Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Levelet jól megfogalmazók,...

Lexa Alexa kérdése:

Levelet jól megfogalmazók, ezt hogyan hoznátok össze?

Figyelt kérdés
Mondom a szituációt. Vettünk 2 évvel ezelőtt egy tengerimalacot, Fahéjat. Mivel társas lények, vettünk mellé még egy lányt, (Fahéj is lány) Nózit. Nózi már vemhesen került hozzánk, így hát kettő gyönyörű malacot hozott világra. Az egyik Kormi, ő lány, a másik Cuki, ő pedig fiú. Cuki a mamámhoz került, eleinte szerette, gondodkodott róla, de fél évvel ezelőtt elkezdte azt, hogy nem takarítja, nem eteti, napokra szabadon engedi, étlen, szomjan. Láttuk, hogy neki ez nem jó, így most vissza vettük, de a mamám nem engedte meg még, mintha engedéj kellene, hogy a saját malacom visszavegyem. Egy levelet kéne megírnom neki, amiben megmondom, hogy velünk marad és kész. A mamám szeret mindenbe belekötni, erőszakos, és nem én vagyok a kedvence sem, szóval ginoman kéne megfogalmazni, én erre képtelen lennék. A hibákért bocsi, telefonról irtam. Előre köszönöm a válaszokat, sürgős lenne a gyors válasz, köszi.
2017. okt. 24. 17:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Gondoskodott, nem gondolkodott, bocsi, és nem ginoman, hanem finoman
2017. okt. 24. 17:32
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egyszerűen csak írd meg neki, hogy mivel láttad / láttátok hogy nem tud megfelelően gondoskodni a malacról, így magadhoz vetted újra, és te gondozod őt tovább.

Különben meg hiába kötözködik majd, ehhez valóban nem kell az engedély! Ha akkora nagy gondot jelentett neki a malacka tartása, hogy még rendesen etetni se volt hajlandó ne neki álljon már feljebb, persze hogy közbelép az ember és nem hagyja hogy szenvedjen a kisállat...

2017. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nagyon szépen köszönöm a választ.
2017. okt. 24. 17:36
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Tehát másfél évvel ezelőtt neki ajándékoztad a nagyanyadnak a malacot és most vissza veszed? Édes kis unoka
2017. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Az engedély j-vel írása nem telefonos hiba.


Egyébként meg minek levél? Megmondod egyszer, és kêsz.

2017. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Úgy kell beállítani, hogy igazából te segítesz a nagymamádnak azzal, hogy leveszed a válláról a terhet. Meg amúgyis látod, hogy rossz passzban van a kisállat, mert társas lény, és a nagyinál csak egyedül van, és hát nálad is hiányolja az anyja meg a testvére.


Utólag még lehetne pedzegetni a nagyinak, hogy tudsz egy cicáról, aki nem lesz depressziós az egyedülléttől, így tökéletes társ lenne neki a malacka helyett. Mondhatod még, hogy a malacka depressziós és az egyedüllét miatt fogy és nem az ő hibája, nálatok is fogy az anyja. Ajánld fel neki, hogy akármikor meglátogathatja, hisz továbbra is az ő malaca, hisz nekiajándékoztátok, csak nálatok fog lakni. Majd, ha rendbejön nálatok a malac, mondhatod a nagyinak, hogy látod, hogy meghízott, mert boldog az anyja mellett.


A macskáról nem nehéz gondoskodni, macskakaját eszik meg majdnem akármit és élvezi, ha mászkálhat a lakásban. Na meg szobatiszta is. Egy nagy nyugodt macskát a nagyinak a malac helyett.


Egyébként nem tudom miért gondoltátok, hogy egy ilyen macerás állatot adtok neki..malacot nehéz helyesen gondozni, folyamatos kapcsolatot igényel, hogy ne vaduljon el.

2017. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Mama!


MIkor legutóbb nálad voltunk, láttam hogy a sok munkád és elfoglaltságod miatt már nm tudod megfelelően gondját viselni Cukinak, ezért szeretném feljánlani, hogy visszajöhet hozzánk, ahol szeretni fogjuk, és megkap mindent amire egy tengerimalacnak szüksége van. Így lesz a legjobb, hiszen tudod, hogy az állatorvos, és a megfelelő takarmány nagyon drága, ezért szeretném ezt a terhet levenni a válladról. Persze bármikor szívesen látunk, meglátogathatsz, igazából remélem, hogy ez jó indok lenne arra, hogy sűrűbben lássunk téged. Sőt, ha szeretnéd, mikor mi megyünk hozzád is levihetem, hogy elfoglalt anyukája helyett boldog, kényeztetős nagymamája lehess a kis Cukinak

Szeretettel unokád

2017. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: az anyukám adta oda, én nem akartam ezt az egészet.

A NORMÁLIS válaszokat, pedig köszönöm.

2017. okt. 24. 19:43
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Miután most is Max 12 éves vagy, nyilván ne, te, hanem, az anyad dönt ilyen kérdésekben
2017. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Minek levél? Felkapnám a malacot és "csááá!". Nem fog feljelenteni kisállatrablásért.
2017. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!