Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire hosszadalmas folyamat...

Mennyire hosszadalmas folyamat a nagyszülői láthatás elintézése?

Figyelt kérdés

Megszakítottam a szüleimmel a kapcsolatot, nyomós okkal. Van egy gyerekem. A férjemen keresztül (jó kérdés, miért veszi fel egyáltalán a telefont anyámnak...) kvázi arra célzott, hogy majd megteszi a lépéseket, mert ugye nekik jogaik vannak.

Bár anyámat ismerve kétlem, hogy ő egy ujjmozdítást tenne, mivel unokát is akkor látott, ha házhoz vittük. Apám meg elvből nem menne perre.

De tegyük fel, meglépik. Mi lesz a menete, mennyi időre van ítélet, stb.?

Egyébként ha a nagymama korábban alkoholista volt, plusz 20+ éve gyógyszerfüggő, pszichiátrián is volt 2x, van-e esélye láthatást kapni?



tegnap 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Pár hónap, egy év. Igen, van esélye. De nem kell rajta nagyon izgulni, mert olyan havi egy alkalom lesz max, pár óra és nagy eséllyel a te felügyeleted alatt.
tegnap 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem ön és/vagy közveszélyes, akkor megkapja. És ahogy az első írja, simán lehet 1 hónap, de 1 év is.
tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha megitélik a láthatást, az azt jelenti, hogy havonta egy órát nálatok láthatja a gyereket, el nem viheti és gyakrabban nem jöhet.

Az, hogy korábban milyen problémái voltak, lényegtelen, ha most nem állnak fenn!

Az eljárás meg elég hosszadalmas, mire egyáltalán foglalkoznak vala.

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
SZERINTEM, te is jobban jársz, ha kiegyezel vele, havi 1 időben és helyben.
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

"Az, hogy korábban milyen problémái voltak, lényegtelen, ha most nem állnak fenn!"


Mondjuk, mire perre viszik, simán lehet, hogy a stressz hatására visszaesik. Múltkor sikerült bevenni annyi dilibogyót, hogy fontolgatta apám a mentőket


#4

Nem egyezkedem vele. Lássák meg, hogy a tetteiknek következménye van. Épp elég fájdalmas lesz nekik, hogy x hónapig biztosan nem látják az unokát. Utána is csak a törvény miatt. Ettől még én, a lányuk nem fogok velük beszélni. Kikényszeríthetik a láthatást, majd akkor a férjem lesz jelen.

tegnap 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 A helyzet az, hogy a te sérelmeid senkit nem fognak érdekelni.

Azt fogják vizsgálni, hogy a gyermek érdekében javasolt-e a nagyszülői kapcsolattartás, de olyannal is találkoztam, akit határozottan elutasítottak, éppen a gyermek érdekére hivatkozva. Amit a nagyszülő mondjuk nem fogadott el, mindenhova írt, és a csomagküldést engedélyezték neki, de azt sem a gyermek címére, hanem az illetékes gyámhivatalhoz, ahonnan a kirendelt gyám továbbítja a csomagokat, hogy még véletlenül se kereshesse fel.

tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy neked milyen sérelmeid vannak. Ha perre mennek, akkor ott kifejtheted, hogy milyen hosszú távú hatása volt rád, amit nem akarsz a gyerekednek is elősegíteni, ezért kizárólag felügyelt láthatást szeretnél. Utána mehet a szervezés, addig ne vedd komolyan a telefonos fenyegetést.
tegnap 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, azt értem, hogy a gyerekem érdekét nézik.

Viszont a felügyelt láthatás az ő érdeke, tekintettel, hogy felelőtlenek. Apám egyszer a kerítéssel nem zárt udvarukon hagyta tök egyedül, és egy 1.5 évesről beszélünk. Mert ő csak bement wc-re. Aztán nem is értette, mi a bajom ezzel.

tegnap 17:16
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Épp elég fájdalmas lesz nekik, hogy x hónapig biztosan nem látják az unokát."

A gyermeked nem eszköz, amit a szüleid ellen használhatsz, hogy fájdalmat okozz nekik. Még akkor sem, ha a nagyszülők zsarolására/fenyegetésre használjátok az unoka-láthatást. Szeretet megvonással fenyegetni undorító!

tegnap 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Tudom, hogy nem eszköz, ez nem erről szól. Hanem reméltem, ebből észhez térnek, és felfogják, milyen aljasságot követtek el.

De tévedtem. Szerintük az én fájdalmam, ami a tetteik és hazugságaik miatt keletkezett, az nem valid. Nem számít. És máris azokkal a módszerekkel támadnak, amivel gyerek- és kamaszkoromban. Leszarják, mit akarok, ők erővel elrendeznek, mert ők a szüleim. Csakhogy azóta eltelt 20 év, én meg felnőtt ember vagyok.


Egész eddig alkalmazkodtam. Tudod mit? Ha végigviszik ezt, amit kétlek, akkor megérdemlik a láthatást, a férjem felügyelete mellett. Legalább felé mutatnának szeretetet.

tegnap 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!