Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik ilyen véletlen vagy...

Létezik ilyen véletlen vagy valami degeneráltság van a családomban?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ha egy családon belül egyszer előfordul ilyesmi abban még nincs semmi durva, de a mi szűk családunkban hárman is a vérszerinti rokonainkkal készülnek házasodni vagy már házasok is. Az egyik sajnos a nővérem, illetve két unokatestvérünk. Mindhárman a papánk apukája, azaz a dédpapánk testvérének a dédunokáival élnek együtt. Tudom, hogy ez már távoli rokonság, de akkor is vérszerinti rokonok vagyunk. Anyukám elég nehezen viseli, mert ő még ismerte is a nagypapájának a testvérét, akinek a leszármazottja nem rég eljegyezte a nővéremet. Tegyük fel, hogy pl.anyukámat Szentiváni Mónikának hívják és a rokonság miatt a férje is Szentiváni lesz, szerintem ez kicsit para. A másik két uncsink is ugyanígy a dédink tesójának a dédunokája, csak mindhárom srác másik testvértől van(sokan voltak). Egy 14ezer fős városban nőttünk fel, azért szerintem nem lett volna lehetetlen nem a távoli családon belül párt találni. Természetesen nem szólok bele egyikőjük kapcsolatába se, tesómnak se mutatom ki, hogy nekem ez abszurd. Viszont kiváncsi lennék, hogy szerintetek ez pusztán véletlen vagy lehet valami beteges oka, hogy egymáshoz vonzódnak?
2022. jan. 28. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Manapság furcsának számít, régen teljesen megszokott dolog volt.
2022. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

"...szerintetek ez pusztán véletlen vagy lehet valami beteges oka, hogy egymáshoz vonzódnak?"


A fene tudja! Bár ez véletlennek eléggé sűrű.

2022. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Igazából ez nem “gáz” már, nem tiltja törvény, nem lesznek beteg gyerekeik (max ha valami nagyon nagyon ritka betegség öröklődött halmozottan).

Ez már igazából nem is furcsa, nagyon sok “rokon” pár él mai napig, nem tartják betegesnek vagy ilyesmi.


De őszintén szólva, egy 14 ezres városban… :D Három pár az így elég soknak tűnik valóban. Valószínűleg véletlen, de elég “vicces” véletlen.

2022. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Aki lepontozozz, az gondolom soha nem foglalkozott családfakutatással.

Tudnék mesélni! (#1)


Kérdező, ne foglalkozz vele, semmi degeneráltság nincs benne. Egyáltalán tartotta a kapcsolatot a család ilyen távoli szinten és úgy jöttek össze? Vagy megismerkedtek valahol és kiderült, hogy van valami távoli rokonság? Előbbi esetben kicsit fura, utóbbiban viszont semmi fura nincs.

Hacsak tényleg nincs azon az ágon valami extrém genetikai betegség, rendellenesség, akkor nem lesz semmi gond.

2022. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Harmadunokatestvérek, ha jól értem… az gyakorlatilag annyira tokon, mint bármelyik random szembejövő az utcán
2022. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Borsod?


Ott is már csak a sör "világos"!

2022. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majdnem, de szabolcs. És világosak vagyunk :)
2022. jan. 28. 21:36
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

A mi családunkban is van hasonló eset.

Az én apukám, anyukám előtt is már rokonságban volt a család.

Az apai nagyapám testvére, illetve az anyai nagyapám testvére is közös családot alapítottak.

2022. jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez már elég távoli rokonság.
2022. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi,ez nem abszurd avagy perverz.És nem is olyan nagyon "fura" egy 14 ezer fős településen.Én egyetem óta vidéki nagyvárosban élek,még itt is van,hogy egészen hihetetlen módon összeérnek a szálak(ez ismerte ezt,az amazzal van rokonságban,stb),pedig kb 10×ese a te városod lakosságának az itteni lélekszám.

Szóval ha nagy is volt a család,nagyjából egy környéken laktok ezer éve(mármint a felmenőitek is),akkor nincs ebben semmi különös,hogy fel-felbukkan random egy távoli rokon,akár így is.

2022. jan. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!