Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyáknapján a nagymamát is...

Anyáknapján a nagymamát is illik köszönteni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 13:38
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Mármint a felnőtt unokáknak?
2014. máj. 4. 13:39
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én felköszöntöttem a nagyanyámat.

(46/F)

A srácaim a keresztanyjukat is fel szokták, de nálunk ilyen szoros a kötelék...

2014. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen illik a hozzátartozóknak.
2014. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Persze, illik!
2014. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem is felköszöntöttek az unokáim.
2014. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház, annyi szokás. De ha nem csak a saját édesanyádat köszöntöd fel, azzal nem problémát okozol hanem örömöt.
2014. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
igen :)
2014. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. En megtennem, de mar 16 eve nincs kit...
2014. máj. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szokás és illik.

Mivel nekik köszönhetjük az anyukánkat, apukánkat.

A kisfiúnk is megköszöntött engem is és a két nagymamáját is.

Amikor még éltek az én nagymamáim, akkor őket is ilyenkor megköszöntöttem, de most már sajnos egyik sem él, így nekik virágot vittem ki a temetőbe.

2014. máj. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Engem ugy neveltek, hogy csak a nagymamakat illik ilyenkor felkoszonteni. Igazabol ez apukam rokoniagarol indult el. Idiota egy szokas.

Kb.8 eves lehettem, amikor "lesz.rtam", hogy a nagymamam (apukam reszerol) kiakad-e es a husveti penzembol (azt hiszem 200-300 forint volt) vettem anyukamnak egy szal tulipant. Apukam egy szot se szolt, bar volt ebbol jo nagy balhe, hogy nem tisztelem az idoseket (nagyszulok) es a hagyomanyt.

Anyukam meselt, hogy anno a nagyanyam (csak apukam reszerol volt nagyszulom!) a bolcsodei es ovodai anyak napjara is eljott es kivette anyukam kezebol az ajandekot. Gondolhatjatok, hogy ez hogyan eshetett anyukamnak.

Azota a nagyi meghalt, de amig elt, addig is a masodik volt csak. Minden anyak napja, egy szal tulipant viszek anyukamnak azota is renduletlenul.

Nekem is vannak gyermekeim, de a nagy es ded szulok masod es harmadranguak ilyenkor. Elso csakis anya lehet!

2014. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!