Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tegyek vagy mit tehetnék,...

Mit tegyek vagy mit tehetnék, ha úgy érzem, hogy az unokatestvéremmel rosszul bánik az anyja, mert depressziós?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm, aki most 7 és fél éves és úgy érzem, hogy rosszul bánnak vele.


Család:

A nagynénémnek csak egy gyereke van, aki az unokatesóm. Nagynéném férje Németországban dolgozik, és nincsenek már úgy együtt, csak a gyerek miatt laknak egy fedél alatt, amikor hazajön a férje Németből. Nagyanyám másfél éve meghalt.


Nagyanyám halálát nagynéném rosszul viselte, és úgy veszem észre, hogy még azóta is depressziós.

A férje se segít neki, mert amikor hazajön külföldről, akkor nem segít semmit, mert megmondta, hogy nem azért jön haza, hogy a gyerekre vigyázzon, vagy mosson, főzzön, takarítson. Így rá marad minden a nagynénémre. Emiatt is lehet depressziós, stresszes vagy feszült, én nem tudom. Állítólag a férjének van nője kint külföldön, anyám mesélte. Emiatt is lehet.

Arról nem tudok semmit, miért nem válnak el, max a gyerek miatt.


Sokszor azt vettem észre, hogy nagynéném ingerült, kiabál, és rosszul és csúnyán beszél az unokatesómmal.


Legutóbb mikor ott voltam náluk (nyáron), akkor unokatesómmal aludtam, aki bepisilt éjjel, mert rosszat álmodott. Szóltam nagynénémnek. Azt hittem ezen is megint kiakad, de nem azon akadt ki. Hanem elküldte Zsanit (unokatesóm), hogy menjen pisilni, nehogy megint bepisiljen, erre Zsani mondta, hogy neki nem kell. Erre elkezdte nagynéném magát csapkodni, és azt mondta, hogy: "Nem kell, nem kell, nem kell, de aztán ha összehugyozod magad, megöllek. Lassan már utállak!"


Meg egyszer véletlenül kiöntötte Zsani az innivalót, erre nagynéném elkezdett kiabálni és rácsapott a homlokára (nem nagyot) és lehülyegyerekezte meg lenyomorékozta, stb.


Amikor kiabál, akkor mindig összeszorítja a fogát és úgy kiabám, van, hogy rácsap az asztalra, van, hogy hajigál dolgokat. És olyan is előfordult, hogy saját magát ütötte (a combját).


Amikor telefonon beszélünk, sokszor belehallatszik, hogy hogy beszél azzal a kislánnyal és sokszor már a szívem szakad meg érte. Sajnos nem tudok a nagynénémnek segíteni, mert 400 km-re lakunk egymástól és anyámék nem hiszem, hogy elengednének egyedül. De ha ott is lennék, akkor se nagyon akarná, hogy levegyek bármilyen terhet is a válláról, mert mindent ő szeret csinálni, mert ha más csinálja, az úgy nem jó.


Minden szabadidejét elveszi, hogy papírból virágokat és állatokat hajtogat, már az egész háza tele van vele.



2020. máj. 18. 22:30
 1/3 anonim válasza:

Ez elég nagy probléma, de sokat nem tudsz csinálni, ha ilyen messze vagy.

Ha nagyon nagy a probléma akkor érdemes felhívni egy gyermekvédelmi segélyhívó számot, amelyik tud ebben segíteni vagy ha nagyon szükséges akkor a rendőrségnek szólni.

[link]

2020. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Savlekotő ***** válasza:
Nem csoda h bepisil,idegbeteg anyával akit apu szarrá csal ezért a gyereken veri le mert minden rászakad,de közben mártírkodik.. A szituációt a vak is látja..
2020. máj. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Te nagyon jólelkű ember vagy.

Sajnos ennél többet nem tudok mondani.

Próbálj online, telefonon bárhogy többet lenni Zsanival, neki is legyen már valakije, aki feltétel nélkül szereti.

Az kijár minden gyereknek!

2020. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!