Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem tudom mit csinaljak?

Nem tudom mit csinaljak?

Figyelt kérdés
A leheto legrovidebben leirom, hogy mi is a helyzet. Van/volt egy verszerinti apukam, akit szuletesemkor ott hagytunk anyaval, mivel ivott. Neha mikor kicsi voltam lattam 2-3-szor, talan. Na most az a helyzet, hogy apa 2008 korul meghalt. Kaptam rola levelet, mivel nem fizette a gyerektartast. A lenyeg, hogy apai agrol van egy idosebb testverem, en 21 vagyok, o nem tudom mennyi. Meg apai agrol is van egy mamam aki abba a hazban lakik, ahol apu is lakott. Ha mama meghal en a hazbol latok valamit vagy batyussal lerendezik ezt? En kapok levelet ha mama meghal? Battyamnak lesz koze a hazhoz? (Sajat haz egyebkent) Felvenni nem szeretnem egyikkel sem a kapcsolatot, mivel ok sem kerestek engem. A lenyeg ha mama meghal en a hazbol latok valamit illetve kapok levelet?
2019. szept. 10. 17:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem vennék mérget arra, hogy megkeresnek. Amikor anyumnak és a két édestestvérének meghalt az anyukája, volt neki egy előző házasságból született gyereke, akinek nem szóltak hivatalból. Ott kérdezték meg, hogy tudnak-e más örökösről. Ha anyukám nem mondja, leszarják. A közjegyző kb szart se csinál, csak szedi a pénzt az örökségből.


Tőlem és a tesómtól is megkérdezték, tudunk-e valakiről. Csak nem tudom, hogyan tudnék többet, mint a hivatalok.

2019. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A kozjegyzonek nem dolga felkutatni az orokosokat es a orokosok feladata !!!!

Ha van plusz orokos de nem szolnak rola akkor az megy a lecsoba.

Utolagosan lehet kerni pot hagyatekit ha megis felbukkan egy uj orokos.


Amigy ha nem emelted fel a feneked h meglatogasd a mamad mikor mar onnalo lettel akkor ne vard h kapsz valamit.

Valszeg mar regen a batyad neven van a haz. Igy meg kb semmit nem orokolsz mivel nincs mit.

2019. szept. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem dolga, de ezek szerint semmi nem a dolga. 130 ezret bezsebelt, mert felolvasott egy papírt, amit aztán odaadott, és mi is el tudtuk olvasni.


Igazán megtehetné, hogy legalább az örökösöket összegyűjti. Vagy neki nincs nagyobb hatásköre, mint nekem? Nincs jobb módszere örökös felkutatásra, mint minden Kovácsnak írni facebook-on, hogy helló, rokona vagy XY-nak?

2019. szept. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A kozjegyzoi dijat a kamara hatarozza meg nagy vonalakban.

Es nem nem dolga a orokosok felkutatsa

Amiert fizets az az h o okiratba foglalja azt amit kell es felelosseget valal erte.

De csak arra amit tudomasara hoznak. Ha te eltitkolsz egy orokost akkor o azert nem felelhet hiszen nincs tudomasa rola.

2019. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!