Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan reagalnatok, ha a...

Hogyan reagalnatok, ha a nagyszulotok kutakodna utanatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg (az anyai) nagymamamnal lakok, innen jarok dolgozni. Ellotte apamnal laktam, de onnan elkoltoztem bizonyos okok miatt.


A helyzet az, hogy kutakodik a no. A szobaban atnezi rendszeresen a fiokokat, a tabletemhez is hozzanyult, probalta feloldani, de nem sikerult neki. Onnan tunt fel hogy egyreszt nem pontosan ugy teszi vissza, ahogy en oda teszem, masreszt edesanyam is mondta hogy ezt csinalja.


Egyebkent kulonosebben nem zavar, nincs mit rejtegetnem. Nem cigizek, nem pialok, drogozni se drogozok. Az egyetlen "bunom" az, hogy meleg vagyok, de arrol o is tud. Szoval talalni nem is fog semmi ujat.


Egyebkent nem csak velem csinalja ezt, a tesom utan is kutatgat.


A kerdesem, hogy egyaltalan miert csinalja? Bizalmi gondja lehet, vagy csak valamifele kontroll/ellenorzesi mania ez?


tegnap 23:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Ne legyen hálás!

Költözzön el és éljen felnőtt életet, tartsa el magát!

ma 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha már vállalta az utódot, akkor elvileg örökre vállalta, nem? Vagy csak addig érdekes a gyerek, amíg kicsi? Utána menjen el messzire Isten hírével és már semmi segítséget ne kapjon? Szerintem egy felmenőnek amíg él, kötelessége segíteni, hiszen ő vállalta, nem az utód akart világra jönni.
ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy meg lehet, hogy a rezsibe beszáll, de ne várjuk el, hogy béreljen vagy vásároljon ingatlant ilyen árak mellett.
ma 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23%
#12, veled értek egyet. A szülőnek ez a dolga, ha már gyereket vállalt, törődjön a gyerekével és az unokáival. Ne csak pottyantson.
ma 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%
12-es, nem, a felmenőknek abban kell segíteni, hogy az utódjaik felnőtt korukra megtanuljanak önállóan, anyagi segítség nélkül élni, tehát finanszírozzák pl. a továbbtanulást, valamilyen szakma megszerzését, amiből már el lehet kezdeni az önálló életet. Nekem már idősek a szüleim, ha úgy alakul, majd inkább én segítem őket. Soha eszembe se jutott olyat elvárni, hogy életük végéig segítsenek, mert nem vagyok életképtelen.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#5

A leírásban külön kijelentettem, hogy nem zavar. Úgysem fog találni semmit, mert nincs rejtegetni valóm.

Ha minden nap átnézi, akkor sem fog találni semmit. Maximum az zavar, hogy nem úgy vannak visszarakva a cuccaim elrendezve, ahogy én odatettem őket.


Egyébként nyilván megvan az oka annak, amiért ott lakok, ebbe nem szeretnék belemenni, de már gyűjtök saját lakhatásra.


A kérdés is csak önmagában annyi volt, hogy egyáltalán miért kutakodik valaki más cuccai között?


A nő egyébként eléggé nárcisztikus, nem tudom ez mennyire játszik közre ebben az egészben, de gondolom némi köze van hozzá.

ma 14:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Lehet ok pl. a túlzott kíváncsiság, időseknél ez nem ritka, imádnak más dolgával foglalkozni. Lehet ok a kontroll mánia, nem tudja felfogni, hogy már felnőttél, nem kellene ellenőrizgetnie a dolgaidat és lehet ok az is, hogy unatkozik, nincs saját élete, ezért a Tiédre kíváncsi.
ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!