Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kinek kell a gyerek és nagyszü...

Kinek kell a gyerek és nagyszülő közötti konfliktust elrendezni?

Figyelt kérdés

Amikor édesanyám az óvodás gyerekemmel játszik, édesanyám rendszeresen hozzánk jön "árulkodni": "nem pakolja el a játékait", "azt mondta nekem, hogy...", "nem megy fürdeni, pedig szóltam neki" stb.

Én úgy gondolom, hogy ezeket a szitukat az édesanyámnak kéne a gyerekkel elrendezni és nem 10 percenként hozzánk (a szülőkhöz) rohangálni. Nyílván tisztában vagyunk ezekkel a szitukkal, amikor velünk van a gyerek is elő szoktak fordulni (azt hiszem ebben a korban ez normális is), de azt gondolom, hogy egy nagymamának kezelni kéne ezeket és nem a szülőkhöz rohangálni minden aprósággal.

Ezek után, ha odamegyek és megkérdezem a gyereket, hogy "mi történt?" édesanyám kiakad, hogy "dehát most mondta el mi történt, nem hiszek neki vagy miért a gyereket kérdezem"


aug. 28. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
" a gyerek és a nagyszülő közötti konfliktust nektek kell elrendezni mint (szülők). Mégis ki másnak kellene?
aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Egy normálisan nevelt óvodás gyereknek már el kell pakolnia a játékait maga után.
aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, senki nem szeret "rossz zsarut" játszani a gyerek előtt. A szülők se, a nagyszülők meg pláne nem. Szerintem az lenne az ideális megoldás, hogy ha a nagymama és a gyerek kijátszották magukat és kezdődik az esti rutin (vacsora, rendrakás, fürdés, fogmosás - ez családonként eltérő lehet), a nagyi szépen elköszön és hazamegy.

Majd ha a gyerek nála vendégeskedik és ott is alszik, a nagyi bevezeti a saját szabályait.

Az otthoni nemszeretem szabályokat (amit a nagymama nagy valószínűséggel nem is ismer..) pedig a szülők tartatják be.

aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: rendezhetik ők maguk között is, értem én ez alatt, hogy az óvónő sem hívogat, ha a gyerek nem fogad szót. Ha valami nagyon rosszat csinál, akkor szól csak a szülőnek, erre nálunk még nem volt példa.


2: tudom, minden óvodás gyerek szó nélkül rendet rak otthon, mindenkivel tiszteletteljesen beszél, nem veszekszik a testvérével és elsőre szót fogad. A miénk sajnos nem sikerült ilyen tökéletesre. Szívesen fogadom a tanácsaidat.


3: ez valóban optimális lenne. Sajnos a nagymama messze lakik, ha jön, akkor egy hétre jön és abból az egy hétből egy percet nem akar elvesztegetni, hogy az unokájával legyen. Akkor se, ha mondjuk neki, hogy nyugodtan pihenjen. Nyílván a gyereknek is sok ez így. Ezek a viták is jellemzően több nap után kezdődnek.


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat.

aug. 28. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

2: tudom, minden óvodás gyerek szó nélkül rendet rak otthon, mindenkivel tiszteletteljesen beszél, nem veszekszik a testvérével és elsőre szót fogad. A miénk sajnos nem sikerült ilyen tökéletesre. Szívesen fogadom a tanácsaidat.


Tessék: következetes nevelés. Szívesen.

aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem konfliktus.

Leültetném anyukámat egy jó könyvvel, hogy pihenjen, és átvenném tőle a gyerkőcöt.

Alighanem mindkettőjükre nevelő hatással lennék ezáltal, hiszen ha kedvelik egymás társaságát, akkor igyekezni fognak változtatni.

Ha meg anyud egyszerűen szégyelli megmondani, hogy most már túl fáradt a további unokázáshoz, akkor könnyebb lesz így kimondania.

aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem akar keményebben rászolni, vagy netán fizikai eszközöket alkalmazni, és kényelmesebb tőled várni a megoldást. Valahol amúgy megértem.
aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Együtt laktok anyuddal?

Vagy hogy kell ezt elképzelni? Vagy nálatok vigyáz rá?

Én biztos bunkó leszek a szemetekben, de ezeket a dolgokat annak kell rendezni aki épp vigyáz a gyerekre. Ez esetben a nagymama.

Kicsit dedós szintet produkál a nagyi is ezzel az árulkodással.

Én megmondanám anyukámnak, hogy ha ő vigyáz rá, akkor rendezze ő a gyereket és ne hozzám futkosson.

Ha nem tud rá vigyázni akkor szóljon, megoldom.

Eszembe sem jutott a szülőkhöz futkosni árulkodni mikor az unokahúgaim nem azt csinálták épp amit kellett. Rájuk szóltam én vagy elpakoltam utánuk én.

aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: nem, pont hogy messze lakunk. Évi 2-3-szor jön, de olyankor egy hétre.
aug. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!