Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiús anyák, mi a véleményetek...

Fiús anyák, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan anyák véleményét várom,akiknek fiúk van,de természetesen bárki írhat,aki úgy gondolja.

Az a helyzet,hogy nem értem miért van az,hogy a barátnőm nem elég jó az édesanyámnak.Oké aláírom hogy mivel hát más családból jött,voltak gondok az elején,de ezek nem olyan hű de nagy gondok voltak,és mára teljesen elmúltak,de amint van valami olyan amit nem úgy csinál mint gondolja,akkor már nem tetszik neki.Persze most már nincs ebből baj,vagyis olyan nagy,csak max. nekem mondja hogy mi nem jó,és persze akkor megkapom hogy ha már most ilyen vele,akkor később mi lesz ha megöregszik,és ha én nem értek vele egyet,akkor meg az van,hogy látja hogy rám nem számíthat majd stb stb...

Az a baj,hogy én vagyok középen.Mindig is szóvá tettem barátnőmnek ha szerintem hibázott,és anyunak is ha szerintem ő hibázott.Persze ilyenkor mindig az volt,hogy nekem akadtak ki,mert én nem állok ki mellettük stb.Annyira ugyanazt fújták sokszor hogy nem is értem miért nem egymással járnak... :(

Szerencsére ezek már elmúltak,de ha még előfordul valami kisebb dolog,akkor a fent leírtak történnek.

Azt szeretném kérdezni,hogy az anyák általában ilyenek,illetve akkor ilyenek,ha mondjuk a fiúk párja nem pont olyan mint amit elképzeltek?

Én úgy érzem bármit csinál sosem lesz elég jó.Amúgy ezeket leszámítva jól kijönnek,csak nem értem hogy ha esetleg van valami konfliktusforrás,akkor miért kell mindjárt úgy lereagálni nekem ahogy írtam...

Oda jutottam,hogy majd szeretném megkérni a kezét,és igazából totál nem érdekel ki mit szól hozzá,amit nagyon sajnálok,de nem én tettem ilyenné az egészet.


2010. júl. 11. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen, ilyenek. Féltékenyek a fiatal lányra. Nem képesek elfogadni, hogy a fiuk felnőtt. Főleg azok az anyukák ilyenek akik nem sokat dolgoztak, úgy értem, hogy háztartásbeliként a családnak éltek. Így nincs egy barátnőjük sem, akivel beszélhetnének. Így ezt a családon próbálják bepótolni. Legalábbis anyós jelöltem ilyen. Amikor ott vagyok, másról nem tud beszélni, csak az unokákról (a lánya gyerekei) és , hogy mije fáj. Egyik sem érdekel különösen, de mosolyogva végighallgatom.:)
2010. júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen,de épp ezért nem értem,mert rengeteg barátjuk van,akikkel összejárnak,tehát nincsenek a négy fal közé zárva.Csak valahogy azt látom,ha valami nem úgy van ahogy akarja akkor annyi...Erős egyéniség,de nem hiszem hogy ilyeneket kellene mondani,meg temetni az egészet...Az életben vannak problémák,és ez nem megoldó képesség...
2010. júl. 11. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Talán egyedül nevelt az anyukád? Akkor szoktak ilyen nagyon ragaszkodni a fiacskájukhoz!

Az anyósom amolyan kákán is csomótkereső asszony volt. De ha valami baja volt velem,soha nem a fiának szólt,csak nekem. Soha nem vesztünk össze vele. Ha igaza volt,akkor megfogadtam a tanácsát,ha nem,akkor úgy csináltam a dolgom,ahogy jónak láttam. Két generáció másképp látja a dolgokat,és mások is a szokásai. Ezt mindkét félnek tudomásul kellene venni.

Én sem szóltam bele soha a fiam házasságába. Ha a menyem tanácsot kért,adtam neki,de kéretlenül soha. Ha valamit nagyon helytelenítettem,akkor is csak beszélgettem vele a dologról,de rábíztam,hogy mit tesz. Most 20 éves házasok,és a menyemmel jobb a kapcsolatom,mint neki a saját anyukájával.

Az anyukáddal értesd meg,hogy ne neked mondja a kifogásait,hanem a párodnak.Vegy tudomásul,hogy a párod másképp lát bizonyos dolgokat,mint ő,de ez nem feltétlen rossz.

Azon pedig ne gondolkozzon,hogy mi lesz,ha megöregszik,mert teljesen fölösleges.

Minden gondot,akkor kell megoldani,amikor az felmerül. Évekre előre nem lehet eldönteni ilyesmit.

A másik,amit megértethesz anyukáddal! Ha állandón vitát és veszekedést provokál a pároddal,akkor anyukád lesz az oka,ha öregkorára nem szívesen törődik majd vele a menye.

2010. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek:) Az én anyukám nem szól semmi rosszat soha senki párjára, még ha nem is a legideálisabb számára :) Nem ő szereti nem ő fog vele élni és nem egyszem kicsi fia van hanem 3 lánya 2 fia és már mindannyian nagyok vagyunk mindenkinek van párja . Persze itt is vannak súrlódások de inkább megbeszéli velem vagy a barátnőjével. Soha nem bántaná meg senki választottját.
2010. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem nem nevelt egyedül,a szüleim házassága boldog,jól megvannak.Mondjuk testvérem nincs,lehet hogy az közre játszik ebben.Igen ezen én is gondolkodtam,hogy lehet hogy pont ez miatt majd nem szívesen törődik majd anyuval.Az a legnagyobb baj,hogy ha én olyat mondok neki a problémákra amivel nem ért egyet,akkor elkezdi ezt az egészet amit írtam és igazából ezzel van tele a hócipőm.Kicsit olyannak tűnik,hogy ha mondjuk megbeszélünk valamit,hogy elmondja hogy ő mit szeretne és ha én mást mondok akkor az már nem jó.
2010. júl. 11. 08:36
 6/8 A kérdező kommentje:

08:36os!

Igen az a legjobb amit írtál ha nem bántja meg...

2010. júl. 11. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Akár fiú akár lány, azért szerintem nem csak féltékenység a kérdés. Fontos a családi háttér, mit látnak benne a jövőre nézve. A szülők úgy gondolkodnak, hogy elképzelik, neked hogy lenne a legjobb, ami gyakran nem az, amit te gondolsz, hogy szerinted a legjobb :) Ez egy örök ellentét, a kérdés az, hogy meg tudjátok-e beszélni. Lehet igazság abban, amitől tartanak, a neveltetés és a közös jövőkép 20 évesen még nem izgatja az embereket, de 30 évesen házasságban már fontos, hogy hasonlóak legyenek az élettel szembeni elvárások. Persze vannak simán túlaggódó szülők is, akiknek semmi nem jó. Szerintem egy alapos beszélgetés mindenképp jól jöhet, és akkor látod, hogy érdemes-e végiggondolnod a tanácsokat, van-e valami jó érvük, vagy csak simán pikkelnek a lányra, akkor nem kell vele foglalkozni.
2010. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,ezen én is gondolkodtam,de mi nagyon szeretjük egymást,és mindig is kitartottunk egymás mellett,még amikor ezek a dolgok rányomták magukat a kapcsolatunkra akkor is.Közösek az értékrendjeink,sok mindenben hasonlítunk.

Nem tudom,egy szülőnek nem elég az ha látja hogy a gyerekét szereti a másik?Tehát most épp mond valaki valami olyat ami neki nem tetszik,és akkor már így kell lereagálni?Különben sem volt igaza a legutóbbinál csak én már nem mondom...Mikor neki volt igaza én ugyanúgy igazat adtam neki is.

2010. júl. 11. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!