Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy viselkedjek vele?

Hogy viselkedjek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és elég rossz a kapcsolatom a nagymamámmal.

Anyának volt 3 gyereke, amikor megismerte apát. Apával összeköltözött, 2 évre rá megszülettem. 3 évvel a születésem után különmentek (nem is voltak házasok). Apa 2 évre rá megházasodott, de onnan nincs gyereke. A nagymamám már pici koromban sem szívlelt igazán: kezdve azzal, hogy ő fiút szeretett volna. Éreztette velem, hogy nem igazán szeret, de mindent megadott nekem így a kapcsolatunk csúcspontja kb akkor volt amikor én 6-8 éves lehettem. A nagypapámmal borzasztóan jó kapcsolatom volt, amikor a nagyszülőknél voltam mindig vele lógtam. Nagyon sokat tanultam tőle. Telt múlt az idő, egyre kevesebb kedvem volt menni hozzájuk (megjegyzem egy másik településről van szó, a távolság kb 50 km) Ők sose jöttek hozzánk anya és a tesóim miatt mert nem szerették őket. Apával kb 2 havonta egyszer beszéltem, de 4 éve meghalt :( A nagypapával azután minden 7végén beszéltem telefonon, kb 3 havonta meglátogattam őket, a nagymamát 2 hetente felhívtam. Sajnos a nagypapám is meghalt idén nyáron. Maradt a nagymamám. A papám temetése után felhívtam telefonon és elhordott mindennek. Nem érzi úgy, hogy az unokája lennék és hozzátette azt is, hogy ő már talált másik unokát magának. Apukám halálával okol és leszidott mindenért. Az új unokának azt mondogatja, hogy neki ad minden vagyont.

Én szeretném tartani a kapcsolatot mamámmal, mert bűntudatom van, ha nem keresem fel, hiszen már csak én vagyok neki. Ha most keresném biztos azt hinné, hogy a vagyona érdekel..de mégis mit tehetnék?


Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2012. szept. 29. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvesztette a férjét és (ha jól értem) a fiát..Nem csoda, ha most utálja a világot, adj neki időt, néha hívd fel, ne vedd magadra amit mond..Türelem, de sokkal jobb sose lesz.:(

Részvétem!!

2012. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A dolgokat már nem tudja megváltoztatni és neki se lesz jobb azáltal, hogy más életét tönkre teszi.
2012. szept. 29. 16:11
 3/6 anonim ***** válasza:

A nagymamád már a fia halála előtt is hűvösen viselkedett veled, megkockáztatom, csak azért volt hajlandó veled szóbaállni, mert nem akarta lejáratni magát a férje ill. a fia előtt. Ahogy meghalt a férje, nagypapád, máris kimutatta a foga fehérjét.

Én azt mondom ne foglalkozz vele.

Maradjon magának. Unokázzon mással, a választottjával. Majd akkor koppan nagyot, ha a "fogadott" unokája cserbenhagyja. De ha nem is így lesz, akkor sem érdemel meg téged.

2012. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyílván nem de dühös a világra és mivel csak te vagy neki, rajtad tudja levezetni..Rossz taktika a részéről, de párom nagyija is pont ezt teszi..6unokából 1el nem áll szóba a fia halála óta..
2012. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 17 éves Nagylány!

Gondolkodásod miatt nem kislány...

Hiányzik a nagymamád, keresd fel..

Szüleid bűnéért (ha egyáltalán van) Te nem vagy felelős..

Nagypapád temetésén mit mondott, teljesen mindegy..Ilyenkor nem mérlegelünk általában..(Nagymamád se,mert emberből van).

Apád, Nagyapád halálával összetörve tört rá a magány, a ki nem mondott kérdés,hogyan éljen tovább...

Remélem normális választ adtam....

2012. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! )Különösen 16:25-nek)

Hozzáteszem panaszkodik azért, mert nem keresem, de Ő is megtudna keresni engem.

2012. szept. 29. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!