Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz anyák karácsonya avagy...

Rossz anyák karácsonya avagy túl ragaszkodó nagyi?

Figyelt kérdés
Úgy érzem magam mint a filmben,30 éves nő vagyok de anyám mindig a nyakunkon van mindig beállít,gyerekeknek tart minket,5 éves gyerekünk van és mindig elviszi ráadásul a gyerek is ragaszkodik hozzá,van hogy több napig ott van és oviba is ő viszi,mintha két anyja lenne,ez nem normális dolog,régen heteket itt volt ezen változtattam.mások pont arra panaszkodnak hogy a nagyi nem is kiváncsi az unokára,az én anyám meg tapadós,egy nyugott hetem lenne nélküle,csak hagyna kis levegőt nekem,az unoka az élete,csináljon saját gyereket néha azt kívánom, költözzünk messzire? Pedig elégedettek vagyunk a várossal,ott jó az ovi,suli is,mit tegyek? Bedilizek. Másnak is van ilyen rokona aki mindig ott van?
2019. dec. 29. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Ez anyáddal a kettőtök dolga. Beszéljétek meg.
2019. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
8-as kedves, láttál te már gyereket? Minden hülyeséggel el lehet csábítani,mert az mindig vonzóbb,mint a helyes. Nem a kérdező xar anya, hanem nagyika egy élősködő, sunyi és buta ember, ha képes az unokáját a saját lánya ellen fordítani!
2019. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első, hogy megbeszéled vele, hogy váratlanul nem jöhet. Mindig beszéljétek meg néhány napra előre a tervet. Ehhez ragaszkodj.

A gyereknek nincs apja? Anyukádnak nincs párja? Ők mit szólnak ehhez?

2019. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit tegyél? Mondjuk állj a sarkadra és húzd meg a határokat! Persze, hogy gyereknek tart, ha úgy viselkedsz, mint egy gyerek és még mindig az van, amit anyuci akar. Érett, felnőtt ember módjára ültesd le és határozottan fektesd le a szabályokat. Például, hogy nincs több váratlan betoppanás, csak előre megbeszélt időpontban jöhet, különben nem fogod beengedni és ehhez utána tartsd is magad. A gyereknek is szépen el lehet mondani, ha olyan alkalom van, hogy a nagyi csak átjön, de nem viszi el. Hisztizik? Hadd hisztizzen, majd abbahagyja. Itt ugyanúgy a következetesség a lényeg, mert ha a hisztivel elêri amit akar, akkor persze, hogy ezt kihasználja, de ha ilyenkor megtanulod ignorálni, azzal kiveszed a kezéből a "fegyvert" és idővel rájön, hogy nem ér el vele semmit. Amúgy anyáddal kapcsolatban is áll ez a dolog.
2019. dec. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm .már kértem anyámat sokszor hogy előre szóljon ha jön,de sose érdekli,engem mindig csak hülyének nézett. Gondoltam hogy nem engedem mindig a gyereket akkor se ha hisztizik. Higgyétek el én is törődöm vele,anyám mindig játékokat vesz neki.



Első válaszolót még mindig nem értem miért nem írok szerinte tagoltan,hisz televan vesszővel a kérdésem,de mindegy.

2019. dec. 30. 04:43
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
De Kérdező, nem kérni kell, hanem kijelenteni, hogy ne jöjjön váratlanul, mert nem lesz beengedve. Hidd el,, max. 2-3 alkalom után, mikor feleslegesen ácsorog az ajtó előtt, le fog szokni róla.
2019. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
69%
Szegény kisgyerek, nincs napirendje? Mi az, hogy anyád megy és borítja a napirendet? Hát szegény kisgyerek megzavarodik!
2020. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
68%
utolsó hidd el marhára idegesítő, hogy aludnia kéne a gyereknek,de nagyi átjön (pedig tudja hogy ilyenkor alvás van és lenne ideje máskor jönni)és a gyerek nem fekszik le időben, ettől nyűgös lesz és minden eltolódik és pár nap míg visszaáll a megszokott ritmusba...
2020. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%
17-es vagyok! Tudom, én is ezt írtam! Igenis kell a napirend, pláne ilyen kisgyereknél, ezt a nagyi miért nem tudja? Miért önző? Jó lenne a gyerek érdekében, ha a kérdező a sarkára állna! Legyen felnőtt és igenis álljon ki a kisgyerekéért!
2020. jan. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!