Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne ezzel kezdeni,...

Mit lehetne ezzel kezdeni, hogy ne "rettegjek" ilyen helyzetben a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden felvázolni a problémát: nagyon nehéz egyetemre járok, sokat kell tanulni, ami idegileg mindenkit kimerít, mármint gondolok azokra akikkel együtt járok, őket is.


A szüleimmel egyébként jó a kapcsolatom, szerencsére anyagilag támogatnak, amiért nagyon hálás is vagyok nekik. Az a baj, hogyha nem sikerül egy vizsgám (amiből természetesen elmegyek még 1x, és őszintén tényleg tanultam rá, csak belehúztam egy rossz tételbe), utána nagyon csúnyán megaláznak mindig :/ Nem elég, hogy bosszant, pl. anyám tegnap azt vágta a fejemhez, hogy miért hagytam a vizsgáztatónak, hogy megbuktasson?? Miért, most őszintén, mit tehettem volna? Rájöttem, hogy rosszul tanultam, nem értettem meg az anyagot.


Most eljutottam oda, hogy rettegek a vizsgáktól azért, mert ha nem sikerül, félek a szüeleimtől :(( Ilyenkor szinte az összeroppanás szélére kerülök idegileg, nem elég az előtte lévő napok reggeltől-estig való tanulása.


Mit tegyek?? Amúgy egyébként azt mondják, hogy nem kell tőlük félnem, de mindig ez van a végén. Lakótársammal is beszélgettünk erről és szte ennek nem lesz jó vége, mert tönkremegyek idegileg. (Amúgy a szüleim tanult emberek, de nem oda jártak, ahová most én.)


Köszi a válaszokat és bocsi, ha hosszú lett!!



2014. máj. 17. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Egyszerű: tanulj!

És ha időközben rájössz, hogy mégse neked való (ez) az egyetem, ne habozz szólni és esetleg kiszállni, mást megpróbálni.

2014. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, csak nekem ez az egyetem az álmom, kiskorom óta, és őszintén semmi mást nem tudnék ezen kívül elképzelni.
2014. máj. 17. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
A szüleid is azt akarják, hogy elvégezd az egyetemet, de nekik már nincs türelmük finomkodni veled (lehet, hogy egész sulbajárási időszakod alatt mindig noszogtatni kellett a tanulásra, és már türelmetlenek veled), tehát, hogy a feszültség csillapodjon, akkor tényleg fogd magad egy komoly tanulásra. Vagy kérd meg anyukádat, hogy segítsen a felkészülésben, lehet, megenyhül köztetek a kapcsolat.
2014. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erősítsed magad lelkileg, ne vedd fel amiket mondanak: egyrészt nem akarnak igazán rosszat, másrészt meg az egész nem ér annyit. Még rengedeteg negatív megjegyzéssel fogsz találkozni akár tőlük, akár mástól, az élet már csak ilyen.Sportolj valamit, az lelkileg is megerősít!
2014. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig inkább ülj le velük beszélgetni erről, vagy ha nem mersz, írj nekik egy levelet/e-mailt.

Mondd el nekik őszintén, hogy te mindent megteszel és odateszed magadat, de néha beüt a krach, ahogy minden egyetemistánál, ez van.

Én mérnöknek tanulok, úgyérzem lelkiismeretesen csináltam végig a 4 évet, mindenem meglett elsőre, még is volt, amiből háromszor vizsgáztam.

Én abszolút a lelkemre veszem a kudarcot, amiért napokat, akár heteket tanulok és nem sikerül, akkor általában a hibát keresem, nyilván első sorban magamban, amitől már önmagában is becsavarodok kb (pláne ha tényleg korrekt módon buktatott meg a tanár... ha nem, akkor csak nevettem, szánalmasnak éreztem).


A szüleim az első évben még irányítani akartak, mikor mennyit tanuljak, ne menjek el bulizni, mert "nincs rá időm", stb. (bejárós, itthon lakós voltam végig)

Aztán egyszer jól összevesztünk, hogy nem vagyok már kisgyerek, tudom mit csinálok és szerintem lelkiismeretesen csinálom, hagy tudjam én mikor mire van emellett időm. Azóta tényleg észrevették, hogy az ő irányításuk nélkül is tudom a célomat és csinálom is rendesen. Betudom osztani magamnak az időt. Azóta a vizsgáimhoz is máshogy állnak, ha nem sikerül, vagy nem úgy sikerül, ahogy szerettem volna, akkor nem letolnak, sokkal inkább tartják bennem a lelket, hogy nincs semmi baj, majd legközelebb menni fog.

2014. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond el nekik azt amit ide leirtal. Hogy te tenyleg igyekszel, es nagyon bant ha nem sikerul egy vizsga, de mar jobban tartasz az o reakciojuktol, mint magatol a vizsgatol. Mond el nekik hogy ugy erzed, ha nem allnak melled, es nem biznak meg benned, hogy vegig fogod csinalni az egyetemet, akkor sokkal tobbet fogsz idegeskedni, es idegileg teljesen tonkre fogsz menni. Kerd oket, hogy ertsenek meg, ne bantsanak.
2014. máj. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!