Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz anyák karácsonya avagy...

Rossz anyák karácsonya avagy túl ragaszkodó nagyi?

Figyelt kérdés
Úgy érzem magam mint a filmben,30 éves nő vagyok de anyám mindig a nyakunkon van mindig beállít,gyerekeknek tart minket,5 éves gyerekünk van és mindig elviszi ráadásul a gyerek is ragaszkodik hozzá,van hogy több napig ott van és oviba is ő viszi,mintha két anyja lenne,ez nem normális dolog,régen heteket itt volt ezen változtattam.mások pont arra panaszkodnak hogy a nagyi nem is kiváncsi az unokára,az én anyám meg tapadós,egy nyugott hetem lenne nélküle,csak hagyna kis levegőt nekem,az unoka az élete,csináljon saját gyereket néha azt kívánom, költözzünk messzire? Pedig elégedettek vagyunk a várossal,ott jó az ovi,suli is,mit tegyek? Bedilizek. Másnak is van ilyen rokona aki mindig ott van?
2019. dec. 29. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Én attól dilizek be, hogy nem tudsz helyesen írni, tagolni, gondolkodni, fogalmazni. Idenyomsz egy tömböt és mintha levegőt sem vennél közben. Iszonyat! Olvasd már vissza magadat!


Mit tegyél? Te bedilizés helyett húzd meg a határokat, hogy pl. ki mikor mit tehet (unokázás), állj a sarkadra és amikor legközelebb anyuka megint 5 éves szinte kezel téged, oszd ki!


Azért állít be, mert nem dobtad még ki. Nem kapcsoltad aki a csengót, telefont, a face-t, nem tudsz vele konfontálódni. Nincs magánéleted, mert anyád zsarnokoskodik feletted - és ezért, mert hagyod.

2019. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
nem engeded be... Hiszti persze lesz,de az unoka miatt lenyugszik.
2019. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De beállít és a gyereket mindig elviszi,


direkt édesgeti,és a gyerek sír érte ,menni akar mindig vele,így engedem.


jó lenne kis tábolság,hogy néha mi megyünk és kész,


de mindig váratlanul jön,


és ha hisztizik a gyerek hogy ne engedjem el?


De már többet van nála mint itthon,


vagy anyám van itt,


mindig a gyerekkel akar lenni.


nincs saját élete.


Na így már el tudtad olvasni egyes? Tudsz olvasni?

2019. dec. 29. 19:28
 4/19 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdés megint, másnál is van ilyen? Mit tegyek?
2019. dec. 29. 19:29
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Miért baj, hogy sokat van a gyerek a nagymamájával? Valamit rosszul csinál vele?

Ha nem, akkor hagyd őket. Mintha féltékeny lennél, hogy a gyereked jól érzi magát a nagymamájával.

2019. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Ezt születés előtt le kellett volna tisztázni. Sajnos, ha mekapatta a gyereket, nagy harc lesz leszokatni. Ajtó bezár, nem mehet(mi az,hogy akaratod ellenére elviszi???) a gyerek hozzá, csak a te-ti jelenlétetekben lehet vele és az első nektek nem tetsző dolognál indulás haza. Nem vagy te rossz ember, csak iszonyat puha és anyád ezt használja ki. Mérgező kapcsolat,amiből ha nem keményítesz be, csak egy roncs család fog kialakulni. Jó a nagyszülő, kell a nagyszülő, de ez nem egészséges dolog.
2019. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
6-os vagyok. Az meg pláne régen rossz, hogy hisztizik a gyerek, te meg még engedsz is neki. Az enyém 5 éves, soha nem hisztizett, nem is tűrném. Kommunikálunk, kérdezem,beszéltetem és nincs vernyogás.
2019. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem eltiltani kell meg kizárni! Bedilizni meg végképp nem!

Próbáld meg elérni, hogy a saját gyereked hozzád ragaszkodjon úgy, vagy még jobban, mint a nagyanyjához!

Mert a nagyi biztosan valamit nagyon jól csinál, ha a gyerekednek nem te vagy az első!

2019. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
40%
Szerintem inkább örülnöd kellene, hogy van ki elvigye és vigyázzon rá. Esetleg egy testvér is jöhetne az egyetlen lánykádnak, így azt hiszem örülnél, hogy van ki segítsen. De, ha nagyon úgy érzed, hogy valami nincs rendjén, egy családállítás is segíthet.
2019. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Én csak minden hétvégén voltam a nagyszülőknél,lassan 40 éves vagyok,de úgy begurultam múltkor anyámra,hogy bizony a fejéhez vágtam h mindig lepasszolt,és én mindig mamámat szerettem,nem őt.Hát ez van,számíts hasonló beszólásokra,hogy őt jobban fogja szeretni.És hozzátenném,nem azért szerettem őt jobban mert mindent megengedett,hanem kissé ellenkezőleg.Voltak szabályok,viszont mindig meghallgatott akármilyen problémám is volt.

Változtatnék,megmondanám neki hogy hétköznap ne vigye,legyen nektek is kialakult rendszer,hétvégén mehet,mert ez így nagy összevisszaság,a gyerek csöppen ide-oda rendszertelenül.

2019. dec. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!