Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymama miért kell rossznak...

A nagymama miért kell rossznak feltűntesse az anyukát, a 3 éves unokája előtt?

Figyelt kérdés

A kicsi át akart menni mamához az új játékkal játszani, ő meg azt mondta neki" anya nem enged át". Azt gondolta nem hallom, de hallottam.

Az igazat is mondhatta volna akár, mamának most dolga van, vagy hogy 10 perc múlva kezdődik a sorozat.


ápr. 17. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert eccerű a néni. Így volt neki könnyebb, elhárítja a felelősséget. Nyugodtan felelősségre vonhatod. Nem fogja abbahagyni, amíg tűröd!
ápr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

en kö kemeny a gyerek elött kijavitanam ot. nem lejaratom. de kijavitom . Nalunk is volt illetve van meg mindig ilyen.

Az en lanyom 2,5 eves, (sajnos) gyakran jarunk a parom anyjahoz mert közel lakik na meg nem akarom befolyasolni az unokaja es közte levo viszonyt. vagyok olyan intelligens hogy az en erzeseimet ott felreteszem (nagyon sokat bantott a no amiota együtt vagyok a fiaval)


Na mindenkepp pl. a multkor atmentünk ebedelni, tejszinhab volt desszertnek eperrel...en nem kertem tejszinhabot. Erre ranezett a nagyi a lanyomra es azt mondta, ugye te babam te kersz meg egy kanallal te tudod mia a finom anyu nemtudja mi a jo!

Belül forrongtam, de kifele kedvesen helyreigazitottam mindenki elött, hogy draga xy neni. Nagyon jol tudom mi a jo, de azt is tudom hogy a fiad szereti a 36os meretemet.

:-D nagyot nezett

ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez tipikusan az én nagyanyám. Kisebb koromban folyamatosan anyám ellen hangolt, amit el is ért, mert nem túl stabil vele a kapcsolatom. (Igazából semelyikükkel sem, de ezt pont egymásnak köszönhetik.)

Mellesleg mindig ki lettem faggatva kicsiként, hogy mi megy otthon mivel neki mindent tudni kellett.

Ne hagyd neki, hogy "elrontsa" a gyereket, mert soha nem tudod visszacsinálni.. sajnos tapasztalatból mondom.

ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Túlérzékeny vagy, 2-es, illetve utálod az anyósodat. A "nem tudja, mi a jó" nem sértés vagy lejáratás, hanem egy rendkívül elterjedt közhely (ne gondold már, hogy ezt a te anyósod találta ki direkt a te bosszantásodra) arra, ha valaki nem eszik meg egy más által jónak ítélt kaját, vagy nem csinál bármilyen más, mások által pozitív megítélésű cselekvést. Nem az volt a célja, hogy téged a gyereked előtt lealázzon. Ha ennyire nem bírod - márpedig ennyire nem bírod - nem kell odamenni! Jobb, mint a te részedről nem kevésbé cinikus, pikírt beszólás. Így soha nem lesztek jóban, és nemcsak az anyóson fog múlni!
ápr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekünk elég jó a kapcsolatunk, és még jobb lehetne, ha nem lenne annyira "tökéletes", nem tudna mindent sokkal jobban.
ápr. 17. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk már megszűntek ezek a "játszmahelyzetek". Nem él egyik sem.


Ezek annyira nagyon összetett dolgok, hogy nem érdemes a pszichológia eszközével mérni, melyikükben milyen tulajdonságok lakoznak.


Talán a minél nagyobb földrajzi távolság lehet megoldás.

ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

"Azt gondolta nem hallom, de hallottam."


Te vagy az anyuka?


Simán odamehettél volna és mondhattad volna: "Nagymama hazudik, én szívesen átengedlek." Vagy ha nem akarsz ilyen konfrontatív lenni: "Ha nagymama szívesen lát, én engedlek, nincs ezzel semmi gond."


Szóval akkor és ott kell meghazudtolni a nagymamát és akkor talán máskor nem mer ilyet mondani.

ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt megoldottam úgy, hogy nem megy át a gyerek. Tudja, miért, tudja, hogy nagymama hányszor hazudott már neki ilyen "apróságokat", hogy lejárasson.


A gyerekem nem kislány, érti és nem megy. Közösen igen, nélkülem nem, mert nem tetszik neki, amit a mama mond (rólam, neki a hátam mögött).

ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok az anyuka. Nem mondtam semmit hirtelen, mert amúgy nagyon sértődékeny. Két órával azelőtt voltunk nála, egyáltalán nem volt jogos az állítása. De már túl tettem magam rajta, ez van, így kell elfogadni, a kedvemért nem fog megváltozni.
ápr. 18. 18:26
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Én nem csinálok ebből gyakoris kérdést. Az én anyám is tud ilyen mocskos lenni és már régen nem hagyom. Simán kiosztom, nem meri megtenni. Javaslom neked is, tanulj tőlem.
ápr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!