Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálunk lakik a nagymamám és...

Nálunk lakik a nagymamám és ez a legrosszabbat hozza ki belőlem?

Figyelt kérdés

Hozzánk költözött a nagymamám mostmár jó pár éve. Nagyon szeretem, tényleg rengeteget segít nekünk mindenben, nagyon kedves és minden, de valahogy nem tudok együtt élni vele, terhesnek érzem...


Folyton a konyhában van, ezért sokszor kiakadok, hogy nem lehet tőle semmot csinálni. Lehet, hogy én reagálom túl, de egyszerűen annyira idegesítő, hogy nem lehet bemenni úgy a konyhába, hogy ő nincs ott. Ha mégis neki állnék valamit csinálni a konyhában, akkor folyton belszól mindenbe, szerinte nem vagyok képes semmire. Csak ő tud főzni a családra.


A mindennapokban nem tudok egy olyan dolgot csinálni, hogy ne szólná le, félek bárminek neki állni a közelében, mert úgyis az lesz, hogy nem jó és elkezd okoskodni, hogy mièrt nem... Mindenbe amit csinàlok beleszòl.


Nagyon szeretem őt, és borzasztóan érzem magam, hogy az utóbbi időben olyan nehezen megy az együttélés. Egyszerűen idegesít a jelenléte, pedig szeretem!


Szerintetek ez normális?



szept. 5. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem normális, kötözködő a vénasszony. Elég toxikus személyiség, megpróbálja elhitetni, hogy hülye vagy. Jobb lenne külön költözni.
szept. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Kérd meg kedvesen, hogy ne piszkáljon mindig. Becsüld meg a nagymamádat, amíg még él. :)
szept. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Normális hogy zavar hogy a saját otthonodban nem úgy tudsz tevékenykedni mint ahogy szeretnél mert folyton beszól a nagymama. Plusz, néha már akármennyire is szeretünk valakit tud sok lenni. Már a jelenléte is terhelő.

Kell az embernek az egyedül lét, hogy elvonulhasson.

Ha jól értem a mama pont a konyhát foglalja ami a ház lelke.

Azért tényleg zavaró egy idő után hogy bár te vagy otthon neked kell alkalmazkodni.

Mindenkinél betelik egyszer a pohár

szept. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Szomorú, hogy szereted. Mert ő nem szeret.
szept. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha 18 felett vagy elköltözhetsz a szüleid házából és nem fog zavarni
szept. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom okkal ment oda... Azt írod sokat segít szóval egyik oka biztos ez. Okkal gondolja hogy te/ ti nem tudtok nélküle létezni, mert akkor az ígyis van. Minek ment oda eredetileg?
szept. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Én csak annyit válaszolnék rá, hogy: jól van az úgy mama, vagy: én így szeretem.

Sokat nem tehetsz ellene. Vagy ezek, vagy begorombulsz, kiteszed a konyhából, esetleg elküldöd a fenébe. De ha átteszed a nappaliba, akkor meg ott fog mindenbe beleokoskodni.

Sajnos ő a tipikus vénasszony, aki a konyhában élte le az életét, csak ott érzi magát úm. nyeregben, mert csak a főzéshez ért. :/

szept. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%

Nekem anyám ilyen, 70-en felül van már, én főzök meg takarítok rá, mert elég rozoga már szegény.

Neki se jó semmi, de én elengedem a fülem mellett és azt mondom: jó, anya, én így főzöm ezt, megkóstolod, ha nem jó, nem kell megenni. Jó, anya, én megcsinálom most a takarítást, ne foglalkozz vele, ha nem jó, megcsinálod még egyszer magadnak. És így tovább. SOHA nem csinált még meg semmit még egyzser.

Szerintem ők csak érzik, hogy egyre csúsznak ki a kezükből a dolgok, és bizonyítani akarják, hogy igenis meg tudják csinálni, és igenis ők is jók még valamire.

Szerintem meg kell próbálni türelmesnek lenni, egyrészt, mert egyszer mi is idősek leszünk, és akkor nekünk is jól esne, ha türelmesek és szeretetteljesek lennének velünk. Másrészt, egyre kevesebb idejük van már hátra, amit velünk tölthetnek...

szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
80%
Az ilyen típusú embereknél tényleg az a megoldás, ha nem adsz teret a kötözködésnek. Reagáld le annyival, hogy te inkább úgy szereted csinálni az adott dolgot és ezután válts is témát. Ezzel a módszerrel az én mamámat egész jól le lehetett szoktatni a “tanácsairól” :D
szept. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem az idős kor teszi ezt, hanem rossz természetű a nagymama.
szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!