Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Levelet jól megfogalmazók,...

Lexa Alexa kérdése:

Levelet jól megfogalmazók, ezt hogyan hoznátok össze?

Figyelt kérdés
Mondom a szituációt. Vettünk 2 évvel ezelőtt egy tengerimalacot, Fahéjat. Mivel társas lények, vettünk mellé még egy lányt, (Fahéj is lány) Nózit. Nózi már vemhesen került hozzánk, így hát kettő gyönyörű malacot hozott világra. Az egyik Kormi, ő lány, a másik Cuki, ő pedig fiú. Cuki a mamámhoz került, eleinte szerette, gondodkodott róla, de fél évvel ezelőtt elkezdte azt, hogy nem takarítja, nem eteti, napokra szabadon engedi, étlen, szomjan. Láttuk, hogy neki ez nem jó, így most vissza vettük, de a mamám nem engedte meg még, mintha engedéj kellene, hogy a saját malacom visszavegyem. Egy levelet kéne megírnom neki, amiben megmondom, hogy velünk marad és kész. A mamám szeret mindenbe belekötni, erőszakos, és nem én vagyok a kedvence sem, szóval ginoman kéne megfogalmazni, én erre képtelen lennék. A hibákért bocsi, telefonról irtam. Előre köszönöm a válaszokat, sürgős lenne a gyors válasz, köszi.
2017. okt. 24. 17:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó (10es), ezen szakadtam, "nem fog feljelenteni kisállatrablásért" :xD

De amúgy igazad van, minek a levél?


Kérdező, a posztod feléig azt hittem, ez valami allegórikus izé, a malacok valaminek a hasonlatai és mindjárt jön a csattanó. :DDD

Most komolyan, ilyen valagat kell keríteni egy tengerimalacnak?

Hát menj oda és mondd el neki a problémát, beszéljétek meg!


(Vagy adj be kérvényt a tengerimalacügyi hivatalba, malac-elhelyezés tárgykörben.

Bocsi :-))

2017. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Azért nem vihetem el csak úgy, mert a mamámnak van kulcsa az ajtókhoz. Valamit anyukám mondta, hogy levelet írjak, voberen, de azt beszéltük, hogy csütörtökön átjön és megbeszéljük. Utolsó, a vicc jó volt.😄😅
2017. okt. 24. 20:22
 13/16 anonim ***** válasza:
46%

"Kedves Nagyi!


Mélységesen átérezzük gondjaidat, tudatában vagyunk, hogy szobahőmérsékleten kötsz (nem lehet kellemes állapot cukros néninek lenni, megértéssel viseltetünk irántad).


Ugyanakkor szeretettel tudatjuk veled, hogy mögöttünk az egész szicíliai maffia, és ha a sárgásfehér színű tengerimalac almot nem cseréled azonnal a megbeszélt tüll-tejfehér-sztracsatella színűre, biz'isten megharagszunk, és belekommandózunk egyenként minden alommolekulába.


Nincs szándékunk fenyegetni téged, kedves nagyi, tudod, mi mindig jót akarunk neked, akárcsak te nekünk, és akárcsak te, az általad megkínzott tengerimalac számára te is jót akarsz.


Köszönjük drága együttműködésedet, a kakajóstekercs a spájzban az almáriumban, a törött nagyorrú kertitörpe mellett.


Ja és ne feledd megenni az eheti lottószámokat, még nyitva a póóóósta:

13, 66, 666, 91, 92, 0, mind az ötöt felírtam, ahogy látom. (Ez hat almas hat almás.)"


Máskülönben inkább beszélj nagyiddal élőben, hatékonyabb.

2017. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
"Utóirat: Mottónk: Hiro, Sima ügyi alom-támadás, egy sima, egy fordított, egy sima, híres Sima. Áldás Békás-szoros."
2017. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Skorpió87 ***** válasza:
53%
Jó a szöveged utolsó. :) Tudsz élni :D
2017. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
36%
Akkor pontozd fel. :P :)
2017. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!