Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ha a gyereketek...

Szülők! Ha a gyereketek megkérdezné, hogy próbáltatok-e már valamilyen drogot, és a válasz igen lenne, megmondanátok neki?

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 17:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartod? Hát akkor beszéljétek meg 1 jó spangli mellett a dolgot :D
2010. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
Hát ez azért durva. Ezek nem véletlenül tiltott dolgok. Nem elég ha a szülő magával is kicseszik a drogok miatt még isteníti a gyerek előtt is? Ez szerintem kimeríti a kiskorú veszélyeztetése fogalmát.
2010. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám elmondta, hogy mi mindent próbált ki (egész nagy lista...) a tesóm ennek ellenére a mai napig egy tudatmodósítószert sem próbált ki. Én igen, de csak gyengét és csak párszor (de az is már ezer éve volt)

Apu 50 éves, tesóm 21, én 20

2010. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 tetro ***** válasza:
100%
szerintem a tiltásnál, keménykedésnél és álszentségnél semmi sem löki hamarabb a gyereket a drogok felé. főleg ha mondjuk alkoholt isznak a szülők... én nagyjából mindent kipróbáltam, és normális felnőtt lett belőlem minden téren. anyámmal szinte mindig meg is beszéltem utólag, hogy min estem át. vagy előre, hogy ne izguljon van aki vigyáz rám, és én most lenyelek egy bélyeget, két nap múlva jelentkezem. :D valószínűleg ha a gyerekem kérdezi majd, megbeszélem vele. szerintem annál veszélyesebb nincs, mintha tudatlanul engednek ki egy gyereket a világba. mert attól hogy én azt mondom neki a drog a sátán, attól még ez nem fogja őt megóvni semmitől. remélem ha érdekelni fogja ez a dolog, akkor előbb inkább meg akarja beszélni velem vagy az anyjával, meg utána jár/olvas, hogy mi micsoda, és mit okozhat.
2010. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes engem megóvott. A szüleim sem próbáltak ki semmiféle drogot és sem én, sem a tesóm sem. És nem volt szar a gyerekkorunk és a fiatalkorunk sem.
2010. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 tetro ***** válasza:
100%
egy szóval sem mondtam, hogy szar lesz a gyerekkorod ha semmit sem próbálsz ki. de ne legyünk már naivak. nem a szülők óvnak meg. egyszerűen képtelenség egy tinédzser életét kontrollálni. az egyetlen dolog amit szorítással el lehet érni, az a titkolózás és a menekülés a szülőtől. szerintem ha bármilyen tudás nélkül csak tiltanak egy gyereket, akkor azt csak a szerencse óvhatja meg. hogy egyszerűen nem jön vele szembe soha senki aki megkínálná valamivel. vagy az hogy nem érdeklik a kalandok vagy egyszerűen gyáva :D
2010. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%
Hát, én elég rossz gyerek voltam, minden hülyeséget megcsináltunk, de felértem ésszel, hogy a drog illegális, nem véletlenül az. És láttam már drogfüggőt így felnőtt fejjel és rájöttem, hogy nagyon jól tettem, hogy nem próbáltam ki soha semmit. Gyereket se szülnék ha ilyet tettem volna.
2010. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok aki azt írta h kiprobáltatnám a gyerekkel:D

Ez nem azt jelenti hogy mikor betölt X kort egyből a szájába nyomom:D De ha látom rajta hogy olyan a társaság, a környezet, és érdeklődik iránta, inkább velem tolja először. Egy azért, mert mégis én vagyok mellette ha rosszjul lesz, valami, és nem az idiota spanjai. Kettő azért, mert ezzel elérnék egy olyan bizalmi szintre vele, hogy elmondaná ha sűrűbben cisnálná, és tudnék rá figyelni. Ami nem utolsó. Persze nekem is megvan a magam kis rendje, és meg van az is hogy mit engednék neki. Beállítani herkával felmosnám vele a padlot valoszinüleg...képletesen értve persze. De miután éltem ebben a világban, ismerem ezeket a szereket, tudom hogy meddig szabad elmenni és meddig nem. HA drogozni akar úgyis fog, akkor leglaább kordában tudjam tartani. Ha nem akar viszont eszembe se lenne magamtol a szájába nyomni a cigit.

2010. júl. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Biztosan erősebbek lennének az érveim attól, hogy nem olyasmiről magyarázok, amit csak hallomásból ismerek.
2010. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Persze. Ha valaki rákérdez valamire, akkor nyilván őszinte választ vár. Sose értettem, miért kellene hazudozni meg ferdíteni. Egyébként soha nem próbáltam ki drogot. A legdurvább ilyen káros szenvedély, amit kipróbáltam, a sima cigaretta volt.
2016. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!