Miért támogatják az olyan nagymamák is a patriarchális családot, ahol a férfi családfőség visszaütött?
Én személy szerint abban hiszek, hogy van olyan család, ahova kell a családfő. De vannak férfiak is és nők is, akik alkalmatlanok a családfői státuszra. Ez nem nemiség kérdése, hanem személyiségé.
Az az amit nem értek, hogy sok idős hölgy miért támogatja, hogy a férfi legyen a ház ura, ha náluk pont hogy nem vált be ez a felállás. Mert az még megértem, ha a családban a férfi alkalmas volt családfőnek, és a nő azt látta, a saját példájából, hogy az apja/bátyja/férje jó családfő volt, és ezt akarja továbbvinni.
Mégis, a világ tele van határozott, okos, fiatal nőkkel, akiket az előbbi generációk csendre intenek, mondván te csak egy nő vagy. "Ne diplomázz, menj férjhez" "Ne csinálj karriert, mert a férjed nem fogja eltűrni" "Ne hangoztasd, hogy okos vagy, a férfiak ezt nem szeretik"
Akkor még más világ volt, a férfiak az erejük miatt kellettek, és ezért lettek ők a családfő. Ők csináltak szinte mindent a ház körül, ők tartották el a családot is, hiszen a nő, az otthoni teendőkön kívül más munkát nem végzett. A leány gyermek haszontalan volt. Pénz kidobásnak tartották az iskoláztatásukat is. Ha mégis a lány tanulni akart, ellenezték, mert úgyse fogja tudni mire használni a tanultakat.
Abban az időben, nem számított mennyire állja meg a helyét a családfő, a nők teljesen ki voltak szolgáltatva a férfi akaratának. Ez a nevelés terjedt anyáról lányára.
"A mai világban ki az az ökör, aki ilyen sületlenségeket beszél?"
A nagymamám, 1898-ban született (már nem él), és azt a szemléletet vallotta, hogy a nőnek otthon a helye háztartást vezetni. Anyám munka mellett tanult, mert minek taníttassák, lány.
Az előző generáció senkit nem intett csendre, mert maguk is tanultak, dolgoznak.
Nem letezo problémát feszegetsz.
"Akkor még más világ volt, a férfiak az erejük miatt kellettek, és ezért lettek ők a családfő. Ők csináltak szinte mindent a ház körül, ők tartották el a családot is, hiszen a nő, az otthoni teendőkön kívül más munkát nem végzett."
Mikor "akkor"??? Nem vagyok már gyerek, de ez már az én nagyszüleimre sem volt igaz. Egyik nagyapám könyvelő volt, a másik jogász, egyikükre sem az erejük miatt volt "szükség", és semmit sem kellett a ház körül csinálniuk, mivel nem mezőgazdasággal foglalkoztak. Nagymamáim is világ életükben dolgoztak, egyikük érettségizett, másikuknak több szakmája is volt. Nem ám, hogy otthon malmoztak, de akkor még gyerekszülés után is max három hónapot lehetett otthon lenni, aztán mentek vissza dolgozni.
Pontosan, épp én is ezen elmélkedtem a múltkor. Hogy a férfi (már amelyik persze) hazamegy és úgy tesz, mintha övé lenne a dicsőség, miközben manapság a nő is ugyanúgy dolgozik, kevesebb pénzért és még mellé háztartást is vezet. Nem mondom, hogy nem kell tisztelni a férfiakat, de mellé ugyanúgy kell a nőket is. Kijár a kölcsönös tisztelet.
#13 már hogyne lenne valós probléma?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!