Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az értetlen mamákkal hogy...

Az értetlen mamákkal hogy kell beszélni hogy felfogják amit mondok? Példa lentebb

Figyelt kérdés

egyik: egyik szülőm utál, mert beteg, féltékeny, klímaxos (az új pasijára féltékeny, akivel talán két generáció a különbség köztünk amúgy)a lényeg, hogy elmar magától, kidob a házból, stb, erre mama még engem oktat, hogy én ne tartsak haragot, nem fogja fel, hogy én áldozat vagyok. nem én szítok feszültséget és haragot, hanem tehetetlen vagyok anyám utálatával szemben. de akármikor mamánál vagyok, mama minden áldott alkalommal elmondja, hogy én békéljek meg, meg stb. ez jobban kiborít komolyan mondom, mint a saját anyám viselkedése.


vagy 20 ezer forintból élek mostanság (segély) a lakás rezsije kb 50 havonta, mindenkinek körbetartozom lassan, erre mama megint oktat, hogy spórolni kell. már annyiszor elmondtam neki, hogy mama épp azt teszem azzal, hogy nincs kifizetve a gáz, vagy hogy spóroljak -30.000 tartozásból, csak pluszból lehet spórolni, erre megint beszélünk, és megint kezdi.


hogy értessem már vele meg magam?


2014. jan. 21. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

én áldozat vagyok...


Persze, mindig mindenki áldozat, akit senki nem ért meg... aztán általában ő maga tehet a dologról.

2014. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ezt benézted

én undorom az idős férfiktól eleve, meg anyám pasijai sehol nem kellenének, de anno még a saját apámmal is meggyanúsított. beteg ember.

szóval ezért kitenni a saját gyerekét, ez is beteges.


minden pontban áldozat vagyok.

2014. jan. 21. 12:33
 3/9 A kérdező kommentje:
de most amúgy is az a kérdés, hogy hogy fogja mama megérteni azt, hogy én ha fejen állok is, akkor is utál anya, tehát nem én tartok haragot, hanem ő, hogy fogja megérteni azt, hogy hagyjon már békén a spórolás elméleteivel, mert ő könnyen pampog a 100 ezres nyugdíja mellől, de én nem ő vagyok.
2014. jan. 21. 12:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem neked a mamád a legkisebb gondod. Ha ennyire rosszul állsz anyagilag, azt tanácsolnám, hogy költözz haza vagy a mamához, ha jóban lennétek.

Egyébként meg az idősek ilyenek, csak jót akar, csak nem biztos, hogy átlátja a helyzeted, mert amikor ő fiatal volt, akkor könnyebb volt boldogulni.

2014. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért kell egy idős embernek megértenie amit mondasz?? Idős, ő másképp látja a dolgokat. Neked simán rá kell hagyni az egészet, és nem vitázni egy idős emberrel, hiszen ő már nem fog megváltozni. Miért nem bólogatsz neki, és igenezel??

- igen, mama

- oké, mama stb...


Inkább neked kéne már változni egy kicsit. Attól, hogy minden nap elmondod magadnak, hogy "én vagyok az áldozat" nem lesz jobb neked. Inkább tegyél róla, hogy nyugodtabban tudj élni. Keres olyan munkát ahol többet keresel, és nem segélyből élsz.

Azt, hogy nem dolgozol (fogalmam sincs miért, de a suli nem kifogás, mert sokan suli mellett is dolgoznak) nem kell a mamát vagy anyádat hibáztatni. Kidobtak.. ezen változtatni nem tudsz. Ahogy azon sem, hogy az anyád jobb legyen vagy mamád megértőbb.. De a saját életeden tudnál változtatni ha akarnál.. De nem is igazán akarsz, végül te vagy az áldozat.. (és ez miért jó állandóan hangoztatni??)

2014. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsod.

csak azért foglalkozok mamával,mert jelenleg ezt nem látom hogy oldjam meg, mert amúgy az életemet/helyzetemet így egyedül is, de nem látom kétségbeejtőnek, szóval érzek magamban rációt, hogy ki tudom nőni magam, csak most vagyok padlón, okosan, ügyesen intézkedem, tudom, hogy ez csak a kezdet,szóval csak a "mamai rész" nincs a kezemben.


de valóban, azzal is sokat jön, hogy amíg ő fiatal volt.

pl újabban (átmeneti, de még instabil állapotú fizikai betegségem miatt, aminek akár súlyos következményei lehetnek még) orvosilag kímélnem kell(ene) magam, stb, erre mama megint kioktat, hogy ő terhesen is utolsókig is, meg szinte egész életében dolgozott, és majdhogynem "leléhűtőz", csak mert Most épp nem dolgozom. ami még csak hagyján, de szülőktől nagyon is tisztában vagyok én azzal, hogy még papa tartotta el..

2014. jan. 21. 12:51
 7/9 A kérdező kommentje:

#5

én csak azért hangoztatom az áldozat szerepet én és anya viszonyában, hogy érthető legyen, hogy nem én tartok haragot, hanem anya. tehát én tehetetlen vagyok, az igazság meg az, hogy annyi sírás után valahol tenni sem akarok már ez ellen.


és azért lenne fontos valahol, hogy mama értse, mert valahogy igen, szeretnék csak bólogatni, de engem nem tudom miért úgy felidegesít az értetlensége. és szabályosan rosszul esik már vele beszélgetnem is és nem akarom ezt érezni, boldogan akarom szeretni és pont. és nem tudom megérteni, hogy hogy tekintsem a saját mamámat csak egy falnak.

2014. jan. 21. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem mégis cak magadba kellene nézned: "egyik szülöm utál", "féltékeny klimaxos", "én undorom az idős férfiktól eleve", "hogy értessem már vele meg magam?"

Elöször azt kellene kérdezned, hogy TE hogyan értsd meg a környezetedet? Ez az: Én vagyok a szegény áldozat sündisznocska, akibe mindenki csak belerug.-nem megy!!!

2014. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tehetsz sokat, ezt el kell tűrnöd. Egy gyerek véleménye és hozzáállása is nehezen változtatható, nem hogy egy öregé. Másrészt olyan helyzetben sose volt a mamád, mint amilyenben te most.
2014. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!