Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mi a megoldás?...

Szerintetek mi a megoldás? Költözzünk, vagy próbáljunk meg beszélni velük?

Figyelt kérdés
27 évesek vagyunk, van két gyerekünk, 4 és 1 évesek. 23 évesen vettünk egy házat hitelre. De mivel nagyon kúszott felfele a törlesztőrészlet így eladtuk 2011-ben. Kifizettük a tartozást és tudtunk venni egy kis felújításra szoruló parasztházat. Nagyapámnak van egy külön önálló udvrral rendelkező háza. Megengedte hogy ingyen és bérmentve nála lakjunk addig míg meg nem tudjuk csinálni a mi házunkat. Sajnos időközben a páromnak megszűnt a munkahelye, most 3 hónapja hogy újra van jólfizető állása. Már 1,5 éve lakunk a papám házában, és ő egyre jobban sürgeti a kiköltözést. Kikötötte konkrétan hogy szeptemberre költözzünk ki neki mindegy hogy hova, albérlet vagy a híd alá (szó szerint ezt mondta) mert neki akkor lesz a szülinapja és hatalmas házavató bulival egybekötött szülinapi bulit szeretne rendezni. Meg egyébként is ő azt hiszi hogy mi már 3 éve itt lakunk. hiába mondtam neki hogy mégcsak másfél éve, nem hiszi el. De neki egyébként van hol laknia a mamámmal laknak egy szép nagy házban pont a szomszédságunkban. Ez a lakás csak olyan "agglegénylakásnak" kellett neki, és most zavarja hogy benne lakunk. Nagyon hálás voltam eddig is hogy itt lakhattunk, mert nagyon sok segítség volt hogy nem kellett bérleti díjat fizetni, de sajnos ő megelégelte. Most költözzünk két picikével albérletbe-? vagy próbáljak meg leülni vele és megbeszélni? ha kell elmegyek a szülinapos bulis hétvégén a családdal rokonokhoz, üres lesz a lakás, bulizhat. de szerintem ő megunta hogy mi "elfoglaljuk" az ő lakását. Amit persze valamilyen szinten meg is értenék, ha nem arról lenne szó hogy egy kétgyserekes családot tenne szó szerint az utcára. Már nem sok időnk van a határidőig, és a lakásunk biztos nem lesz kész addig, szóval mehetünk albérletbe. Onnan meg akkor nyilván évekig nem tudunk kiköltözni, mert nem fogunk tudni félre rakni annyi pénzt a felújításra mint így. Ha itt maradhatnánk szerintem egy jó fél év alatt be tudnánk költözni annyira hgoy igaz hogy beton lenne csak és kimeszelt falak, de lenne víz villany ajtó ablak. :( Szerintetek mi a helyes megoldás? Költözzünk el albérletbe hogy neki meglegyen a nyugta? vagy próbáljam meggyőzni arról hogy az ő élete miben változik meg ha még maradunk, de a mi életünk hogyan módosul ha elmegyünk?
2013. máj. 29. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet... Szerintem valamiből elege lett neki. Mondtatok neki konkrét időpontot mikor akartok kiköltözni a beköltözésnél? Férjeddel nem veszett össze?
2013. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg próbáld meggyőzni!
2013. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Albérlet. Mindenkinek megvan a saját élethez való joga, még akkor is, ha öreg. Ott lehettetek egy bizonyos ideig, de nem lehet senkitől sem elvárni, hogy a végtelenségig felkaroljon egy 2 gyermekes családot, legyen az akármilyen rokon. Az Ő háza, Az Ő élete, így döntött, tiszteleteben kell tartani.
2013. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz beszélni vele,végül is max nem engedi és úgyan ott vagy mintha meg sem próbálnád.
2013. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélhetsz vele, kérhetsz még haladékot, maximum nem engedi.

Mi van még hátra a felújításból? 3 hónap alatt sok mindent meg lehet csinálni. Mi van hátra a felújításból?

2013. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ne próbáld meggyőzni! csak beszélni próbálj vele minél finomabban, mond el az érveidet és h max félév és mentek, kérdezd meg h ő mit tenne a te helyedben? lehetséges h ugy érzi h kihasználjátok, ez attól is függ azelőtt milyen volt a kapcsolatotok, ha ennek fennáll az esélye akkor mindenképp érd el h érezze h nincs kihasználva csak most épp neked van szükséged az ő segítségére. mond el h lesz ez még forditva is valószinüleg
2013. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
Egyertelmuen alberlet. Oruljetek, hogy eddig ott lakhattatok.
2013. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve csináljátok és még nincs víz, villany, ajtó, ablak sem? Eddig mit csináltatok vele? Nem csodálom, hogy most már határidőt szab, mert szerintem úgy látja, hogyha nem sürget meg titeket, akkor még évekig ott maradtok. Ezt meg tartsuk tiszteletben, hogy nem szeretné.


Mi kicsiben jártunk egyszer így a másik oldalról. Segítettünk egy barátunknak, hogy amíg nem talál albérletet, addig ideiglenesen költözzön hozzánk. Fél év után már megkérdeztük, hogy mégis mikor szeretne elköltözni? Ő mondta, hogy már keres. Megint eltelt pár hónap, semmi, akkor azt mondtuk, hogy egy hónapot kap, érdekes módon azonnal talált albérletet. Ternészetesen nem ugyanaz a két helyzet, de sajnos sokszor rá kell kicsit szólni az emberre, hogy ne kényelmesedjen el abban a helyzetben, amiben van, mert másnak nagyon zavaró lehet. Valószínűleg nem fog kirakni titeket a híd alá, csak ezzel jelzi, hogy kapjátok össze magatokat, mert már nem bírja.

2013. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt a házat elméletileg azért építette hogy ha majd öreg lesz és amelyik unokája fogja gondozni, annak fogja adni cserébe. Kizárásos alapon én leszek aki vele fog foglalkozni mert a másik két unoka 100km-rekkel arrébb lakik. Bár ez ezelőtt is így volt. Ezelőtt nagyon jó volt a kapcsolatunk, a páromat egyenesen szentnek tekintette, nagyon szerette. Tetszett neki hogy dolgos rendes ember. Boldog volt mikor jöttek a dédunokák is. Nem vesztek össze, párom nagyon tisztelettudó ember, még akkor is amikor én már csúnyábban szólnék vissza ő még mindig szépen tud beszélni bárkivel. Szerintem a legnagyobb gond hogy lett egy új haverja kb azóta mióta mi itt lakunk, akinek nagyon nem tetszik hogy itt vagyunk. Nem is köszön nekünk. és olyan flegmán undok módon néz ránk ha lát. Szerintem ő beszélte tele a fejét. Neki nem tetszik hogy mi itt vagyunk. Nem használjuk ki a papát mert van kint az udvaron egy kis főzőkonyha szerű mikor főzünk őt is áthívjuk MINDIG. olyankor úgy is néz ki mint akinek ez tetszik. De aztán a hátunk mögött meg megy a morgolódás. Hát még ott tartunk hogy a fürdőszoba nincs kész, a villanyvezetékek újak lesznek mert nagyon régi volt, annak még csak a fele van meg, nyílászáró csere+mellé építettünk és vakolni kell még. szóval kb 7-800ezer és nagyjából be tudunk költözni. Azért kb 6-7-8 hónap alatt kész is lenen, havi 100körül tudunk félrerakni. de ha albérletbe megyünk akkor már csak max 50. :(
2013. máj. 29. 10:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Hány éves, lehet egyszerűen csak belefáradt.
2013. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!