Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban nagyszülőnek...

A családotokban nagyszülőnek számít a papa/mama párja is? (Elvált vagy özvegy nagyszülő esetén). Hogyan szólítják az unokák őket?

Figyelt kérdés
máj. 20. 13:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem meghalt apukám.

4éves koromtól nevelt nevelőapám.

A gyerekeimnek ő papa, holott én sosem tekintettem apámnak, világ életemben a keresztnevén hívtam.

máj. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Mostohaanyám sohasem lesz mamája az én gyerekemnek. Soha, méghozzá nyomós okkal (nem írok kisregényt a velem szembeni viselkedéséről)

Bár nem is láthatja a gyerekemet anélkül, hogy én is ott lennék.


Voltak próbálkozások apám részéről, "de a feleségem", oké, engem ez nem érdekel, én sem jókedvemből tiltottam el a nőjétől az "unokát", hanem mert az én dolgom megvédeni a gyerekemet egy olyan ambertől mnit az a nő.

máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%
12! Engem érdekelne, hogy miért. Und, miből gondolod, hogy a gyerekkel is úgy bánna mint veled?
máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%
Apósom feleségèt nem fogják mamànak szólítani a gyerekek. Miért kéne ? Ő nem a nagymamàjuk. Én sem hívom anyósnak.
máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Apai részről mama férjét papónak hívtuk, anyai részről papó feleségét a nevén szólítottuk.
máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Feleségem nagymamája még akkor meghalt amikor anyósom kiskorú volt. A papája később újra nősült és az unokák már azután születtek. Ők az új feleségét ismerik úgy mint nagymamájuk, úgy is szólítják és a papa halála után is látogatják.
máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tozser ***** válasza:
64%

4-16....11-16

Lehet hogy régimódi vagyok, DE..

Az aki FELNEVELT 2 vagy 4 éves kora óta -szerintem- MEGÉRDEMLI

azt hogy "valóban" apának tekintsék és nem egy bácsinak...

aki a szomszédban lakik, mondjuk..

jún. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 tozser ***** válasza:

14-16

Álljunk meg egy pillanatra.

Az anyós egy rokoni helyzetben lévő személy megjelőlése, de semmi

esetre nem egy megszólitási forma

jún. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!