Miért csinálja ezt az unoka mamája?
Egyik mama az unokát (nevezzük Annának az unokát) hetente egyszer vagy kéthetente egyszer látja csak. Az oké, hogy ilyenkor szeretné bepótolni a kimaradt napokat. Az unoka lassan 2 éves.
A mama állandóan a karjában szeretné tartani, vagy az ölébe, és hogy csak vele foglalkozzon. Az unoka kevésbé szeretné, ezt látja mindenki...feszíti magát ha felveszi a mama, vagy mászna el ha az ölébe ülteti. A mama nem engedi, hogy elmenjen tőle, nyomja magához. Ha az unoka kimegy a nappaliból pl a szobájába, akkor egyből megy a "hová mész, ne menj el" és a mama megy utána és hozza vissza az unokát.
Adott múltkor egy szituáció, mikor vendégségben voltunk az említett mama másik unokájánál (nevezzük Tiborkának). A mamát ki sem lehetett robbantani a játszószobából, míg a többi felnőtt az étkezőben beszélgetett addig a két unoka,és mi a két anyuka a játszószobában voltunk, mi beszélgettünk, a gyerekek játszottak volna ha a mama engedte volna őket. Anna főleg szerette volna az új játékokat és könyveket megnézni, illetve Tiborkával kicsit játszani, ha a mama engedte volna. Tiborka aki 2,5 éves már tudja azt mondani határozottan, hogy nem, mikor a mama már ötödjére is kérdezte tőle, hogy "jössz ide a mamához?" és ötödjére is Tiborka válasza az volt, hogy nem, akkor sem esett le neki semmi. Tiborka inkább Annával böngészőt lapozgatták, vagy az alagútban rodeóztak volna, ismétlem ha a mama engedte volna. Nem tetszett neki,hogy nem az ő ölében ül legalább egyik unoka, miközben a könyvet nézegetik. Ha valamelyik felnőtt, pl Tiborka másik mamája,vagy papája be jött a játszószobába akkor az ott lévő kanapéra ültek és nézték ahogy a gyerekek játszanak, bohóckodnak.
Anna sokszor ment ki a játszószobából az étkezőbe, ahol a többiek voltak (mint pl. apa, papa, dédik, számára ritkán látott felnőttek, fiatalok) és a mama egyből pattant fel a játszószőnyegről, ment Anna után, hogy "hová mész ne menj el" és kézen fogva jöttek vissza.
A mama mindig valamelyik unoka útjába állt, kinyújtotta a kezét és húzta magához őket. Persze feszítették magukat, majd elengedte őket, de ezt jó sokszor eljátszotta. Illetve mindig ott van/volt a mama mindkét keze a gyerek dereka körül, nehogy elessen, eldőljön, segít az unokának felkelni ha ül. Nyilván már van mindkét gyermek olyan stabil,hogy nem dől el és felállni is tudnak maguktól ülő helyzetből!!
Kérdezném, hogy miért csinálja vajon ezt a mama ha nálunk van és az említett helyen?
Miért nem engedi az unoka saját akaratát érvényesíteni? Miért korlátozza dolgokban? Miért megy utána folyton?
Köszönöm szépen a válaszokat!!
Én csak azt nem értem, hogy miért nincs senki, aki rászól a mamára, hogy hagyja már békén a szerencsétlen gyereket.
Komolyan végig nézi mindenki egy szó nélkül, hogy a gyerek “küzd a szabadságáért”?
Megint egy rohadt hosszú kérdés, amit nem nekünk kellene feltenni, de ha tudnánk a választ, akkor se mennél vele semmire asszertívitás nélkül...
Ja, és persze egy újabb kérdés, ahol rejtve marad, a Kérdező ki is a helyzetben.
Ez ennél sokkal komplikáltabb 🙂
Az is baj ha nem megy anyós, az is baj ha ott van...a férj pedig nem látja a problémát a gyerekrángatással kapcsolatban.
https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..
Ezek szerint a nagymama "szeretetnyelve" a testi érintés, ő azt képzeli, hogy azzal tudja leginkább kifejezni a szeretetét az unokái felé, ha ölelgeti, dédelgeti. Szerintem itt az az egyetlen megoldás, ha a gyerekei, tehát pl a Te férjed, vagy Tiborka apukája szépen megkéri, hogy hagyja a gyerekeket önállóan játszani, mert most pont abban a korban vannak, amikor elindul a kicsikben a szabadság vágy, önállóan akarnak jönni-menni, már azt is korlátozásnak élik meg, ha a szülő a kezét fogva akar vele sétálni, nem még egy ritkábban látott nagymama. Élvezik a picik, hogy megtanultak önállóan járni, már szerencsére tudnak egyedül is játszani, ami viszont nagy könnyebbséget a szülőknek is, hiszen épp elég az első 2 év 0-24 szolgálat :).
Azt kellene a mamával megértetni, ha sűrűbben van jelen a kicsik életében, akkor a picik is biztonságban érzik majd magukat a jelenlétében és akár az is előfordulhat később, hogy maguktól szaladnak a mama ölébe pl. mesét hallgatni, mondókásat játszani, énekelni.
Miért kukáskodik Anna anyja? (A kérdés alapján nyilván te vagy az.)
Ezeket a kérdéseket a mamának kellene feltenni, és megpártolni szegény gyerekeket, akik játszani szeretnének. Négy szülő közül mindenki ennyire nyámnyila?
A mamának szemlátomást nem baj, ha a gyerekek nem tudnak játszani, csak az legyen, amit ő szeretne. Elég sok ilyen mama van. Az oka lehet az önzőség, vagy náluk ez így működött, és főleg az, hogy senki nem szól rá.
Gondolom azt hiszi, hogy így szeretni fogja az unoka. Össze kell tapadni.
Ott van a többi felnőtt is,milyen jó lenne mutogatni előttük hogy játèk helyett inkább vele van a gyerek. Ő a kedvenc nagymami.
Egy olyan sztorit olvashatunk, aminek a lényege 2 mondatban összefoglalható, és csak a kérdezőn múlik a megoldás.
Great.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!