Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mi a megoldás?...

Szerintetek mi a megoldás? Költözzünk, vagy próbáljunk meg beszélni velük?

Figyelt kérdés
27 évesek vagyunk, van két gyerekünk, 4 és 1 évesek. 23 évesen vettünk egy házat hitelre. De mivel nagyon kúszott felfele a törlesztőrészlet így eladtuk 2011-ben. Kifizettük a tartozást és tudtunk venni egy kis felújításra szoruló parasztházat. Nagyapámnak van egy külön önálló udvrral rendelkező háza. Megengedte hogy ingyen és bérmentve nála lakjunk addig míg meg nem tudjuk csinálni a mi házunkat. Sajnos időközben a páromnak megszűnt a munkahelye, most 3 hónapja hogy újra van jólfizető állása. Már 1,5 éve lakunk a papám házában, és ő egyre jobban sürgeti a kiköltözést. Kikötötte konkrétan hogy szeptemberre költözzünk ki neki mindegy hogy hova, albérlet vagy a híd alá (szó szerint ezt mondta) mert neki akkor lesz a szülinapja és hatalmas házavató bulival egybekötött szülinapi bulit szeretne rendezni. Meg egyébként is ő azt hiszi hogy mi már 3 éve itt lakunk. hiába mondtam neki hogy mégcsak másfél éve, nem hiszi el. De neki egyébként van hol laknia a mamámmal laknak egy szép nagy házban pont a szomszédságunkban. Ez a lakás csak olyan "agglegénylakásnak" kellett neki, és most zavarja hogy benne lakunk. Nagyon hálás voltam eddig is hogy itt lakhattunk, mert nagyon sok segítség volt hogy nem kellett bérleti díjat fizetni, de sajnos ő megelégelte. Most költözzünk két picikével albérletbe-? vagy próbáljak meg leülni vele és megbeszélni? ha kell elmegyek a szülinapos bulis hétvégén a családdal rokonokhoz, üres lesz a lakás, bulizhat. de szerintem ő megunta hogy mi "elfoglaljuk" az ő lakását. Amit persze valamilyen szinten meg is értenék, ha nem arról lenne szó hogy egy kétgyserekes családot tenne szó szerint az utcára. Már nem sok időnk van a határidőig, és a lakásunk biztos nem lesz kész addig, szóval mehetünk albérletbe. Onnan meg akkor nyilván évekig nem tudunk kiköltözni, mert nem fogunk tudni félre rakni annyi pénzt a felújításra mint így. Ha itt maradhatnánk szerintem egy jó fél év alatt be tudnánk költözni annyira hgoy igaz hogy beton lenne csak és kimeszelt falak, de lenne víz villany ajtó ablak. :( Szerintetek mi a helyes megoldás? Költözzünk el albérletbe hogy neki meglegyen a nyugta? vagy próbáljam meggyőzni arról hogy az ő élete miben változik meg ha még maradunk, de a mi életünk hogyan módosul ha elmegyünk?
2013. máj. 29. 09:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
És hozzáteszem, nem haragudtunk meg arra a barátunkra, ő sem ránk, máig a legjobb barátunk, gyerekünk keresztapja...
2013. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ahogy írtam a páromnak megszűnt a munkahelye. Több mint fél évig nem volt munkája. Most 3 hónapja tud újra dolgozni, jól kereső munkahelyen. ezért állt le a felújítás. egyébként meg tetőt csináltunk aláfalaztunk aljzat betonoztunk melléépítettünk (engedélyek+tervrajz ezt sem ingyen adják) De nyugodtan kotorássz a pénztárcánkban :( és most tartunk ott hogy villanyvezeték villanyórát már ki kellett tetetni a kapuba az is 140ezer volt ( ha belegondolsz ezért 1,5 hónapot kellett gyűjtögetni) vízvezeték jön, vakolás folyamatban van, gipszkartonozás. Tudom hogjy van még mit csinálni, de azt nem értem hogy ha eddig szeretett minket akkor azért kell megutálni mert jött egy törés az életben amikor a párom munkanélküli lett, és ezért elcsúsztunk a felújítással. Nem voltunk sosem a terhére. Nem kértünk tőle semmit, nem mentünk pénzért kuncsorogni. Nem értem hogy ha eddig itt lehettünk akkor ezután azt a pár hónapot miért nem tehtejük? tudom hogy az övé a ház, de az övé is marad csak még egy fél évet adjon és tuti elköltözünk.
2013. máj. 29. 10:43
 13/16 anonim ***** válasza:

