Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőknél nagyobb gyerekek...

Nagyszülőknél nagyobb gyerekekkel kinek hogy telik a látogatás?

Figyelt kérdés
Míg kicsik voltak lefoglaltak mindenkit, jól eljátszottak, szuper hétvégéink voltak "otthon". Most kisiskolások, 1-1 társasra leülnek a nagyszülőkkel de ahogy komolyodnak egyre kevesebbet csacsognak vagy mesélnek, hisz a nagyiék nem ismerik a hétköznapjaik szereplőit. Úgy érzem haladunk a kínos csenddel teli időszak felé és aggódom emiatt.
júl. 15. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nagyszülője vagyok két (17 és 19 éves) lánynak. Remekül elvagyunk egymással, jókat dumálunk, bolondozunk, heccelődünk, mikor milyen kedvünk van.Nem laknak közel, 1,5 óra autóval, 3 tömegközlekedéssel. Szívesen, kérés nélkül időnként buszra ülnek, s eljönnek 1-2 napra, s olyankor megy a traccsparti. Olyanokat is elmondanak, amiket a szülőknek nem, sőt én is elmondok nekik olyasmiket, amikkel a szüleiket nem untatnám, ők viszont érdeklődéssel hallgatnak meg. Azt már megfigyeltem, hogy ha szülőkkel együtt vannak itt, akkor soha nem olyan felszabadultak, akkor inkább csak udvariassági beszélgetést folytatunk. Szerencsére ennek tudatában vannak a szülők is, így ők más alkalmakkor látogatnak meg, mint a lányok. Szerintem fontos, hogy a nagyszülők igazi érdeklődéssel forduljanak az unokáikat aktuálisan érdeklő témák iránt, ne csak udvariasságból tegyenek fel kérdéseket (Pl.Hogy megy az iskola? Hány 5-ösöd van? Stb...), s egyenrangú partnerként beszéljenek, beszélgessenek az unokáikkal.
júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
A lányom elsős, de már kezdi unni a nagyszülőkkel a beszélgetést. Sokszor belecsúsznak abba, hogy a Hogy megy az iskola? Mi akarsz lenni, ha nagy leszel? Hány előadáson szerepeltél? kérdéseken túl nem látnak. Ilyenkor igyekszem még én feldobni valami olyat, ami a gyereknek is érdekes, de nem könnyű. A mamát kevésbé érdekli, hogy a Panninak az osztályban milyen nyula van és hogy Eszter befestette feketére a körmét. Aki vevő erre, azzal vidám csicsereg, a másikra meg Igen./Nem./Nem tudom. válaszokkal reagál.
júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 16 éves, de minden nap felhivja a mamát telefonon. De ha találkoznak, akkor is alig tudunk elszabadulni, annyit beszelgetnek. Pedig anyum is már 84 éves. Imadom hogy mindig van témájuk.


De lehet együtt sakkozni, társasozni, kártyázni, filmet nézni is. És nem kell állandóan kommunikálni egymással.

júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Kisebb korukban még elvoltak, de ahogy nőttek sajnos vagy nem, de eljezdték unni őket.

Anyós mindig a nehéz gyerekkorával jött, hogy neki mennyit kellett otthon dolgoznia (nagy kamus az öreglány).

Ez meg ez aztán mennyire érdekli a mai kiskamaszokat?

Anyám meg csak beült velük a TV elé és a szokásos közhelyes kérdések.

Sajnos egyik sem egy fiatalos, szellemileg is friss, jófej nagyi, inkább panaszkodós semmi sem jó soha tipusok. Fiatalon is ilyenek voltak.

Nem tudnak titkot tartani, így cinkosság sem tudott kialakulni.

Nagyon remélem én jófej nagyija leszek az unokáimnak.

júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy nincs köztük kötödés.
júl. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Sok gyereket nyomaszt a suli, milyen jegyed van, mi lrszel kerdeskor..ilyenkor csak hummognek es feszengenek. Nagyszulok szervezzenek kozos programokat inkabb.
júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Én mondjuk imádtam mamáékkal beszélgetni addig a pontig, hogy "milyen a suli, milyen jegyeket hoztál" - és társai.


De szerencsére megértették, hogy ne fárasszanak ezzel, cserébe süteményekről, sütésről beszélgettünk, közösen készítettünk valamit, stb. Imádok sütni azóta is, pedig akkor 8-10 éves voltam, most már lassan 40.

júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
9 éves a lányom. Havi 1 hétvégén vagyunk anyuméknál. Nagyon szeret ott lenni. Kis falu, sokat sétálnak, sütnek-főznek. Társasoznak is de van h csak tv-t néznek. A lányom a mamáéknál telefonozhat is (ő odaadja neki, persze először lebeszélte velem) Gondolom ez sok mindentől függ. Anyóssal pl már 5 évesen is unatkozott, pedig Ő is mindig a kedvében járt és nagyon jófej asszony volt (2 éve halt meg) most is van h sír utána, szóval szerették egymást, csak nem volt olyan szórakoztató
júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Nagyobb ünnepeken ebédre összegyűlik nálam a család, én vagyok a nagyszülő.

Az unokáimat 10-12 éves korukban ismertem meg, most már 25, 27 évesek. Szeretjük egymást, de az első éveket már nem lehetett pótolni, ez már más. Szóval az ünnepi ebéd után általában, ledőlnek szundizni. Inkább, mint látványosan unatkozzanak...vagy mobilozzanak.

Ha valamit segíteni kell, akkor tudunk beszélni, van téma, de egyébként elég vontatott a társalgásunk.

júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!