Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Annyira fáj amit a nagymamám...

Annyira fáj amit a nagymamám tett. Normális hogy nem tudok megbocsájtani neki?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, van egy 14 hónapos kislányom. Mikor megszültem az apai nagyanyám még csak arra sem volt hajlandó, hogy legalább telefonon felhívjon. Nem jött el sem a kórházba, sem itthon meglátogatni minket. 14 hónap alatt még nem látta a lányomat csak egyszer, de akkor sem azért mert magától idejött megnézni. Igazából mindig is nagy kivételt csinált az unokák között, én meg a két testvérem, nem olyan unokái voltunk, mint a nagybátyám gyerekei. Mindig ment a kivételezés, és ez már gyerekként is iszonyú rosszul esett. Nekünk jó volt az ócska csoki is, de az unokatesómék kapták a drága csokikat "mert ők csak azt ették meg". Igazából nem is ez zavar, mert tudom hogy az unokatestvéreim a kedvenc unokái. De annyit sírtam már emiatt, hogy nem is kíváncsi a dédunokájára, sem rám. Sőt terhesség alatt, (26 hetes terhes voltam) megjegyezte azt is, lehet még meg sem születik ez a gyerek. Na ezen is kiborultam eléggé. Most kórházban van, és apám könyörög hogy menjek én is be hozzá meglátogatni. De egyszerűen nem tudom neki elfelejteni, hogy eddig sem volt kíváncsi ránk. Ti el tudnátok mindezt felejteni?
2013. jún. 3. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnám és nem is próbálnám. Tudomásul venném, hogy nem része az életemnek, és ehhez tartanám magam. Jobb is így, hogy a kicsi gyerekedtől távol tartja magát, mert amilyen negatív élményeket okozott neked, legalább őt megkíméli ettől. Ne törődj vele, fel a fejjel, ez az ő gyenge jellemét mutatja, nem a tiédet!
2013. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nagyon érdekelne, pláne hogy azt mondta a pocidban lévő gyermekre... Fogadd el, hogy tényleg nem része az életednek. Ő se volt nagyon kíváncsi rád, Te se legyél rá. Én ezen nem témáznék. Aki úgy áll hozzám, ahhoz én is úgy állok!
2013. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az apai nagyapám ilyen. Már gyerekkorunkban sem foglalkozott velünk, nagyon közel laktunk egymáshoz, mégis csak karácsonykor találkoztunk, és akkor is azt kellett hallgatnunk, hogy az unokatesóm mennyivel jobb fej, mint mi. Igaz, ez valószínűleg nem nekünk szólt, hanem apukámnak, mert a nagynénémet jobban szerette, mint őt, így a nagynéném gyerekét is.

Engem őszintén szólva nem érdekel. Ha nem, hát nem, nem erőszak. Igaz, az én gyerekeimet látta már kb. 3 alkalommal, (3 éves a nagyobbik, tehát átlagban évi egyszer), ha neki ennyi elég, hát akkor így járt. Mi megvagyunk nélküle.

Megértelek, én sem szívesen látogatnám meg, bár lehet, hogy apud kedvéért talán erőt is vethetnél magadon, ezt neked kell eldöntened. De búslakodni miatta teljesen felesleges.

2013. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
40%
Megértem, hogy nem akarod látni, de szerintem ne süllyedj le az ő szintjére. Látogasd meg egyszer! Próbálj eltekinteni a múltból, mert lehet később megbánod, hogy nem mentél be hozzá.
2013. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Menj be. De ne az ő kedvéért, hanem Apukádéért. Őt kell most tekintetbe venned, őt kell támogatnod. Már persze ha vele vagy olyan kapcsolatban. Ha szereted az édesapád, mellette vagy. Még a saját sérelmeid ellenére is.
2013. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, mit érzel, én is kivételezés áldozata vagyok, csak az én nagymamám a zseniális, extra becsületes, tökéletes nénémmel kivételezik, ő az ISTEN. És én vagyok a gonosz kis manó, aki megrontja a légkörüket, amikor beteszi oda a lábát, ahol ők vannak. Múlt héten felmentem a nénémhez és a mamámhoz egy kicsit beszélgetni és ebből az lett, hogy ki lettem oktatva mindenért. Amikor meg látták, hogy lepereg, akkor meg elzavartak SÍRVA!!! Pedig nem is mondtam semmi rosszat, csak mosolyogtam, mert mosolygós vagyok:) Örülj neki, hogy le se sz@r. Ha van helyette más, aki szeretettel fordul feléd, akkor akár el is felejtheted a nagymamádat egy életre. Attól, mert a rokonod, még nem muszáj szeretni is és szóba állni vele. Nekem is vannak olyan rokonaim, akiket évek óta nem láttam. Csak akkor van a gond, hogyha csak ilyen lelketlen, EQ nulla emberek vesznek körül, mert akkor nincs sok választásod.
2013. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Menj be aztán mondd meg neki,hogy reméled hamar meghal és szenvedni fog mint egy állat!
2013. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!