Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mással is csinálta azt a...

Mással is csinálta azt a nagyanyja,hogy belekötött abba,hogy "húzások vannak a krumpliban" pucolás után, vagy csak az én nagyanyám volt ennyire kötekedős?

Figyelt kérdés
Ezt úgy kell elképzelni,hogy úgy kellett krumplit pucolni,hogy nem lehettek behorpadások a krumplin,hanem a hámozónak,egyesen kellett mennie rajta, különben morgott. A mai napig amikor pucolom a krumplit,elkap egy gyomorideg,hogy mindig ezzel cseszegetett. Miért csinálta ezt, Így akart fontoskodni,mert ő egész nap otthon volt?
aug. 8. 07:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
9, Nálunk pont fordítva volt, azon ment a megjegyzés, hogy túl vékonyan pucolod, mi marad a csirkéknek xD
aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Metionin ***** válasza:
95%
Anyámnak voltak ilyen heppjei. Mire hazaért a munkából, szünetekben mindig ki volt adva hogy mit kell megcsinálni, legtöbbször persze szarrá kritizálta. A krumplipucolást is, hogy miért vannak rajta csíkok, biztos azért, mert elsiettem, kapkodva csináltam, hogy minél hamarabb mehessek játszani. Ebből aztán kihozta, hogy egy nemtörődöm, lusta fehércseléd vagyok, aki nem fog majd kelleni senkinek. Pedig tisztességgel megcsináltam, ha nem is olyan szépen de 8-9 évesen most mit várt. Simán a napi feszkót kellett levezetnie és persze a védekezésképtelen gyereket találta meg, mert az nem szólhat/üthet vissza. Nagyanyád is valószínűleg a szar életét kompenzálta ezzel, ha egész nap otthon volt, akkor ő ráért ilyenekkel foglalkozni, hogy hol egy porszem meg hogy mennyire sima a krumpli. Az ilyen kényszeres, felesleges háztartási rituálék általában a hozzájuk hasonlókra jellemzőek, akik egész életükben nem foglalkoztak mással.
aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

Hú, milyen gané anyád volt Metionin!

Felhányni egy kisgyereknek, hogy játszani vágyik, miközben azert szegeny megcsinálja ahogy tudja a rábízott feladatot !

Es meg ocsmány szavakkal is illetni !

Egyesekben valóban az ördögi energiák lakoznak csak, lélek híján!

aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem a mostohaanyám volt ilyen idióta, akinek mindennel baja volt.


ha úgy pucolom, az nem jó, ha így az sem. Semmi :D Akkor csináld te, szrom le.


Érdekes, a családban soha senkinek nincs baja a főztömmel, ő mindenbe beleköt meg hisztizik rajta.

aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Metionin ***** válasza:
96%
#13. Akkoriban ez tök gyakori volt, a többi gyereknek is ki volt adva a feladat, otthon voltak egyedül a szünetekben, nem ez volt a dologgal a gázos. Én még szerencsés voltam, mert nem volt kistesóm, akinek volt, már kisiskolásként itthon hagyták egyedül 3-4 évesekkel. És az nem olyan, hogy megcsinálod aztán mész játszani, plusz ha valami történt a kicsivel, a nagyot verték el mert nem vigyázott rá jól. Én az átlagos feladatokkal pl. borsó, kukoricafejtés, lehullott gyümölcsök összeszedése a fa alól, széna hordás és társaik tökre elvoltam csak azért volt balhé mindig, ha valami nem simán volt meghámozva vagy nem volt teljesen egyforma darabokra felvágva, ez egy külön ocd-je volt anyámnak, ő egy csomó időt basz el erre, csigalassúsággal vágja, hámozza. A mai napig eszembe jut amikor csinálom a krumplipürét, hogy anyám hogy kiakadna ha látná, hogy nem egyformák a darabkák és milyen érdekes, tökre ugyanúgy megfő így is és 10x olyan gyorsan van kész :D
aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
5%
Nem, nem így akart fontoskodni, egyszerűen csak arra akart nevelni, hogy minél szebben végezd el a munkádat.
aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem pont a gyakorin olvastam valamikor, hogy valakit azzal szekált a mama vagy anyós, hogy nem jól keveri a rántást, mert azt a másik irányba kell keverni.
aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

16-os, mivan? Egy cs.szett krumpliról beszélünk, nem az Országház külsejének lefestéséről 🤣🙄


És ez nem nevelés, hanem nettó szrrágás a semmin. Aztán csodálkozik sok "nagymama" meg "anyuka", hogy a gyereke nem tud főzni.


Nem nem tud, hanem nem akar, mert a fsza kivan, hogy még egy krumpli megpucolásába is bele kell kötni.

aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

17-engem apám cs.sztetett folyamatosan, hogy "nem jól kapálok". Ember, nem édesmindegy, hogy merrefelé áll az a hülye kapa, amikor mindkét oldala éles?


Nem, azt nem úgy kell, és nekiállt veszekedni velem, hgoy lehetek ilyen értetlen. Mi a f...?

aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Metionin ***** válasza:
88%

#19. Nekem egyszer beszólt a szomszéd bácsi, hogy nem jól sepregetek. Kétkezes vagyok és vannak dolgok, amiket úgy csinálok, mint a bal kezesek. A seprűt is úgy fogtam, sepertem kint a járdát, a bácsi meg képes volt ezért kijönni, elvenni tőlem a seprűt és megmutatni, hogy hogy kellene fogni.

Anyám is volt, hogy vergődött, mert bal kézzel kavartam a kaját vagy "fordítva" fogtam pl. jobbal a lábas nyelét, ballal a fakanalat, nála szerintem azért volt ez kritikus pont, mert apám a balkezes és nem tetszett neki, hogyha valamit úgy csinálok, mint apám. De hogy a szomszéd bácsinak nem volt jobb dolga mint átjönni és megmutatni egy gyereknek, hogy melyik kezemnek kellene "hivatalosan" felül lenni a seprűn :D hivatalosan, így mondta :D

aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!