Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki ő nekem?Ha az apámnak van...

Ki ő nekem?Ha az apámnak van egy testvére aki fiatalabb mint én, akkor én ki vagyok neki? ugyanúgy az unokaöccse?

Figyelt kérdés
Ha az apámnak van egy testvére aki fiatalabb mint én, akkor én ki vagyok neki? ugyanúgy az unokaöccse?

dec. 30. 18:03
 1/7 anonim válasza:
100%
Igen.
dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, unokaöccse vagy, ő pedig a nagybátyád.
dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagybátty.
dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
igen az unokaöccse vagy, de ha sztorit mesélsz mondhatod hogy unokatestvéred
dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az unokaöccse vagy, ő pedig a nagybátyád. Nem mondhatja rád, hogy az unokabátyja vagy, mert azt idősebb és fiú unokatestvérre használják (tehát a szülő testvérének a gyerekére, de te a saját testvérének a gyereke vagy). Te nem mondhatod rá, hogy a nagyöcséd, mert olyan szó meg nincs.


Az unokaöcs és a nagybáty (jó, így rag nélkül inkább nagybácsi) 2 olyan megnevezés, ami magába olvasztotta az általuk jelölt rokoni kapcsolatban JELLEMZŐ korkülönbségeket. A testvérünk gyereke jellemzően fiatalabb nálunk (így unokaöcs), az apánk testvére jellemzően idősebb nálunk (így nagybácsi). A kivételek nagyon ritkák (de vannak, itt vagytok például ti), így a rájuk kicsit furcsa lesz a megnevezés, de akkor is ez van, nincs másik.

dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként manapság nem olyan ritka a válások és az új házasságok miatt.
dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6

Akkor is legalább 20 évnek kell köztük lenni, ha az idősebb gyereknek (aki a kérdésben az apa) már gyereke van (a kérdező). Ehhez egyszer nagyon fiatalon kell gyereket vállalni, egyszer meg nagyon öregen. Nőnek épphogy belefér biológiailag (20 és 40 körül), férfinak is leginkább akkor, ha újranősül egy fiatalabb nővel, és vele vállal újabb gyereket úgy, hogy ő maga már 40-50 körüli. Szerintem még mindig ritka.

dec. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!