Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek áll jogában változtatni?...

Kinek áll jogában változtatni? Kinek kedvez a törvény ebben az esetben? Az elhunyt édesanyjának, vagy a elhunyt gyermekeinek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem jó helyre írtam a kérdést, de itt talán több válaszadó van. A helyzet a következő. Édesapám meghalt 10 éve. Szeretnénk a sírján változtatni. Viszont a bökkenő az édesanyja, és azaza ág. Nem tolerálják a változtatást. Nem vagyunk beszélőviszonyban, miután csúnyán elbántak velünk.

2015. márc. 8. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Annak áll jogában változtatni, aki fizette a temetést, gondolom. Mellesleg az elhúnytnak mindegy, es ha a változtatás családi viszályhoz vezet, akkor minek változtatni.
2015. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak aki fizeti a sírhelyet.
2015. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ment a zöld kéz.

Várom még a további válaszokat!

2015. márc. 8. 12:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy erre külön törvény van. Tehát ahogy írták, annak van joga, aki fizeti. De az első is jól írta, a halottat már nem érdekli, ha meg ebből viszály van minek erőltetni?
2015. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy annak aki annak idején kifizette a sírkövet, a sírhelyet és intézte a temetést. Persze jó kérdés, hogy mi van akkor ha az illető akkor egy vacakot rakatott oda ami mondjuk szétment mostanra, és te egy szép újat csináltatnál? Megkérdezném a temetői szolgálatot.
2015. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát én megkérdezném a temetői gondnokságot.


Tényleg nem tudom Magyarországon hogy van, de nálunk az rendelkezik a sírhely felett, aki megvásárolta, vagy örökölte, akinek a nevén van. Ugyan nem kizárólagos tulajdon, mert 20 évenként meg kell váltani. De ameddig az én nevemen van, én rendelkezem vele.

2015. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mi a fene ***** válasza:
Az örökösöknek.
2015. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Az édesanyjának!

Gondolkozzünk rajta,neki a gyerekéből az az egy nyamvadt sír maradt,akárki fizette.

Lehet,hogy jogilag az rendelkezik felette,aki fizette;de milyen dolog az,az ilyen joggal élni!

Aki az anya ellenére bármit csinál,vagy a kérésére nem csinál vele,az csak gondoljon bele,milyen érzés lehet a saját gyermekét a föld alatt tudni.

Kérdező,szágyellheted magad.Beszélőviszony vagy nem,csúnyán elbánás vagy nem.

2015. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az édesapámról van szó! Engem ugyan olyan, ha nem nagyobb fájdalom ért, és ér a mai napig. És kedves válaszadó, csak adj hálát az égnek, hogy nem tudod milyen az a fájdalom amikor apa nélkül kell felnőnöd, és beleszólásod sincs a dolgodba. Egyáltalán nem szégyellem magam!! Neked kellene magad szégyellned, hogy ilyet írsz.
2015. márc. 28. 21:00
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező;biztos,hogy szörnyű lehet apa nélkül felnőni,arról nem is érdemes beszélni.

De ,ha szabad visszakérdezni;veszítetted-e el a saját gyermekedet,akit magadban hordtál,amíg megszületett,magadból tápláltad utána,gondoztad,féltetted,ápoltad,mindig magad elé helyeztél,hogy neki jobb legyen.Aztán felnő,azt hiszed,hogy minden rendben,már nem érheti rosszabb,mint hogy ő elveszít téged.De nem,a természetes rend ellenére nem ő veszíti el az anyját,hanem az anya a gyermekét!Ami nincs rendben.Az lenne a természet rendje,hogy a szülő menjen el előbb.

Hogy lenne a gyermek vesztesége nagyobb a szülő elvsztése miatt nagyobb,mint a szülő vesztesége a saját gyermeke fölött?A gyermek előbb utóbb elveszti a szüleit,az az élet rendje.Ha kicsin,az tragédia,de te inkább egy lehetőséget,ami lehetett volna,azt veszítetted el,az apukád anyja pedig egy egy konkrét embert,az összes megmaradt emlékkel együtt.

Kár,hogy nem tudom jobban megmagyarázni.

2015. márc. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!