Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehetne mamával kezdeni?

Mit lehetne mamával kezdeni?

Figyelt kérdés

Mamámmal általában nem bírok.


Ő neki mindig olyan negatív személyisége volt. Mindig, állandóan mindenkit kioktat mindenről.


Pl.: én most szakmát tanulok (tavaly érettsgiztem) és tervben van az, hogy megyek tovább hasonló irányba. Mikor ezt keresztanyámmal beszéltük egyből kioktatott, hogy nem fogsz vele sokra menni. És mindig ilyen vagy ilyenebb rossz indulatú beszólásai vannak.

Unokaöcsém orvosira jelentkezett. Neki is rendszeresen elmondta, hogy minek mész arra miért nem műszaki irányba mész? (mert nem érdekli meg nem is jó hozzá)

Vagy mikor vizsgákra kellett készülnöm és átcibáltak anyáék és mondtam anyáéknak, hogy menjünk már haza (konkrétan elb*sztunk egy egész napot ott mert csináld ezt csináld azt) és akkor is kioktatott, hogy mert mit csinálnék itthon stb csak a gép előtt ülnék. Pedig jól tudja ő is, hogy nekem ez sulihoz kell, meg néha próbálkozok önerőből tanulgatni. (majd egyszer progamozó akarok lenni)


Tesóm pl:. mérnök meg apa is (ugyanazon a szakon végeztek ugyan azon a szakirányon is). Apát a környéken eléggé ismerik így nem nagyon akart tesóm a környéken maradni mert saját magának akarta kialakítani az életét. Nem akarta, hogy azért várjanak el dolgokat vagy vegyék fel esetleg nézék többre mert abból a családból származik ahonnan. Akkor egyből mamám egyből kioktatott: "Biztos azért ment el mert nem bírt elviselni téged"


Mikor az van, hogy nem megyek hozzá akkor meg megy a hisztéria itthon anya részéről. Mikor elmegyek nagy ritkán akkor meg úgy jövünk haza, hogy viselkedjek. Mikor csak annyi történik, hogy mama elkezd valamit beszólogatni és akkor megmondom neki a véleményemet és közlöm anyával, hogy én inkább hazajönnék.


2014. máj. 26. 16:14
 1/4 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Adsz neki 2 puszit, közlöd vele, hogy szívesen meghallgatod a véleményét, de igazából nem érdekel, és úgy fogod csinálni, ahogy neked jólesik. Ezután ignorálod, amit mond. Majd megunja.
2014. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit, az ilyen stílusú ember soha nem fog megváltozni, legjobban teszed, ha kerülöd.
2014. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyszülők véleményével nagyon ne foglalkozzál, idővel még azoknak is elkopik az agyuk, akik még 80-90 évesen is normálisak voltak.


Mondjuk azért ha programozó akarsz lenni, akkor a jó indulás az, ha 14 éves kortól jó gimiben spec. tagozaton tanulod a matekot, fizikát, informatikát, utána meg műegyetemre mész.

2014. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos aki ilyen természetű, az nem változik! :)

Megértelek, én anyósomnak nem voltam soha elég jó, akár fejre is állhattam volna. Akármit kóstolt, amit én főztem, sütöttem, azt mondta: jó, de ... és valamibe belekötött. Ha a Gundelből vittem volna valamit, mondva, hogy én főztem, akkor se lett volna jó. :) Egyszer végre beszóltam neki, nem hunyászkodtam meg, és ellentmondtam neki (Túró rudit akart tömni az 5 hónapos kislányom szájába) - és fél évig nem találkoztunk. :D Olyan makacs volt, inkább nem látta az unkáját sem, de fél év után ő hívott fel! :P

Neked nem ezt javaslom!! :D

Egyszer azért szépen, normális hangsúllyal megmondhatod neki, hogy milyen rosszul esik neked, hogy akármit csinálsz, neki sosem vagy elég jó! Pedig rendes gyerek vagy, céltudatos, okos, szorgalmas, - más bizony nagyon örülne, ha az ő unkája ilyen lenne, de más nagyi az ő "büdös kölkét" is jobban szereti, mint ő téged.

Hátha el fog gondolkozni...

Ha nem, hát akkor nem tudom... én nem mennék többet oda, ahol nem becsülnek semmibe, de Te azért tarts ki! :)

Sok sikert az életben! :)

2014. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!