Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egyfolytában ideges vagyok...

Egyfolytában ideges vagyok mamával való együttléteknél, mindenre rá kell kontráznia. Hogy lehetnék jókedvű?

Figyelt kérdés

sznte észre sem veszem magam, úgy kezdődik, mindig kapok egy kis "megbántást"fel sem veszem, de folyamatosan, hol ez a pici, hol az, kb egy óra múlva már ingerülten beszélek vele egyfolytában, úgy próbálom magam kontrollálni és tudatosan felvenni egy mosolyt, kedves hangot.

és ez mindig. szeretttel várom, és megyünk, de mindig feszültté tesz.

ja meg az is, ha lemondok eg találkozót, szabályosan leszid!megsérődik stb.


ilyeneket vág be pl:

ha azt mondom 5-öst hozott suliból a gyerek, jön a szomszéd unokájával, hogy az meg csillagos ötöst!

látja hogy szoptatom a picit, egyfolytába azon van, hogy csak el ne menjen a tej,meg biztos azért nyugtalan a baba mert nincs elég tejem, meg neki milyen rengeteg volt.

ha mesélek, hogy láttam egy autóbalesetet, hát ő annak idején még nagyobbat látott, majdnem elájult az ijedtségtől.


stb stb stb


2014. okt. 11. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
De szivesen laknek nalatok, mindennap show :D
2014. okt. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok a nagymamámmal... Szeretem, meg minden, de sajnos állandóan felidegesít.

Mindig eldöntöm, hogy kedves és türelmes leszek vele, de aztán, kb. fél óra együttlét után, egyre idegesebb vagyok, és kezdek vele is türelmetlenebbül beszélni. :(


Állandóan a dédunokákkal jön (másik unokái gyerekei), másról sem beszél. Persze nem lenne ezzel semmi gond egy ideig, de amikor órákon keresztül nincs más téma, akkor már tényleg sok! Főleg, hogy ezért a másik unokái is sokkal jobbak, szegények fáradtak, én miért nem segítek nekik, miért nem látogatom meg őket gyakrabban, miért nem hordok magamnál fényképeket a kicsikről...

2014. okt. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, ez is, hogy mindig másról beszél, érdeklődik


adom át neki a szülinapi ajándékát, erre (és pont azon pillanatba amikor veszi át, még a kezemben és az övében)elkezdi dícsérni tesómat, hogy de ő mennyire kedves és szereti őt, mert felhívta telefonon, hogy felköszöntse.

mondtam neki, hogy dehát én most adom át az ajándékod!

de akkor is milyen kedves volt tőle!

2014. okt. 11. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem akar bántani, csak a demencia kezdődik nála. Ne vedd magadra, de ha módotokban áll, akkor memória tréningre el lehet vinni, mert javulni ez nem szokott, ellenben romlik. Ami még jobban megterheli a családot.
2014. okt. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom hasonló. Mindig felül kell engem licitálnia. H a azt mondom, 2 órát sétáltam a babammal, akkor az a reakció, hogy o,,, én anno napi 3 órát sétáltam a fiammal''... Stb.. Ha azt mondom, nagyobb fiam ügyesen összead, akkor azt mondja, hogy ő,, az én fiaim ennyi idősen már szoroztak '' pedig az unokajarol van szó. Szerintem nem kapta meg azt az elismerést a férjétől, gyerekeitől, amire vágyott, ezért nekem bizonygatja, mennyivel különb nálam. Már nem érdekel, nem is reagálok. Előző, miért gondolod, hogy ez demencia lenne?
2014. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát én nem látok benne sehol jóindulatot,nem udom az öregedésre fogni


mint előző, hogy rád licitáljak :)ilyenek is vannak nálunk is!!

2014. okt. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!