Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért tartja a 71 éves nagymam...

Miért tartja a 71 éves nagymamám magát akkora erkölcs csősznek,amikor már 3 hónapos terhesen állt az oltár elé. Ráadásul arra büszke,hogy "de engem el is vettek feleségül". Nem úgy mint a mai nőket, akiket csak egyszer.... aztán kész?

Figyelt kérdés
Nekem mindig azt szajkózták otthon, hogy mekkora ribizli az,akinek már 1 férfinál több van az életébe,és az mekkora egy erkölcstelen aljas nő. Neki csak a papa volt ( az állítása szerint), és ő el is vette feleségül, 18 évesen.Nekem életemben összesen 3 barátom volt,de mindegyikben találtak kivetnivalót. Ha hazavittem, vagy jött udvarolni,az volt a gond,ha én akartam elmenni hozzá vagy vele valahova,akkor abba kötöttek bele. Mai napig nem értem,mire volt ez jó,vagy ő mire fel van olyan nagyra a mai napig magával, hogy bárkit leqváz, akinek több barátja is volt?
febr. 5. 11:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
A nagyinak is, mint mindeki másnak, joga van a véleménynyilvánításhoz. Neked meg jogod van a véleményével azt kezdeni, amit akarsz. Vitázhatsz vele, bosszankodhatsz rajta, de ignorálhatod is. Rajtad múlik.
febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
6%

Bocs, de igaza van. Többet tud a hűségről, az összetartozás és a testiség személyességről, a körültekintő párválasztásról, mint a tízen- huszonévesek, akik már egyből mindenféle irreális hülyeségekről álmodoznak, amikor valaki látásból megtetszik nekik. Egy csomó rossz kapcsolat azért van, mert nem kéne olyanoknak összejönni, akik nem illenek össze.


Amúgy meg Bp. tele volt kurvával 100-150 éve, szóval nem volt olyan "erkölcsös" a "régi világ", mint ahogyan azt állítják egyesek. Más kérdés, hogy ez kinek tetszik, mert nekem egyáltalán nem.

febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
94%
Azért ne csináljunk már úgy, mintha a nagyi 100 éve lett volna fiatal. A hetvenes években (ha jól számolom '71-ben) ment férjhez, akkor volt fiatal. Már messze nem az volt, mint a déd vagy ükanyáink idejében. Anyám is akkor volt fiatal, a 70 évek közepétől volt tini. Miniszoknyája volt (nem extra mini, de combközépig érőket simán felvett, meg épphogy térdig érőt), bulizni jártak, nagyim ugyan ellenezte valamennyire ezeket, de messze nem volt ennyire kibukva (Budapesten éltek, nem volt annyira kirívó eset ez). Attól, hogy a kérdező mamája ilyen "vaskalapos erkölcscsősz" az nem azt jelenti, hogy abban az időben ez volt mindenhol.
febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%

Mert a nők mindig vetélytársat látnak a másik nőben.

Hisztiznek.

Te is ilyen leszel vagy vagy.

febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
68%

Eleve más generáció, más felfogás, még normális aggyal is esetleg.

Ehhez vedd hozzá, hogy ilyen korban már hülyülnek is, ami súlyosbító.

Nem kell mindent komolyan venni, mellre szívni!

Egyik füleden be, másikon ki.

febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
19%
Ez csak egy hiszti kérdés.
febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egyszerűen csak megöregedett, beleállt az agyába ez a nézet és most hajtogatja, ha kell, ha nem. Nem feltétlenül van ennek kapcsolata azzal, hogy ő hogyan élt, azt is ismételgetheti, ahogy őszerinte kellett volna vagy ahogy ő szeretett volna élni (még ha nem is sikerült). Pl. az én nagyanyám egyik gyerekét se szoptatta, a tejláztól való félelmükben direkt elapasztották a tejet. Mikor nekem született a fiam, már kezdődött a demenciája és kb. ötpercenként elismételte, hogy az anyatej a legjobb.


Abból a szempontból ez generációs különbség is, hogy régen nem volt elvárás az a fokú tapintat, polkorrektség vagy minek nevezzük, ami ma. Ő így hiszi, és ki is nyilvánítja a véleményét, nem jut eszébe, hogy inkább meg kéne tartani magának. Mert régen ez kevésbé volt elvárás.

febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj, ha azt mondják az idősek, hogy minden szép és jó volt, azt eloszthatod kettővel minimum.


Exférjem nagymamája cuki kis özvegy nénike, aki mindig szeretettel beszélt a férjéről. Imádott engem, ahogy bánok a

kisfiunkkal, a háztartással, a férjemmel.

Egyszercsak (amikor kiderült, hogy szénné csal a férjem és elhagytam a gyerekkel), akkor kibújt a szög a zsákból. Engem kezdett el okolni, hogy okkal történt a megcsalás, mert egy lusta disznó vagyok. Azt mondta engem is meg kellene verni, ahogy az ő férje tette nem egyszer, amikor nem volt kêsz időben a kaja. Hű, mondom eddig egészen más volt itt előadva🤣

Egyszerűen az a baj, hogy elcseszték az életüket, ezt tudják jól, de ugye már nem sokmindent tudnak tenni. Akkoriban meg rettegtek, hogy mit szólnak majd hozzá, ha új életet kezdenek. Ezért mindenki más a szemét, aki továbblép az életében mármin ami neki rossz, nem ragad fogságban. Egyszerű irigység.

febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
81%

Ja, a mami azt se tudja, kitol van a gyerek.

Joparan megdughatták tollfoszto idejen a pajtaban.


Aztan valami szerencsetlen meg elvette.

Persze, hogy orult, hogy az apja nem verte agyon k.....kodasert.


Meseltek, hogy farsang idejen rengeteg lanynak surgosen ferjhez kellett mennie.

lol

febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
78%

en 68 evesen csak nezek hogy a korosztalyom milyen maradi nezeteket vall.

Nekem eleg sok ferfi volt az eletemben sosem bantam hogy eltem eleg sokat. meg ferjbol sem egy volt hanem ez a masodik es vele mar tobb evtizede egyutt vagyunk . mielott osszehazasodtunk eltunk egyutt is hogy hogyan tudunk majd hosszu tavon is egyutt mukodni minden teren. ha lenne lanyom ot is arra biztattam volna hogy amig fuggetlen elje ki magat es akkor kotelezze el magat ha az erzesei szerint is eljott ennek az ideje. Nekem volt viszonyitasi alapom ahogy a ferjem se 2 not fogyasztott el fiatal koraban.

júl. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!