Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Átléptem egy határt unokatestv...

Átléptem egy határt unokatestvérem esküvői meghívójával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy nagyon jó barátnők voltunk, de már nagyjából négy éve nem beszélünk egymással. Én akartam vele tartani a kapcsolatot, de ő nem, és így egyre jobban elhatárolódtunk egymástól. Népszerű társaságba keveredett, én pedig nem, úgy éreztem, hogy teljesen el akar kerülni. Aztán elköltözött a barátjához. Volt nehéz időszakom, amikor nem voltak barátaim, egyedül maradtam. Ráírtam az új facebookján (ahol a szüleimet és az összes távoli rokonokat bejelölte ismerősnek, olyanokat, akikkel életében nem beszélt szerintem, csak engem "felejtett el"), hogy hátha tudnék vele beszélni egy keveset, mert nem volt más ötletem. De nem fogadta el a barátkérésem és nem is írt vissza. Másnap már nem is találtam a profilját facebookon, szóval valószínűleg le is tiltott. De ez is több éve volt, azóta nem is hallottam róla.

Aztán kaptam tőle a napokban egy esküvői meghívót, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Anyukámnak és nekem egyszerre küldték ki. Végül sokat gondolkodtam, és anyukám messengeréről üzentem neki. Nagyvonalakban annyit írtam, hogy érdekes húzás tőle, hogy névre szóló esküvői meghívót küld nekem azután, hogy levegőnek voltam nézve és még Facebookon sem volt képes ismerősnek elfogadni. Szóval, ha "ismeretlenek" vagyunk, mégis miért kéne elmennem az esküvőjére? Inkább hagyjon ki belőle.

Aztán nem sokkal később jött is a válasz a saját messengeremre tőle, ilyen nagyon magyarázkodós meg kitérős szöveggel, hogy ne haragudjak, nem volt szándékos, és ő is sok mindenen ment keresztül, azért nem írt, stb. Erre még válaszolni se voltam hajlandó. Most anyukám is ki van akadva, hogy szégyen, amit küldtem, amikor kölcsönadta a mobilt, akkor nem gondolta, hogy ennyire bántó szöveget írok, meg így ő hogy fog menni, mert lejárattam ezzel, stb. Azután már én is éreztem, hogy ezt valahogy őt ki kellett volna hagynom belőle, és mással üzenni, de nem kapta volna meg szerintem, és akartam, hogy mindenképp lássa, amit írok, még ha gonosz voltam is, mert ő is az volt.

De ha én lennék az ő helyzetében, lenne bennem legalább annyi emberség, hogy nem küldök meghívót olyannak, akit tökre leszarok és rokonság ide vagy oda, de ha kerülöm őt évek óta, akkor nem küldök meghívót és kész. Most nem tudom, hogy pénz lehet a dologban, vagy mire várt, de én nem is jelenek meg, és pénzt sem kap tőlem, az biztos (ezt nem írtam neki, csak sanda gyanúm hogy ez van a háttérben).



máj. 22. 13:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
90%

Régebben én is így reagáltam volna, mint te. Nagyon átérzem, sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél :( Mai fejemmel azt mondom, hogy hagyd a csodába. Ez most már megtörtént (könnyű mondani, de) ne edd rajta magadat. Vissza már nem csinálhatod.

Elmenned egyáltalán nem kell, innentől már ne foglalkozz vele.

máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk én alapból nem hívok meg olyat az esküvőmra, akivel nem tartom a kapcsolatot, mondjon bárki bármit. Illendőségből sem. Nem a kérdező a hibás, csak szokásos gyakori.
máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
76%
Én elmentem volna, hogy halálra zabáljam magam a kontójára :D
máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%

Grizestészta és a #18 jól látja.


Anyád tipikus kirakat-ember, ez a "Mit szólnak a faluba"-jellegű, nem bírom az ilyet.


Neked amúgy rohadtul igazad van, első blikkre én is ezt csináltam volna, de átgondolva inkább a #21 megoldására szavazok.

Szerintem az ignorálás, semmibe nézés (amit ő is tett amúgy veled) sokkal nagyobbat üt.

Mivel a reakciódból azt érzi, még hatással van rád, foglalkozol vele.

(Én is ezért nem szoktam már azoknak reagálni, akik kivágták magukat az életemből. Tiltani se szoktam senkit, mert még a végén jelentőséget tulajdonít magának...)

máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező.

Mondjuk a szívedet kiönteni, és rázúdítani, hogy miért nem keresett, az tök fölösleges volt. De amúgy érthető a dühöd. Kényszerből hívott meg a csaj. Anyukáddal azt kellett volna megüzenned, hogy nem tudsz elmenni. Nem kellett volna részletezni, hogy miért. Mert, ha anyád elmegy az esküvőre, akkor lehet téged szidnak majd neki, hogy jajj milyen vagy már, veszekszel, meg nem vagy képes elmenni.

Az lett volna a legjobb, ha anyád kiállt volna melletted, és egyikőtök sem menne el.

Az ilyen "kizabálom a menyasszonyt a vagyonából" típusú megjegyzésekre meg ne hallgass. Annyira kicsinyes és szánalmas.

máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!