenne-e ?…

Édesapám évek óta elég rossz kapcsolatot ápol Édesanyámmal. Az évek során rendszeres szerhasználó lett, és ez állandó vitákat generál. Én is tapasztalom, hisz itthon lakom még. Állandóan feszült és vad. Sokszor olyan mintha nem is önmaga lenne, és ez teljesen megijeszt. Édesanyám az évek alatt nagyon sokat tűrt, és már neki is nagyon elege van.

Mostanában Édesapám az eddigieknél is feszültebb Anya irányában. Félek, hogy megveri, és szerintem be is fog következni, legalábbis Édesapám személyiségét nézve. Mindkettejüket nagyon szeretem, hisz ők neveltek fel, de ebben a helyzetben nem tudom, hogy miként cselekedhetnék felnőttként. A rendőrség foglalkozik ilyenekkel, vagy elengedik ezeket a dolgokat?



júl. 13. 19:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Álomvilágban élsz csillagom.


ugyan ezen mentem keresztül, csak nem droggal hanem alkohollal.


Nevelőapám 4 éves korom óta él(t) velünk. Kb az első évben semmi probléma nem volt. Aztán úgy negyedévente 1x, majd havonta, majd egyre sűrűbben.


Beivott és éjszakakon át ordibált. Anyám úgy "védett" minket, hogy ilyenkor beküldött a szobánkba vagy épp ha nevelőapám pofonosztást akart tartani, anyám kicsit lenyugtatta. Mi nem kaptunk, de ő igen.

Anyám ezt a mai napig, 27éve tűri.

Mostmár én elköltöztem. Így "kívülállóként" láttam be, hogy mekkora fertő amiben laktam.

Most ott tartanak, hogy heti szintű a vita náluk, tettlegességig. 2hetente jár ki hozzájuk kb a rendőrség, akik már kiröhögik anyámat, hogy mégis mi a bánatos fszért nem lép le már?!

Én inkább már rájuk se nyitom az ajtót, mert nincs ehhez nekem kedvem. Nem akarom az idiótaságukat hallgatni.

júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Apámé a ház, és ha anyám költözne, valószínű kur.a nagy vita lenne. Az utóbbi 3 évben lett leginkább ilyen apám, régebben tök normális ember volt lélekben , és fizikailag is. Az elméje is mindig tiszta volt, de mostanában nem tudja hogy mit csinál, csak ha kiakad, akkor ugye mi szopjuk meg, mert ő benne nagyon nem fog megmaradni, hogy mit csinált, ellenben velünk.
júl. 14. 14:42
 23/29 A kérdező kommentje:
Engem anyám érdekel, mert nem akarom hogy továbbra is ebben éljen. Nem ilyen család voltunk, és a mostani helyzettel nem tud mit csinálni.
júl. 14. 14:43
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"Engem anyám érdekel, mert nem akarom hogy továbbra is ebben éljen"


Akkor most nagyon figyelmesen olvasd el a következő mondatokat és próbáld meg ertelmezni:

Anyadnak jó így. Anyad nem akar lépni. Anyad tudna tenni az ellen, hogy ne így kelljen élnie, de nem akar, mert neki ez így jó.

júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Kiscsillag... Anyád felnőtt ember. Anyád szabad akaratából él ebben.

Ha neki így jó, nem kér segítséget, nem tesz ellene semmit, neked az ég világon semmi közöd hozzá, hogy mit akarsz vagy mit nem.


Te egyedül a saját életedért vagy felelős. Ha neked ez nem tetszik, költözz. De ne anyád élete felett akarj rendelkezni.

júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Apád miért lett ilyen hirtelen? Mi változott meg az életetekben?
júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nagyon sok sérülése lett az évek alatt, és jaa… behúzta őt a szer.
júl. 14. 20:37
 28/29 anonim ***** válasza:
58%

Különben ne szidjátok mind a kérdező anyját, ijesztő lehet elválni es azt élni meg, hogy szinte az utcára kerül az ember. Hogy éhezni fog! Hogy nyomorogni fog, nem lesz mit nyújtson a gyerekének.

Lehet nincsenek meg a képességei arra, hogy eltartsa magát. Szakmája nincs, nem elég életrevaló, nem tudja hogy mibe vág bele. Ez az ismeretlen. Sokan élnek így, hogy tűrnek egy darab kenyérért és a fedélért a fejük felett!

Nem szabad lenézni az anyát, már amiatt sem, mert a lányát nem érte bántalmazás, úgy értettem, “csak” az anyát !

Ilyen környezetben sem jó tanúként ezt élni az is biztos, de mégsem egy olyan eset, ahol az anya szemet huny afölött, hogy a lányát verik és erőszakolják!

Az is biztos, hogy egy bedrogozott ember veszélyes és gyilkolni is képes, hallucinálhat, lehet ördögöt lát benned vagy bármi lehet! Biztonság mellette nincs! Az alkoholnál is rosszabb!

Én is bantalmazva voltam a volt ferjem altal, főleg fenyegetve. A bantalmazas pofokból állt.

De nem hagyott nyomot.

Miutan szültem éreztem, hogy a gyerekemért ölni tudnák!

Mikor a gyerek 2 éves lett es provokálni kezdte az apját mert érezte, hogy valami furcsa van vele, es bosszantani kezdte, tesztelte a határait; akkor bevitte a gyereket a szobajaba es becsukta az ajtót kilincsre, büntetésből.

A gyerek nem érte fel a kilincset, merr kicsi volt es ordított.

Mentem rögtön hogy szedjem ki onnan de elkezdett ordítani h ki ne engedjem hagyjam ott! Akkor azt mondtam, hogy ráhívom a rendőrséget, hagyja a gyereket békén! Kiabáltam en is es kiszedtem a szobából.

Pedig féltem tőle, az ő házában voltam meghozzá külföldön!

Egyedül. Aztan el is költöztem tőle a semmibe! Bérlakásba. Mert tudtam nem tűrök! A gyerek miatt nem akartam. De végül az anyagiakkal küzdöttem, az se volt szép! Nem akarok hazudni! A gyereknek mindene megvolt, de nekem nem. Sokat segítettek a szüleim. De mégis a gyereknek mikor nagyobb lett fájt, hogy otthagytuk a villát, a szép gyerekszobáját, a medencét! Nem értékelte, hogy kimenekítettem.

júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Igazság szerint megértem az embereket. Nincsenek abban a szituációban jelenleg, és nincsenek olyan lelkiállapotban mint én, vagy pl.: nem is tudhatják hogy épp bennem mi zajlik. Ez teljesen rendben van, azért van az oldal, hogy mindenki a saját szubjektív szemszögéből nyilatkozzon. Én látom a helyzetet, és benne is élek. Bárki mondhat Anyámra bármit, ő mindig az Anyám marad. Valakinek tetszik, valakinek nem, valaki szerint elkéne ezt engednem, valaki szerint cselekednem kéne. Ez embertől függ.
júl. 14. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!