Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehetnék, hogy befejezze?

Mit tehetnék, hogy befejezze?

Figyelt kérdés
Volt egy férfi az életemben, akivel nem voltunk együtt, de alakult valami, részéről még nem volt szerelem, én viszont teljesen beleestem. Mindenki tudta, hogy mi a helyzet, erre fel testvérem bejelenti a napokban hogy lefeküdt vele, bocs, de "nem jelentett egyiküknek se semmit". Természetesen pasi lapátra lett téve, tesómmal se beszéltem azóta egy szót sem és nem is kívánok. De a probléma az, hogy nagyanyám egyfolytában békíteni akar minket, azt hajtogatja hogy nincs igazam mert végtére is nem voltam együtt a sráccal,nővérem mellett áll, meg ezer éves példákat hoz fel hogy neki is volt ilyen eset a családjában és hogy mégis minden rendbe jött blablabla. De engem ez iszonyatosan idegesít, nem szeretnék békülni. Mit tehetnék, hogy abbahagyja és szerintetek kinek van igaza? Én 20, nővérem 22, pasi 21.
2020. máj. 29. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerint neked. Mert még ha nem is volt komoly gondolom tesód tudta h érzel már iránta valamit.

Lehet még az is közrejátszott h a pasi azt mondta tesódnak nincs semmi és kíváncsi volt féltékeny leszel-e...

De szerintem alap h tesónak aki tetszett stb nem hajtunk.

2020. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a tesód tudott róla, hogy alakul a dolog (ami nem barátság extrákkal helyzetben szerintem már régen tabunak kellene számítson), akkor én sem akarnám látni. Nagymamának én megmondanám, hogy tök mindegy, hogy 40-50-60 éve melyik rokon feküdt össze valaki valakijével és hogy mennyire okénak számított, NEKED attól még full jogosan esik rosszul. Meg amúgy se szóljon bele, ha nem kérsz tanácsot. Mondanám, hogy a tesómmal hosszútávon nem tartanám a haragot, de azután, hogy be is vallja, hogy igazából csak baxhatnékja volt és annyira mindegy volt ezek szerint, hogy ki alá fekszik ("nem jelentett semmit"), hogy az sem érdekelte, hogy neked ezzel mekkora fájdalmat okoz, én biztos minimalizálnám minden érintkezésünket. Kettesben nem találkoznék vele, illetve minden családi eseményen a lehető legtávolabb lennék tőle, hogy minél kevesebb esély legyen rá, hogy egymáshoz kelljen szólni. Ha a család beleszól, akkor meg megmondhatod, hogy még ha legalább megúsztad azt a féreg pasit még az elején, azt nem tudod elengedni, hogy a saját testvéred volt az, aki önként dalolva hempergett vele. Mi lesz, a következő pasijaidra is rá fog menni, ha más nem kívánja meg? Egyáltalán bocsánatot kért rendesen azon kívül, hogy "bocs, de viszketett"?
2020. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#2: nem kért bocsánatot, ennyit mondott csak amit fentebb írtam. Sajnos semmi nem segít, mondtam mamámnak hogy konkrétan lexarom mi volt akkor "mikor még ő volt fiatal", nem is kértem véleményt, de ő nem tesz le róla hogy kibékítsen minket mert szerinte ez hatalmas szégyen hogy egy családon belül egy férfi miatt feszültség van. Már fontolgattam azt is hogy nem látogatom többé ameddig nem fejezi ezt be, de sajnos nagyon beteg, bármikor jöhet neki a vég és nincs szívem magára hagyni, mert nagyon szeret engem de ettől kikészülök hogy állandóan ezt hajtogatja, pedig annyiszor elmondtam neki türelmesen hogy elég. Nem tudom mit tehetnék. Ötlet valakinek?
2020. máj. 29. 16:18
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad. Nyilvan ezzel legbelul a nagyi is tisztaban van, de a csaladi beke kedveert ezt nem akarja megerositenni.

A palival termeszetesen tobbe nem talalkoznek, a testveremmel pedig jo ideig mosolyszunet lenne koztunk! A bizalmam valoszinuleg soha nem lenne a regi...

2020. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Igazad van a csávóval meg a testvéreddel kapcsolatban. De semmi jogod arra, hogy nagyanyádról ilyen tiszteletlenül beszélj. Nem ő volt sem az, akinek viszketett a pinája, sem az, aki a farkát nem bírta a nadrágjában tartani. Ha ilyen pofátlanul tudsz róla beszélni és a rossz emberre haragszol, nem csodálom, hogy nem kellesz a csávónak.
2020. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves #5, leírnád konkrétan hogy mi ebben pofátlan? És látod valahol, hogy azt írtam, hogy haragszom rá? Elmondta egyszer a véleményét, meghallgattam, de arra hogy folyamatosan azt hallgassam, hogy mennyire nincs igazam ezzel kapcsolatban, nem vagyok vevő.
2020. máj. 29. 16:29
 7/12 A kérdező kommentje:
És ahogy írtam is, ugyanúgy látogatom ettől független, SŐT kiemelem, bár leírtam az előbb, hogy türelmesen megkértem többször is, hogy ejtsük a témát. Tehát kifejthetnéd mi a pofátlan?!
2020. máj. 29. 16:32
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

A csávó kuka, pipa. a tesó is mindenképp kuka... meg ezek szerint a mama is. Bolondok mind. Cigányoknál szokás az ilyen „elveszem a tesóm csávóját” stílus...

Nem is értem miért kevernek bele ilyet, hogy nem voltatok együtt. Ugyan nem volt kimondva, de franc, egy normál kapcsolatban ez már bőven "együtt vagytok" szint. A tesód csúnyán hátba döfött, a legfájóbb helyen, a szerelmeddel. Soha többé nem engedném a közelembe. A mama meg még most is a középkorban él... ennek az is normális lenne, ha megerőszakolnának 🤦‍♂️🤦‍♂️ Sőt, te lennél a hibás a szemében. Ő egy ilyen embertípus.

2020. máj. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet túl gondolom a dolgot, de biztos hogy le feküdtek? Írtad, hogy egyoldalúak az érzések. Te szerelmes voltál, a pasi nem. Lehet, így akár lerázni. Ehhez pedig jó alap volt a húgod. Már csak az a kérdés, hogy ez csak szóbeszéd, vagy tényleg megtörtént. Mármint az együttlét. Tudod, egy pasi is mindent elkövet ha le akar rázni egy csajt.
2020. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Neked van igazad.

A mamával legyél türelmes/ebb, öreg és csak jót akar!

A tesóddal továbbra se békülj még egy jó ideig és utána is csak módjával engedd a pasid/férjed közelébe!

(Bár ahogy én magamat ismerem, soha nem békülnék)

2020. máj. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!