És mi volna, ha megcsinálnátok egy szobát lakhatóra és odamennétek? Nem ideális, nem kényelmes, viszont olcsó.

Átérzem a helyzetet, én gyerekként éltem ezt meg, évekig egy építkezésen laktunk. Mondjuk gyerekfejjel persze borzasztóan élveztem, hogy mindig van homokozó az udvaron, meg a téglarakások között lehet bújócskázni, nyilván ez felnőtt fejjel nem akkora élvezet.

De igazából ha egy szobában van már villany, ajtó, ablak, és a telken víz, akkor a nyarat ugyan tábori körülmények között, de meg lehet oldani, az a fél év kibírható.


Jó, első körön próbálj meg vele beszélni, de azért azt is látni kell, hogy eddig kvázi százezreket adott azzal, hogy ott laktatok, és ez akkor is egy szívesség, ha neki szerinted nincs szüksége a házra. Szerintem azt a fél évet egyszerűen nem éri meg a dolog, főleg hogy nyár lesz.

2013. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, mi is arra hajtunk, hogy a szobák kész legyenek. de villany sincs még kész. áram van a házban ugyan, de hosszabbítóval a kapuban elhelyezett ideiglenes konnektorról csak. Egy szobában meg nem tudnánk lenni négyen ugyanis kicsi 2,5*3m-es szobák lesznek. ott még egy franciaágy elfér de még két gyerekágy? az sajna nem. legalább azt szeretnénk elérni hogy tudjunk költözni. Hogy legyen villany meg legalább kimeszelve ha már nem is színre festve megyünk betonon ha kell csak még víz sincs bent.Na mindegy is köszönöm a válaszokat, talán beszélek előbb vele, megkérdezem tőle hogy haragszik e ránk valamiért és megmondom neki hogy karácsonyra elmegyünk innen. Ha jó neki. ha nem akkor sajna nincs más mint az albérlet. amit nagyon nem szeretnék.
2013. máj. 29. 13:44
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát nem csodálom hogy megunta a helyzetet, gondolom úgy van vele ha most nem akkor ott ragatok mert ki tudja mi jön még közbe. Uram bocsá de én is így gondolnám a helyébe.

Persze neked is igazad van mert víz nélkül 2 gyerekkel nem lehet létezni.

Próbálj vele nyugodtan beszélni ha nem más családtag, albérlet és ezzerel belehúzni, a párod haverostúl meló után hétvégén ott dekkol hogy legalább víz legyen, ha megvan költözni és gyerekkel a hátatokon vakolni.

Az ilyen felujitásnak akkor lehet a végére jutni ha a tulaj szerszámal a kezében cseszteti a munkásokat hogy dolgozanak.

2013. jún. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
igen haveri alapon jön a kőműves párom segédmunkás ő kever a cuccot meg ő segít. neki túl sok haverja nincsen a vakolás is úgy lesz befejezve hogy a főnőke kölcsön adja a gépeket hozzá és jönnek a munkatársai társadalmi munkában. ez oké is de villanyszerelő meg vízszerelő nincs a haveri társaságban. és az is komoly összeg. Beszéltem a nagyapámmal mondtam hogy adjon még decemberig időt decemberre kiköltözünk. most ennyiben maradtunk.
2013. jún. 6. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!