Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha ilyen helyzetben hívnám a...

Ha ilyen helyzetben hívnám a rendőrséget, mi történne?

Figyelt kérdés

Nos ez csak kérdéses jelleggel írom ki, mert nem tudom, hogy hülyeség lenne-e ?…

Édesapám évek óta elég rossz kapcsolatot ápol Édesanyámmal. Az évek során rendszeres szerhasználó lett, és ez állandó vitákat generál. Én is tapasztalom, hisz itthon lakom még. Állandóan feszült és vad. Sokszor olyan mintha nem is önmaga lenne, és ez teljesen megijeszt. Édesanyám az évek alatt nagyon sokat tűrt, és már neki is nagyon elege van.

Mostanában Édesapám az eddigieknél is feszültebb Anya irányában. Félek, hogy megveri, és szerintem be is fog következni, legalábbis Édesapám személyiségét nézve. Mindkettejüket nagyon szeretem, hisz ők neveltek fel, de ebben a helyzetben nem tudom, hogy miként cselekedhetnék felnőttként. A rendőrség foglalkozik ilyenekkel, vagy elengedik ezeket a dolgokat?



júl. 13. 19:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos számomra, hogy ha apukád eltűnne a képből, anyukáddal ketten meg tudnátok élni? Neked van munkád? Mert ha apukád keresete is kell ahhoz, hogy kijöjjetek, akkor egyelőre nem tudtok lépni semmit.


Tökéletesen megértem, hogy édesanyádat nem akarod magára hagyni. Érdemi lehetőség őt kimenteni csak az, hogy te felépítesz egy saját egzisztenciát, és meghívod oda őt. Meggyőzni nem fogod tudni, ha 30 éve ebben él. Ez persze nem 100%-ban az ő felelőssége, a saját neveltetése, az őt a családjában ért hatások vastagon benne vannak. De a változtatáshoz az ő akarata is kell.

júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Én a barátommal eltudnék költözni, mert szoktam én is alkalmi munkákat vállalni, viszont én még tanulok, szóval egyedül max rokonokhoz tudnék menni. Édesanyám nem tudna kifizetni egy albérletet, még szerintem velem együtt sem.
júl. 13. 22:55
 13/29 anonim ***** válasza:
Kié a lakás, ahol most laktok? Válás esetén hogy lehetne elosztani?
júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokadszor kérdezem: bántalmazó, agresszív állatokat miért kell "Édesanyám" "Édesapám" névvel illetni. Miért nem jó az anya, apa, fater, amikor még ezt sem érdemlik meg. Minden bántalmazó ilyen édelgősen, negédesen szólítja a szüleit. Miért?
júl. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
*minden bántalmazó gyereke. (előző)
júl. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%

"Elnézést!!! De én nem szeretném végignézni, ahogy Anyukámat az élete hátralévő részében megalázzák, semmibe nézzék, vagy megverjék. Engem majdnem 20 éven keresztül Édesanyám óvott és féltett… "


Jaja. Nagyon óvott és féltett, ha továbbra is apaddal élt, ugye. Fogd már fel, hogy szidhatod apádat, amúgy egyértelműen jogosan, de anyad pont ugyanolyan xar, mint ő. Egyedül ő tudott volna lépni, már 20 évvel ezelőtt is azzal, hogy fogja magát és elvalik. Ennyi,

júl. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Anyád semmivel sem jobb, mint apád.


Marhára óvott - aha, persze. Akkor már eég elvált volna tőle, nem vele marad, de ugye könnyebb nyávogni, mint kilépni a kapcsolatból.

júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

14


Stockholm szindróma

júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Jobb lesz, ha elkezdtek leválni apád pénzéről. Mert a drogoktól csak megnyomorodni vagy felfordulni lehet. Aztán el is úszott a bántalmazó apuci pénze.
júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak nem fogom magára hagyni azt a nőt, aki éveken keresztül bármit feláldozott volna értem."


Ja. Bármit. Csak a tökéletes házasságát a drogos apaddal nem. Meg a kényelmét, hogy volt/van hol élnie. Meg az anyagi biztonságot, hiszen "Anyukám meg egy egyszerű ember, a keresete nem fedezné a megélhetésünket. " Igazad van. Tényleg bármit felaldozott volna érted.

júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!