Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóvá tegyem? Ti mit tennétek?

Szóvá tegyem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Férjem mamája felajánlotta, hogy vesz nekünk komplett hálószoba bútort. Égető nagy szükség nem volt rá, tehát ha nem ajánlja fel és nem ragaszkodik hozzá, hogy megvehesse én nem vettem volna magunknak ilyesmit. Anyós is jött, természetesen, ő meg azt ajánlotta fel, hogy vesz rá ágytakarót. Elmentünk az üzletbe, megmutattuk, elégedett volt az árával is. kifizettem a foglalót ami 60 e volt, és vártunk két hónapot a bútorra. Megjött a bútor, szóltam a nagymamának, erre jött anyós, hozta a pénzt, ami éppen fele annyi mint a megbeszélt összeg. azt mondta, hát elment másra, ágytakarót meg tudsz olcsón is venni. rettenetesen rosszul esik, mert nem tudjuk magunkat ilyen plusz költségbe verni. ti mit tennétek? biztosan szóvá fogom tenni a mamának is, sőt azon gondolkodom, hogy nem hozom el a bútort, inkáb vesszen a 60 e foglaló, amit én fizettem ki, de nem tudok, most 100 e forintot még hozzárakni. becsapva érzem magam.
2010. júl. 11. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, drága tanulópénz a jövőre nézve! Jól jegyezd meg, amit ígérnek, nem biztos, hogy be is tartják...


Mindenképpen szóvá tenném én is, hiszen szándékotok ellenére kellene sok pénz kiadnotok. Csak maradj higgadt, ne fajuljon veszekedéssé.


A foglalót azért nem hagynám, legfeljebb vennék rajta olyan bútort a lakásba bárhova, ami az össz' pénzből kikerül és még valamennyire szükség is van rá.

2010. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, a foglalót elköltheted a bútorüzletben másra, nem? vegyél sok kiegészítőt, apróságot ami feldobja a lakást...


mondjuk ágytakaró kérdés... lol az ikeában pár ezer forintokért vannak k...a jók. meg ott mondjuk minden olcsó.

2010. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja ez milyen szemétség már az ilyen. én kilencven hétben vágytam egy casio órára. Rég látott nagynénénk lejött ponthozzánk, aztmondja, na ő majd kipótolja nekem. Az óra négyezerhatszázötvenbe került, volt egy ötezresem, azt odaadtam, a visszajárót ő rakta el, és adott nekem egy ezrest. :DDDD na? emán egy megvétel mi? Xar mikor valamit azért veszel meg, mert nem akarsz megbántani valakit, de az emberek ilyen téren is lehetnének eszesebbek hogy valami miatt nem akarja azaz ember, nem erőltetni.
2010. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon durva kitolás volt, én biztos szóvá tenném...
2010. júl. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán szóvátenneém.

Most két dolog van, vagy a nagyi is "ludas" , vagy nem tudta hogy a lánya (az anyósod) így visszaélt a bizalmával. De elmondanám. Meg azt is, hogy nem volt más választásod, még ha takarót tudtok is pár ezer forintért venni, de a fennmaradó 100ezret nem tudjátok előteremteni.

2010. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!